Hüyük 2024 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
Hüyük sonuçlarında AK Parti %49,9 ile birinci, Yeniden Refah %16,6 ile ikinci; fark 33,3 puan. AK Parti burada 30 büyükşehir ortalamasının (%36,4) 13,5 puan üstünde. Yeniden Refah 30 büyükşehir ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %16,6 (+10,5 puan). 23 mahalle ve köy arasından 22'sinde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Pınarbaşı Mahallesi (%82,7); Yeniden Refah en güçlü Çamlıca Mahallesi (%36,5). Katılım %86,3 (30 büyükşehir %78,1).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Hüyük 2024 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Hüyük, Konya, 30 büyükşehir karşılaştırması| Parti | Oy | Hüyük | Konya | 30 büyükşehir | Büyükşehirlere göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 4.922 | %49,9 | %49,4 | %36,4 | +13,5 |
| Yeniden Refah | 1.637 | %16,6 | %23,5 | %6,1 | +10,5 |
| CHP | 1.369 | %13,9 | %12,8 | %42,0 | −28,1 |
| İYİ Parti | 496 | %5,0 | %2,9 | %3,4 | +1,6 |
| Bağımsızlar | 351 | %3,6 | %0,1 | %0,2 | +3,4 |
| Saadet | 333 | %3,4 | %3,4 | %1,0 | +2,4 |
| Zafer Partisi | 313 | %3,2 | %3,4 | %1,9 | +1,2 |
| BTP | 156 | %1,6 | %0,3 | %0,2 | +1,4 |
| DEVA Partisi | 76 | %0,8 | %0,5 | %0,3 | +0,5 |
| Vatan Partisi | 44 | %0,4 | %0,1 | %0,1 | +0,4 |
| DP | 19 | %0,2 | %0,4 | %0,2 | +0,0 |
| ANAP | 19 | %0,2 | %0,1 | %0,0 | +0,1 |
| AB Parti | 18 | %0,2 | %0,1 | %0,0 | +0,1 |
| TİP | 15 | %0,2 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| DEM Parti | 14 | %0,1 | %1,8 | %5,1 | −4,9 |
| HÜDA PAR | 14 | %0,1 | %0,3 | %0,4 | −0,2 |
| DSP | 10 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| TKP | 9 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| HKP | 9 | %0,1 | %0,1 | %0,0 | +0,1 |
| Millet | 7 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| HAK-PAR | 7 | %0,1 | %0,0 | %0,1 | −0,0 |
| TKH | 7 | %0,1 | %0,0 | %0,0 | +0,0 |
| Milli Yol | 5 | %0,1 | %0,1 | %0,0 | +0,0 |
| AP | 4 | %0,0 | %0,1 | %0,0 | +0,0 |
Hüyük seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 48 | 12.771 | 11.025 | %86,3 | 9.854 | 1.171 |
Hüyük mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | Yeniden Refah | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akdağ Mahallesi | AK Parti | %42,5 | %18,8 | %89,6 | 709 |
| Bahçeli Evler Mahallesi | AK Parti | %42,5 | %13,3 | %85,1 | 930 |
| Başlamış Mahallesi | AK Parti | %48,6 | %11,8 | %76,3 | 228 |
| Budak Mahallesi | AK Parti | %40,4 | %8,0 | %88,5 | 374 |
| Burunsuz Mahallesi | AK Parti | %56,5 | %12,1 | %85,2 | 479 |
| Cumhuriyet Mahallesi | AK Parti | %37,2 | %14,7 | %84,5 | 278 |
| Çamlıca Mahallesi | AK Parti | %44,9 | %36,5 | %86,6 | 740 |
| Çavuş Mahallesi | AK Parti | %54,0 | %8,2 | %83,6 | 536 |
| Çukurkent Mahallesi | AK Parti | %53,9 | %22,5 | %92,1 | 216 |
| Değirmenaltı Mahallesi | AK Parti | %66,7 | %4,2 | %89,8 | 244 |
| Göçeri Mahallesi | AK Parti | %63,8 | %15,9 | %87,4 | 405 |
| Görünmez Mahallesi | AK Parti | %59,3 | %9,3 | %73,3 | 307 |
| İlmen Mahallesi | AK Parti | %53,5 | %18,6 | %89,9 | 701 |
| İmrenler Mahallesi | AK Parti | %51,5 | %14,7 | %81,8 | 970 |
| Kıreli Mahallesi | AK Parti | %50,9 | %20,7 | %82,7 | 1.303 |
| Köşk Mahallesi | AK Parti | %63,9 | %20,4 | %89,1 | 531 |
| Mutlu Mahallesi | CHP | %36,2 | %9,1 | %90,0 | 621 |
| Pınarbaşı Mahallesi | AK Parti | %82,7 | %5,6 | %85,4 | 260 |
| Selki Mahallesi | AK Parti | %42,3 | %26,6 | %88,4 | 1.155 |
| Suludere Mahallesi | AK Parti | %59,1 | %10,7 | %90,2 | 713 |
| Tolca Mahallesi | AK Parti | %58,0 | %5,9 | %89,0 | 418 |
| Ulupınar Mahallesi | AK Parti | %32,4 | %21,0 | %85,6 | 522 |
| Yenice Mahallesi | AK Parti | %58,1 | %8,5 | %97,7 | 131 |
İlgili sonuçlar