Hüyük 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Hüyük sonuçlarında AK Parti %46,4 ile birinci, CHP %18,2 ile ikinci; fark 28,2 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%32,4) 14,0 puan üstünde. İYİ Parti Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %10,7 (+6,1 puan). 23 mahalle ve köy arasından 21'inde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Pınarbaşı Mahallesi (%84,9); CHP en güçlü Mutlu Mahallesi (%40,1). Katılım %86,2 (Türkiye %78,4).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Hüyük 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Hüyük, Konya, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Hüyük | Konya | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 4.516 | %46,4 | %39,6 | %32,4 | +14,0 |
| CHP | 1.774 | %18,2 | %14,6 | %34,5 | −16,3 |
| Yeniden Refah | 1.082 | %11,1 | %22,9 | %7,0 | +4,2 |
| İYİ Parti | 1.042 | %10,7 | %3,8 | %4,6 | +6,1 |
| Zafer Partisi | 520 | %5,3 | %3,4 | %2,4 | +2,9 |
| Saadet | 438 | %4,5 | %3,1 | %1,3 | +3,2 |
| BTP | 160 | %1,6 | %0,3 | %0,4 | +1,3 |
| Büyük Birlik | 107 | %1,1 | %3,2 | %1,3 | −0,2 |
| DEVA Partisi | 56 | %0,6 | %0,5 | %0,5 | +0,1 |
| HÜDA PAR | 23 | %0,2 | %0,3 | %0,7 | −0,5 |
| TKP | 9 | %0,1 | %0,1 | %0,2 | −0,2 |
Hüyük seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 48 | 12.771 | 11.007 | %86,2 | 9.727 | 1.280 |
Hüyük mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | CHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akdağ Mahallesi | AK Parti | %34,6 | %23,5 | %89,1 | 709 |
| Bahçeli Evler Mahallesi | AK Parti | %36,7 | %27,5 | %85,1 | 930 |
| Başlamış Mahallesi | AK Parti | %44,8 | %14,5 | %76,3 | 228 |
| Budak Mahallesi | Zafer Partisi | %31,3 | %20,4 | %88,2 | 374 |
| Burunsuz Mahallesi | AK Parti | %56,3 | %13,7 | %85,0 | 479 |
| Cumhuriyet Mahallesi | AK Parti | %32,9 | %28,7 | %84,5 | 278 |
| Çamlıca Mahallesi | AK Parti | %43,3 | %11,5 | %86,6 | 740 |
| Çavuş Mahallesi | AK Parti | %56,1 | %24,2 | %83,4 | 536 |
| Çukurkent Mahallesi | AK Parti | %43,2 | %11,8 | %91,2 | 216 |
| Değirmenaltı Mahallesi | AK Parti | %65,8 | %12,0 | %89,8 | 244 |
| Göçeri Mahallesi | AK Parti | %61,5 | %5,8 | %86,4 | 405 |
| Görünmez Mahallesi | AK Parti | %56,1 | %18,4 | %73,3 | 307 |
| İlmen Mahallesi | AK Parti | %54,1 | %9,8 | %89,9 | 701 |
| İmrenler Mahallesi | AK Parti | %54,0 | %17,9 | %81,6 | 970 |
| Kıreli Mahallesi | AK Parti | %43,5 | %14,2 | %82,7 | 1.303 |
| Köşk Mahallesi | AK Parti | %61,2 | %3,8 | %88,9 | 531 |
| Mutlu Mahallesi | CHP | %33,2 | %40,1 | %89,9 | 621 |
| Pınarbaşı Mahallesi | AK Parti | %84,9 | %3,1 | %85,4 | 260 |
| Selki Mahallesi | AK Parti | %38,2 | %21,1 | %88,2 | 1.155 |
| Suludere Mahallesi | AK Parti | %53,8 | %10,0 | %90,0 | 713 |
| Tolca Mahallesi | AK Parti | %50,6 | %25,9 | %89,2 | 418 |
| Ulupınar Mahallesi | AK Parti | %30,0 | %27,8 | %85,4 | 522 |
| Yenice Mahallesi | AK Parti | %56,3 | %13,4 | %97,7 | 131 |
İlgili sonuçlar