Doğanhisar 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Doğanhisar sonuçlarında MHP %40,9 ile birinci, Yeniden Refah %36,4 ile ikinci; fark 4,5 puan. MHP burada Türkiye ortalamasının (%6,6) 34,3 puan üstünde. Yeniden Refah Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %36,4 (+29,4 puan). 24 mahalle ve köy arasından 12'sinde MHP önde. MHP en güçlü Deştiğin Mahallesi (%74,1); Yeniden Refah en güçlü Yeğin Mahallesi (%66,3). Katılım %87,0 (Türkiye %78,4).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Doğanhisar 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Doğanhisar, Konya, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Doğanhisar | Konya | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| MHP | 4.019 | %40,9 | %4,5 | %6,6 | +34,3 |
| Yeniden Refah | 3.574 | %36,4 | %22,9 | %7,0 | +29,4 |
| CHP | 1.147 | %11,7 | %14,6 | %34,5 | −22,8 |
| İYİ Parti | 405 | %4,1 | %3,8 | %4,6 | −0,5 |
| Saadet | 182 | %1,9 | %3,1 | %1,3 | +0,6 |
| Büyük Birlik | 156 | %1,6 | %3,2 | %1,3 | +0,3 |
| DEVA Partisi | 97 | %1,0 | %0,5 | %0,5 | +0,5 |
| HÜDA PAR | 57 | %0,6 | %0,3 | %0,7 | −0,1 |
| Zafer Partisi | 37 | %0,4 | %3,4 | %2,4 | −2,1 |
| Millet | 33 | %0,3 | %0,0 | %0,1 | +0,3 |
| BTP | 31 | %0,3 | %0,3 | %0,4 | −0,1 |
| DP | 27 | %0,3 | %0,8 | %0,3 | −0,1 |
| Gelecek Partisi | 27 | %0,3 | %0,2 | %0,1 | +0,2 |
| TKP | 24 | %0,2 | %0,1 | %0,2 | −0,0 |
| TİP | 15 | %0,2 | %0,1 | %0,6 | −0,5 |
Doğanhisar seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 48 | 12.813 | 11.146 | %87,0 | 9.831 | 1.315 |
Doğanhisar mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | MHP | Yeniden Refah | Katılım | Seçmen |
|---|
| Ağa Mahallesi | CHP | %17,5 | %28,6 | %95,7 | 185 |
| Ayaslar Mahallesi | MHP | %51,2 | %30,9 | %88,7 | 988 |
| Baş Mahallesi | Yeniden Refah | %18,9 | %41,7 | %85,6 | 333 |
| Başköy Mahallesi | MHP | %56,0 | %27,2 | %84,3 | 1.532 |
| Cuma Mahallesi | Yeniden Refah | %13,9 | %56,5 | %89,0 | 145 |
| Çınaroba Mahallesi | Yeniden Refah | %27,8 | %52,5 | %85,7 | 559 |
| Davras Mahallesi | MHP | %64,8 | %25,3 | %96,5 | 254 |
| Deştiğin Mahallesi | MHP | %74,1 | %10,8 | %91,4 | 915 |
| Fırınlı Mahallesi | MHP | %47,9 | %41,4 | %87,4 | 167 |
| Harman Mahallesi | Yeniden Refah | %18,5 | %53,2 | %87,7 | 1.127 |
| İlyaslar Mahallesi | MHP | %58,6 | %28,5 | %90,5 | 422 |
| Karaağa Mahallesi | MHP | %47,2 | %31,0 | %82,9 | 1.007 |
| Kemer Mahallesi | MHP | %63,6 | %24,7 | %95,7 | 327 |
| Koçaş Mahallesi | MHP | %50,9 | %28,3 | %87,4 | 492 |
| Konakkale Mahallesi | MHP | %39,4 | %38,5 | %85,4 | 459 |
| Kuz Mahallesi | Yeniden Refah | %16,7 | %44,4 | %84,2 | 760 |
| Pazar Mahallesi | Yeniden Refah | %16,8 | %45,0 | %82,9 | 695 |
| Şıh Mahallesi | Yeniden Refah | %15,9 | %48,3 | %83,1 | 609 |
| Tekkeköy Mahallesi | Yeniden Refah | %20,0 | %55,7 | %88,2 | 85 |
| Uncular Mahallesi | MHP | %52,5 | %33,0 | %88,1 | 387 |
| Yazır Mahallesi | Yeniden Refah | %26,3 | %35,1 | %82,1 | 78 |
| Yazlıca Mahallesi | MHP | %55,4 | %32,1 | %88,5 | 486 |
| Yeğin Mahallesi | Yeniden Refah | %16,0 | %66,3 | %89,2 | 213 |
| Yenice Mahallesi | Yeniden Refah | %40,0 | %44,8 | %88,3 | 588 |
İlgili sonuçlar