Halkapınar 2024 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
Halkapınar sonuçlarında AK Parti %63,0 ile birinci, Yeniden Refah %12,0 ile ikinci; fark 51,0 puan. AK Parti burada 30 büyükşehir ortalamasının (%36,4) 26,6 puan üstünde. Yeniden Refah 30 büyükşehir ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %12,0 (+5,9 puan). 17 mahalle ve köy arasından 17'sinde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Yeşilyurt Mahallesi (%85,3); Yeniden Refah en güçlü Delimahmutlu Mahallesi (%25,3). Katılım %90,5 (30 büyükşehir %78,1).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Halkapınar 2024 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Halkapınar, Konya, 30 büyükşehir karşılaştırması| Parti | Oy | Halkapınar | Konya | 30 büyükşehir | Büyükşehirlere göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 1.817 | %63,0 | %49,4 | %36,4 | +26,6 |
| Yeniden Refah | 346 | %12,0 | %23,5 | %6,1 | +5,9 |
| CHP | 318 | %11,0 | %12,8 | %42,0 | −31,0 |
| İYİ Parti | 100 | %3,5 | %2,9 | %3,4 | +0,1 |
| Zafer Partisi | 88 | %3,1 | %3,4 | %1,9 | +1,1 |
| Saadet | 69 | %2,4 | %3,4 | %1,0 | +1,4 |
| DSP | 39 | %1,4 | %0,1 | %0,1 | +1,2 |
| DEVA Partisi | 17 | %0,6 | %0,5 | %0,3 | +0,3 |
| BTP | 14 | %0,5 | %0,3 | %0,2 | +0,3 |
| DP | 11 | %0,4 | %0,4 | %0,2 | +0,2 |
| DEM Parti | 10 | %0,3 | %1,8 | %5,1 | −4,7 |
| TKH | 7 | %0,2 | %0,0 | %0,0 | +0,2 |
| ANAP | 6 | %0,2 | %0,1 | %0,0 | +0,2 |
| TKP | 6 | %0,2 | %0,1 | %0,1 | +0,1 |
| Millet | 6 | %0,2 | %0,1 | %0,1 | +0,1 |
| Vatan Partisi | 6 | %0,2 | %0,1 | %0,1 | +0,1 |
| AB Parti | 5 | %0,2 | %0,1 | %0,0 | +0,1 |
| AP | 5 | %0,2 | %0,1 | %0,0 | +0,2 |
| Bağımsızlar | 3 | %0,1 | %0,1 | %0,2 | −0,1 |
| TİP | 3 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| Milli Yol | 3 | %0,1 | %0,1 | %0,0 | +0,1 |
| HAK-PAR | 3 | %0,1 | %0,0 | %0,1 | +0,0 |
| HKP | 1 | %0,0 | %0,1 | %0,0 | +0,0 |
Halkapınar seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 20 | 3.418 | 3.094 | %90,5 | 2.883 | 211 |
Halkapınar mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | Yeniden Refah | Katılım | Seçmen |
|---|
| Bahçelievler Mahallesi | AK Parti | %63,8 | %8,4 | %86,5 | 1.150 |
| Büyükdoğan Mahallesi | AK Parti | %61,0 | %23,3 | %86,8 | 190 |
| Cumhuriyet Mahallesi | AK Parti | %57,0 | %13,3 | %92,0 | 187 |
| Çakıllar Mahallesi | AK Parti | %82,5 | %5,8 | %92,3 | 169 |
| Dedeli Mahallesi | AK Parti | %61,6 | %19,2 | %82,8 | 99 |
| Delimahmutlu Mahallesi | AK Parti | %57,2 | %25,3 | %96,6 | 203 |
| Eskihisar Mahallesi | AK Parti | %47,9 | %21,9 | %95,8 | 118 |
| İvriz Mahallesi | AK Parti | %41,0 | %16,5 | %92,7 | 247 |
| Karayusuflu Mahallesi | AK Parti | %59,7 | %11,1 | %95,0 | 80 |
| Kayasaray Mahallesi | AK Parti | %63,7 | %8,8 | %96,5 | 85 |
| Körlü Mahallesi | AK Parti | %67,2 | %18,0 | %85,3 | 75 |
| Küsere Mahallesi | AK Parti | %74,7 | %0,0 | %95,2 | 165 |
| Nernek Mahallesi | AK Parti | %71,3 | %9,9 | %95,4 | 109 |
| Osmanköseli Mahallesi | AK Parti | %56,8 | %12,9 | %97,6 | 169 |
| Seydifakılı Mahallesi | AK Parti | %72,7 | %11,8 | %87,6 | 234 |
| Yassıkaya Mahallesi | AK Parti | %58,3 | %15,0 | %89,0 | 73 |
| Yeşilyurt Mahallesi | AK Parti | %85,3 | %4,4 | %104,6 | 65 |
İlgili sonuçlar