Güneysınır 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Güneysınır sonuçlarında AK Parti %38,7 ile birinci, Yeniden Refah %33,5 ile ikinci; fark 5,2 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%32,4) 6,3 puan üstünde. Yeniden Refah Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %33,5 (+26,5 puan). 18 mahalle ve köy arasından 10'unda AK Parti önde. AK Parti en güçlü Durayda Mahallesi (%60,5); Yeniden Refah en güçlü Karasınır Mahallesi (%60,4). Katılım %89,2 (Türkiye %78,4).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Güneysınır 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Güneysınır, Konya, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Güneysınır | Konya | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 2.296 | %38,7 | %39,6 | %32,4 | +6,3 |
| Yeniden Refah | 1.986 | %33,5 | %22,9 | %7,0 | +26,5 |
| Büyük Birlik | 1.423 | %24,0 | %3,2 | %1,3 | +22,7 |
| Saadet | 87 | %1,5 | %3,1 | %1,3 | +0,2 |
| İYİ Parti | 45 | %0,8 | %3,8 | %4,6 | −3,8 |
| Zafer Partisi | 43 | %0,7 | %3,4 | %2,4 | −1,7 |
| BTP | 15 | %0,3 | %0,3 | %0,4 | −0,1 |
| TKP | 10 | %0,2 | %0,1 | %0,2 | −0,1 |
| DEVA Partisi | 8 | %0,1 | %0,5 | %0,5 | −0,3 |
| TİP | 6 | %0,1 | %0,1 | %0,6 | −0,5 |
| HÜDA PAR | 5 | %0,1 | %0,3 | %0,7 | −0,6 |
| Vatan Partisi | 2 | %0,0 | %0,1 | %0,1 | −0,1 |
Güneysınır seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 30 | 7.066 | 6.301 | %89,2 | 5.926 | 375 |
Güneysınır mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | Yeniden Refah | Katılım | Seçmen |
|---|
| Ağras Mahallesi | Yeniden Refah | %36,6 | %49,3 | %94,3 | 244 |
| Avcıtepe Mahallesi | AK Parti | %36,4 | %36,4 | %103,6 | 56 |
| Aydoğmuş Mahallesi | Yeniden Refah | %33,0 | %50,5 | %92,0 | 237 |
| Bardas Mahallesi | AK Parti | %40,1 | %33,8 | %94,0 | 447 |
| Durayda Mahallesi | AK Parti | %60,5 | %25,5 | %91,5 | 235 |
| Emirhan Mahallesi | Yeniden Refah | %40,0 | %46,0 | %90,2 | 61 |
| Güneybağ Mahallesi | AK Parti | %52,8 | %8,8 | %87,0 | 1.437 |
| Gürağaç Mahallesi | Büyük Birlik | %32,4 | %22,7 | %94,6 | 1.004 |
| Habiller Mahallesi | AK Parti | %52,2 | %38,1 | %86,5 | 141 |
| Karasınır Mahallesi | Yeniden Refah | %20,1 | %60,4 | %83,4 | 1.576 |
| Kayaağzı Mahallesi | AK Parti | %58,9 | %25,0 | %86,6 | 217 |
| Kızılöz Mahallesi | AK Parti | %51,3 | %17,9 | %97,5 | 238 |
| Kurukavak Mahallesi | AK Parti | %56,0 | %22,0 | %89,5 | 57 |
| Mehmet Ali Mahallesi | Yeniden Refah | %32,5 | %52,0 | %96,1 | 228 |
| Mevlana Mahallesi | Yeniden Refah | %30,6 | %37,6 | %83,1 | 449 |
| Ömeroğlu Mahallesi | Büyük Birlik | %39,8 | %15,7 | %83,9 | 118 |
| Örenboyalı Mahallesi | AK Parti | %57,7 | %32,5 | %97,1 | 138 |
| Sarıhacı Mahallesi | AK Parti | %52,8 | %38,5 | %94,0 | 183 |
İlgili sonuçlar