Döşemealtı 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Döşemealtı sonuçlarında CHP %43,4 ile birinci, AK Parti %41,8 ile ikinci; fark 1,5 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%34,5) 8,9 puan üstünde. AK Parti Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %41,8 (+9,4 puan). 32 mahalle ve köy arasından 14'ünde CHP önde. CHP en güçlü Selimiye Mahallesi (%56,8); AK Parti en güçlü Akkoç Mahallesi (%72,1). Katılım %82,3 (Türkiye %78,4).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Döşemealtı 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Döşemealtı, Antalya, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Döşemealtı | Antalya | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| CHP | 20.380 | %43,4 | %46,4 | %34,5 | +8,9 |
| AK Parti | 19.657 | %41,8 | %27,4 | %32,4 | +9,4 |
| İYİ Parti | 3.159 | %6,7 | %6,2 | %4,6 | +2,1 |
| Yeniden Refah | 1.065 | %2,3 | %1,7 | %7,0 | −4,7 |
| DEM Parti | 860 | %1,8 | %2,9 | %5,8 | −4,0 |
| Zafer Partisi | 820 | %1,7 | %2,5 | %2,4 | −0,7 |
| Saadet | 405 | %0,9 | %0,7 | %1,3 | −0,4 |
| BTP | 130 | %0,3 | %0,4 | %0,4 | −0,1 |
| TİP | 121 | %0,3 | %0,7 | %0,6 | −0,4 |
| DEVA Partisi | 75 | %0,2 | %0,3 | %0,5 | −0,3 |
| TKP | 70 | %0,1 | %0,2 | %0,2 | −0,1 |
| DSP | 48 | %0,1 | %0,2 | %0,1 | −0,0 |
| EMEP | 46 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| HÜDA PAR | 42 | %0,1 | %0,2 | %0,7 | −0,6 |
| SOL Parti | 38 | %0,1 | %0,1 | %0,2 | −0,1 |
| Vatan Partisi | 35 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| ANAP | 22 | %0,0 | %0,1 | %0,0 | −0,0 |
| Millet | 20 | %0,0 | %0,0 | %0,1 | −0,0 |
Döşemealtı seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 190 | 59.628 | 49.055 | %82,3 | 46.993 | 2.062 |
Döşemealtı mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | CHP | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Ahırtaş Mahallesi | AK Parti | %35,8 | %55,3 | %95,7 | 417 |
| Akkoç Mahallesi | AK Parti | %22,1 | %72,1 | %95,9 | 314 |
| Altınkale Mahallesi | CHP | %53,9 | %30,8 | %77,6 | 5.459 |
| Aşağıoba Mahallesi | AK Parti | %40,8 | %47,0 | %93,1 | 319 |
| Ayanlar Mahallesi | AK Parti | %41,4 | %50,2 | %94,2 | 548 |
| Aydınlar Mahallesi | AK Parti | %34,2 | %62,2 | %95,2 | 541 |
| Bademağacı Mahallesi | CHP | %53,8 | %25,0 | %89,0 | 1.273 |
| Bahçeyaka Mahallesi | CHP | %45,6 | %38,1 | %79,8 | 8.376 |
| Bıyıklı Mahallesi | CHP | %40,1 | %34,0 | %96,8 | 158 |
| Camili Mahallesi | CHP | %51,2 | %38,5 | %91,4 | 371 |
| Çığlık Mahallesi | AK Parti | %37,0 | %55,7 | %93,6 | 614 |
| Çıplaklı Mahallesi | AK Parti | %34,9 | %47,6 | %77,8 | 5.277 |
| Dağbeli Mahallesi | CHP | %41,2 | %40,7 | %89,1 | 1.682 |
| Dereli Mahallesi | AK Parti | %38,2 | %46,6 | %102,0 | 149 |
| Düzlerçamı Mahallesi | CHP | %46,1 | %42,1 | %90,3 | 1.325 |
| Ekşili Mahallesi | AK Parti | %39,8 | %49,9 | %89,0 | 756 |
| Ilıcaköy Mahallesi | CHP | %53,0 | %36,2 | %90,2 | 564 |
| Karaman Mahallesi | AK Parti | %40,5 | %52,3 | %91,9 | 480 |
| Karataş Mahallesi | AK Parti | %39,2 | %46,0 | %97,1 | 752 |
| Karaveliler Mahallesi | AK Parti | %40,4 | %46,7 | %94,7 | 1.006 |
| Kevşirler Mahallesi | AK Parti | %35,3 | %46,8 | %92,3 | 195 |
| Killik Mahallesi | AK Parti | %37,5 | %52,4 | %94,4 | 779 |
| Kovanlık Mahallesi | CHP | %45,3 | %44,3 | %95,9 | 1.226 |
| Kömürcüler Mahallesi | AK Parti | %32,6 | %53,1 | %64,1 | 1.703 |
| Nebiler Mahallesi | CHP | %52,2 | %37,3 | %84,2 | 1.397 |
| Orta Mahallesi | AK Parti | %44,8 | %49,6 | %89,8 | 987 |
| Selimiye Mahallesi | CHP | %56,8 | %31,1 | %101,4 | 73 |
| Tomalar Mahallesi | CHP | %47,9 | %35,5 | %82,5 | 1.086 |
| Yağca Mahallesi | CHP | %47,1 | %40,7 | %87,4 | 1.131 |
| Yalınlı Mahallesi | CHP | %54,7 | %35,8 | %83,5 | 1.171 |
| Yeniköy Mahallesi | AK Parti | %41,1 | %41,7 | %78,8 | 14.507 |
| Yeşilbayır Mahallesi | AK Parti | %41,9 | %44,0 | %80,9 | 4.992 |
İlgili sonuçlar