Çeltik 2024 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
Çeltik sonuçlarında AK Parti %50,6 ile birinci, Yeniden Refah %39,4 ile ikinci; fark 11,2 puan. AK Parti burada 30 büyükşehir ortalamasının (%36,4) 14,2 puan üstünde. Yeniden Refah 30 büyükşehir ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %39,4 (+33,3 puan). 14 mahalle ve köy arasından 10'unda AK Parti önde. AK Parti en güçlü Karşıyaka Mahallesi (%71,7); Yeniden Refah en güçlü Doğanyurt Mahallesi (%51,2). Katılım %90,1 (30 büyükşehir %78,1).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Çeltik 2024 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Çeltik, Konya, 30 büyükşehir karşılaştırması| Parti | Oy | Çeltik | Konya | 30 büyükşehir | Büyükşehirlere göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 3.369 | %50,6 | %49,4 | %36,4 | +14,2 |
| Yeniden Refah | 2.622 | %39,4 | %23,5 | %6,1 | +33,3 |
| CHP | 280 | %4,2 | %12,8 | %42,0 | −37,8 |
| İYİ Parti | 107 | %1,6 | %2,9 | %3,4 | −1,8 |
| Saadet | 77 | %1,2 | %3,4 | %1,0 | +0,1 |
| Zafer Partisi | 68 | %1,0 | %3,4 | %1,9 | −0,9 |
| DEM Parti | 35 | %0,5 | %1,8 | %5,1 | −4,6 |
| DEVA Partisi | 30 | %0,5 | %0,5 | %0,3 | +0,2 |
| ANAP | 8 | %0,1 | %0,1 | %0,0 | +0,1 |
| DSP | 8 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| BTP | 6 | %0,1 | %0,3 | %0,2 | −0,1 |
| Vatan Partisi | 6 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| Bağımsızlar | 5 | %0,1 | %0,1 | %0,2 | −0,1 |
| TKP | 5 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,1 |
| AB Parti | 5 | %0,1 | %0,1 | %0,0 | +0,0 |
| DP | 4 | %0,1 | %0,4 | %0,2 | −0,1 |
| Millet | 4 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| HÜDA PAR | 3 | %0,0 | %0,3 | %0,4 | −0,3 |
| TİP | 3 | %0,0 | %0,1 | %0,1 | −0,1 |
| Milli Yol | 2 | %0,0 | %0,1 | %0,0 | −0,0 |
| AP | 2 | %0,0 | %0,1 | %0,0 | +0,0 |
| HKP | 1 | %0,0 | %0,1 | %0,0 | −0,0 |
| HAK-PAR | 1 | %0,0 | %0,0 | %0,1 | −0,1 |
| TKH | 1 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | −0,0 |
Çeltik seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 28 | 7.782 | 7.008 | %90,1 | 6.652 | 356 |
Çeltik mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | Yeniden Refah | Katılım | Seçmen |
|---|
| Adakasım Mahallesi | AK Parti | %56,8 | %36,4 | %87,2 | 250 |
| Bahçe Saray Mahallesi | AK Parti | %55,3 | %35,3 | %87,9 | 704 |
| Bahçelievler Mahallesi | AK Parti | %52,9 | %36,9 | %91,1 | 660 |
| Doğanyurt Mahallesi | Yeniden Refah | %45,3 | %51,2 | %97,8 | 93 |
| Fatih Mahallesi | Yeniden Refah | %39,0 | %50,9 | %84,9 | 735 |
| Gökpınar Mahallesi | AK Parti | %46,4 | %43,9 | %95,2 | 1.030 |
| Honamlı Mahallesi | Yeniden Refah | %42,6 | %43,9 | %93,9 | 1.008 |
| İshakuşağı Mahallesi | AK Parti | %55,0 | %33,6 | %90,3 | 514 |
| Karşıyaka Mahallesi | AK Parti | %71,7 | %20,7 | %90,9 | 419 |
| Kaşören Mahallesi | AK Parti | %56,2 | %35,7 | %92,9 | 238 |
| Küçükhasan Mahallesi | AK Parti | %55,3 | %34,7 | %88,6 | 536 |
| Selçuk Mahallesi | Yeniden Refah | %44,2 | %44,6 | %83,0 | 1.038 |
| Torunlar Mahallesi | AK Parti | %62,9 | %31,3 | %95,3 | 403 |
| Yukarı Aliçomak Mahallesi | AK Parti | %59,3 | %34,1 | %90,9 | 154 |
İlgili sonuçlar