Beyşehir 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Beyşehir sonuçlarında AK Parti %44,0 ile birinci, Yeniden Refah %34,0 ile ikinci; fark 10,0 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%32,4) 11,6 puan üstünde. Yeniden Refah Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %34,0 (+27,0 puan). 67 mahalle ve köy arasından 53'ünde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Bayındır Mahallesi (%78,2); Yeniden Refah en güçlü Çivril Mahallesi (%69,0). Katılım %81,1 (Türkiye %78,4).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Beyşehir 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Beyşehir, Konya, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Beyşehir | Konya | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 19.545 | %44,0 | %39,6 | %32,4 | +11,6 |
| Yeniden Refah | 15.084 | %34,0 | %22,9 | %7,0 | +27,0 |
| CHP | 4.906 | %11,0 | %14,6 | %34,5 | −23,5 |
| İYİ Parti | 2.477 | %5,6 | %3,8 | %4,6 | +1,0 |
| Saadet | 1.088 | %2,5 | %3,1 | %1,3 | +1,2 |
| Zafer Partisi | 845 | %1,9 | %3,4 | %2,4 | −0,5 |
| DEVA Partisi | 142 | %0,3 | %0,5 | %0,5 | −0,1 |
| BTP | 140 | %0,3 | %0,3 | %0,4 | −0,1 |
| HÜDA PAR | 67 | %0,2 | %0,3 | %0,7 | −0,5 |
| TKP | 66 | %0,1 | %0,1 | %0,2 | −0,1 |
| Vatan Partisi | 41 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
Beyşehir seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 205 | 58.664 | 47.567 | %81,1 | 44.401 | 3.166 |
Beyşehir mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | Yeniden Refah | Katılım | Seçmen |
|---|
| Adaköy Mahallesi | AK Parti | %64,6 | %26,8 | %84,3 | 299 |
| Ağılönü Mahallesi | AK Parti | %45,1 | %35,2 | %96,2 | 211 |
| Akburun Mahallesi | Yeniden Refah | %33,4 | %48,2 | %91,8 | 343 |
| Avdancık Mahallesi | AK Parti | %47,0 | %38,7 | %87,1 | 210 |
| Avşar Mahallesi | AK Parti | %41,0 | %36,9 | %81,6 | 1.653 |
| Bademli Mahallesi | AK Parti | %60,0 | %23,3 | %87,0 | 246 |
| Bahçelievler Mahallesi | AK Parti | %41,1 | %38,2 | %78,7 | 3.975 |
| Başgöze Mahallesi | AK Parti | %53,2 | %39,2 | %89,4 | 199 |
| Bayat Mahallesi | AK Parti | %55,6 | %29,0 | %101,5 | 130 |
| Bayavşar Mahallesi | AK Parti | %39,5 | %32,2 | %88,6 | 527 |
| Bayındır Mahallesi | AK Parti | %78,2 | %13,6 | %93,1 | 349 |
| Bekdemir Mahallesi | Yeniden Refah | %30,4 | %44,2 | %94,9 | 217 |
| Beytepe Mahallesi | AK Parti | %39,9 | %37,6 | %82,8 | 2.242 |
| Çetmi Mahallesi | AK Parti | %53,6 | %25,7 | %82,0 | 690 |
| Çiçekler Mahallesi | AK Parti | %44,9 | %27,6 | %90,1 | 373 |
| Çiftlik Mahallesi | Yeniden Refah | %31,8 | %41,9 | %96,8 | 154 |
| Çivril Mahallesi | Yeniden Refah | %14,3 | %69,0 | %93,9 | 49 |
| Çukurağıl Mahallesi | AK Parti | %58,9 | %28,5 | %78,9 | 204 |
| Dalyan Mahallesi | AK Parti | %44,1 | %32,6 | %75,4 | 1.449 |
| Damlapınar Mahallesi | AK Parti | %75,6 | %20,7 | %87,6 | 291 |
| Doğanbey Mahallesi | AK Parti | %68,2 | %24,0 | %89,5 | 1.156 |
| Doğancık Mahallesi | AK Parti | %53,9 | %28,9 | %89,4 | 94 |
| Dumanlı Mahallesi | AK Parti | %48,2 | %40,2 | %91,1 | 135 |
| Eğirler Mahallesi | Yeniden Refah | %22,8 | %66,9 | %77,6 | 183 |
| Emen Mahallesi | AK Parti | %54,2 | %35,4 | %86,4 | 440 |
| Esence Mahallesi | Yeniden Refah | %40,8 | %45,5 | %86,1 | 976 |
| Esentepe Mahallesi | AK Parti | %39,8 | %35,7 | %82,3 | 1.596 |
| Evsat Mahallesi | AK Parti | %38,2 | %33,2 | %76,9 | 1.357 |
| Eylikler Mahallesi | AK Parti | %48,5 | %39,6 | %93,8 | 226 |
| Fasıllar Mahallesi | AK Parti | %62,0 | %28,7 | %90,8 | 141 |
| Göçü Mahallesi | CHP | %23,8 | %15,4 | %86,9 | 297 |
| Gökçekuyu Mahallesi | AK Parti | %42,9 | %29,9 | %97,5 | 81 |
| Gökçimen Mahallesi | AK Parti | %46,3 | %37,5 | %83,0 | 454 |
| Gölkaşı Mahallesi | AK Parti | %41,3 | %35,9 | %94,3 | 246 |
| Gölyaka Mahallesi | AK Parti | %53,4 | %19,6 | %88,9 | 442 |
| Gönen Mahallesi | AK Parti | %57,9 | %21,1 | %95,0 | 20 |
| Gündoğdu Mahallesi | Yeniden Refah | %29,2 | %35,4 | %79,3 | 87 |
| Hacıakif Mahallesi | AK Parti | %39,2 | %37,2 | %80,4 | 2.669 |
| Hacıarmağan Mahallesi | AK Parti | %38,4 | %28,8 | %73,1 | 835 |
| Hamidiye Mahallesi | AK Parti | %42,6 | %38,1 | %77,3 | 3.366 |
| Huğlu Mahallesi | Yeniden Refah | %20,6 | %36,5 | %84,5 | 2.090 |
| Hüseyinler Mahallesi | AK Parti | %50,0 | %30,5 | %94,1 | 101 |
| İçerişehir Mahallesi | AK Parti | %40,6 | %36,2 | %89,6 | 393 |
| İsaköy Mahallesi | AK Parti | %56,3 | %35,6 | %88,5 | 104 |
| Karaali Mahallesi | AK Parti | %39,3 | %33,2 | %88,7 | 1.635 |
| Karabayat Mahallesi | Yeniden Refah | %29,0 | %50,0 | %87,8 | 74 |
| Karadiken Mahallesi | AK Parti | %51,0 | %33,5 | %82,7 | 254 |
| Karahisar Mahallesi | AK Parti | %75,0 | %19,2 | %82,9 | 216 |
| Kayabaşı Mahallesi | AK Parti | %47,0 | %34,3 | %81,7 | 382 |
| Kurucuova Mahallesi | Yeniden Refah | %27,0 | %64,1 | %82,6 | 576 |
| Kuşluca Mahallesi | AK Parti | %50,4 | %15,7 | %91,7 | 144 |
| Küçükavşar Mahallesi | AK Parti | %43,6 | %43,2 | %84,1 | 340 |
| Mesutlar Mahallesi | Yeniden Refah | %42,3 | %51,9 | %85,7 | 63 |
| Müftü Mahallesi | AK Parti | %43,0 | %35,9 | %78,6 | 7.284 |
| Sadıkhacı Mahallesi | Yeniden Refah | %39,9 | %43,9 | %86,4 | 1.106 |
| Sarıköy Mahallesi | AK Parti | %43,0 | %40,5 | %93,0 | 187 |
| Sevindik Mahallesi | AK Parti | %52,4 | %36,9 | %88,8 | 519 |
| Şamlar Mahallesi | CHP | %11,7 | %7,8 | %91,3 | 92 |
| Üçpınar Mahallesi | AK Parti | %48,5 | %37,9 | %93,2 | 337 |
| Üstünler Mahallesi | AK Parti | %59,0 | %19,9 | %79,2 | 476 |
| Üzümlü Mahallesi | AK Parti | %61,3 | %18,0 | %76,7 | 3.572 |
| Yazyurdu Mahallesi | AK Parti | %57,7 | %29,7 | %91,5 | 212 |
| Yeni Mahallesi | AK Parti | %39,4 | %33,2 | %75,3 | 7.962 |
| Yenidoğan Mahallesi | AK Parti | %56,3 | %27,4 | %79,8 | 678 |
| Yeşildağ Mahallesi | AK Parti | %60,3 | %29,5 | %81,7 | 1.039 |
| Yukarıesence Mahallesi | AK Parti | %61,7 | %28,3 | %101,4 | 70 |
| Yunuslar Mahallesi | AK Parti | %59,2 | %25,2 | %80,8 | 146 |
İlgili sonuçlar