Korkuteli 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Korkuteli sonuçlarında CHP %46,1 ile birinci, MHP %40,8 ile ikinci; fark 5,4 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%34,5) 11,6 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %40,8 (+34,2 puan). 58 mahalle ve köy arasından 37'sinde CHP önde. CHP en güçlü Osmankalfalar Mahallesi (%73,1); MHP en güçlü Avdan Mahallesi (%69,4). Katılım %88,3 (Türkiye %78,4).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Korkuteli 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Korkuteli, Antalya, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Korkuteli | Antalya | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| CHP | 17.808 | %46,1 | %46,4 | %34,5 | +11,6 |
| MHP | 15.733 | %40,8 | %6,0 | %6,6 | +34,2 |
| İYİ Parti | 1.570 | %4,1 | %6,2 | %4,6 | −0,5 |
| Saadet | 1.442 | %3,7 | %0,7 | %1,3 | +2,4 |
| Yeniden Refah | 861 | %2,2 | %1,7 | %7,0 | −4,7 |
| Zafer Partisi | 382 | %1,0 | %2,5 | %2,4 | −1,5 |
| Bağımsızlar | 210 | %0,5 | %1,1 | %0,3 | +0,2 |
| TİP | 129 | %0,3 | %0,7 | %0,6 | −0,3 |
| BTP | 112 | %0,3 | %0,4 | %0,4 | −0,1 |
| HÜDA PAR | 90 | %0,2 | %0,2 | %0,7 | −0,5 |
| Milli Yol | 61 | %0,2 | %0,1 | %0,0 | +0,1 |
| DEVA Partisi | 55 | %0,1 | %0,3 | %0,5 | −0,3 |
| TKP | 51 | %0,1 | %0,2 | %0,2 | −0,1 |
| Vatan Partisi | 48 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| SOL Parti | 41 | %0,1 | %0,1 | %0,2 | −0,1 |
Korkuteli seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 164 | 46.619 | 41.171 | %88,3 | 38.593 | 2.578 |
Korkuteli mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | CHP | MHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akyar Mahallesi | MHP | %43,1 | %46,6 | %90,8 | 628 |
| Alaaddin Mahallesi | CHP | %50,6 | %35,8 | %91,0 | 846 |
| Aşağıpazar Mahallesi | CHP | %46,4 | %38,5 | %80,3 | 4.597 |
| Avdan Mahallesi | MHP | %23,6 | %69,4 | %96,6 | 472 |
| Bahçeyaka Mahallesi | MHP | %35,8 | %46,7 | %96,8 | 285 |
| Bayat Mahallesi | MHP | %43,1 | %45,7 | %93,3 | 210 |
| Bayatbademleri Mahallesi | CHP | %57,6 | %30,4 | %94,0 | 315 |
| Beğiş Mahallesi | CHP | %49,2 | %39,3 | %104,4 | 68 |
| Bozova Mahallesi | CHP | %70,9 | %22,3 | %92,3 | 813 |
| Büyükköy Mahallesi | CHP | %65,3 | %28,0 | %91,9 | 1.022 |
| Çaykenarı Mahallesi | CHP | %59,8 | %25,2 | %73,6 | 379 |
| Çıvgalar Mahallesi | CHP | %36,5 | %36,5 | %83,3 | 90 |
| Çomaklı Mahallesi | CHP | %51,4 | %39,9 | %87,0 | 779 |
| Çukurca Mahallesi | CHP | %52,9 | %26,5 | %84,4 | 45 |
| Dereköy Mahallesi | CHP | %48,0 | %31,6 | %97,3 | 867 |
| Duraliler Mahallesi | MHP | %26,3 | %61,7 | %96,9 | 194 |
| Esenyurt Mahallesi | CHP | %54,0 | %40,2 | %96,2 | 417 |
| Garipce Mahallesi | CHP | %67,3 | %27,8 | %101,2 | 324 |
| Göçerler Mahallesi | MHP | %34,1 | %41,1 | %100,7 | 145 |
| Güzle Mahallesi | MHP | %32,4 | %58,3 | %95,9 | 219 |
| İmecik Mahallesi | MHP | %42,8 | %43,0 | %95,1 | 535 |
| İmrahor Mahallesi | MHP | %36,4 | %47,5 | %92,8 | 1.495 |
| Karabayır Mahallesi | MHP | %37,6 | %53,2 | %88,9 | 126 |
| Karakuyu Mahallesi | CHP | %59,4 | %27,4 | %93,5 | 215 |
| Karataş Mahallesi | CHP | %51,4 | %39,0 | %95,7 | 209 |
| Kargalık Mahallesi | MHP | %40,5 | %42,4 | %93,4 | 1.068 |
| Kargın Mahallesi | CHP | %45,7 | %45,7 | %90,2 | 164 |
| Karşıyaka Mahallesi | CHP | %41,7 | %39,5 | %83,6 | 2.178 |
| Kayabaş Mahallesi | İYİ Parti | %17,3 | %36,9 | %86,3 | 490 |
| Kemerağzı Mahallesi | CHP | %42,4 | %40,3 | %96,0 | 150 |
| Kevzer Mahallesi | MHP | %41,4 | %49,6 | %96,7 | 633 |
| Kırkpınar Mahallesi | CHP | %70,6 | %23,7 | %97,5 | 357 |
| Kızılaliler Mahallesi | CHP | %54,5 | %35,3 | %94,1 | 222 |
| Kızılcadağ Mahallesi | CHP | %70,2 | %22,2 | %95,7 | 300 |
| Kiremitli Mahallesi | CHP | %44,5 | %39,9 | %78,4 | 3.258 |
| Kozağacı Mahallesi | MHP | %34,4 | %47,1 | %92,6 | 405 |
| Köseler Mahallesi | CHP | %57,3 | %34,5 | %88,7 | 124 |
| Küçükköy Mahallesi | MHP | %43,8 | %48,4 | %96,0 | 1.847 |
| Küçüklü Mahallesi | MHP | %38,0 | %49,2 | %96,0 | 401 |
| Leylek Mahallesi | CHP | %52,4 | %40,2 | %102,3 | 171 |
| Mamatlar Mahallesi | CHP | %49,4 | %35,0 | %93,9 | 212 |
| Manay Mahallesi | CHP | %59,0 | %26,1 | %80,2 | 192 |
| Nebiler Mahallesi | CHP | %56,2 | %32,0 | %99,4 | 181 |
| Osmankalfalar Mahallesi | CHP | %73,1 | %21,1 | %94,7 | 303 |
| Sımandır Mahallesi | MHP | %34,2 | %44,9 | %91,9 | 507 |
| Söğütcük Mahallesi | CHP | %46,5 | %41,9 | %97,4 | 152 |
| Sülekler Mahallesi | CHP | %44,6 | %42,0 | %92,3 | 926 |
| Taşkesiği Mahallesi | CHP | %55,3 | %37,4 | %96,6 | 681 |
| Tatköy Mahallesi | CHP | %52,6 | %36,4 | %96,4 | 696 |
| Uzunoluk Mahallesi | MHP | %37,9 | %48,2 | %86,4 | 6.116 |
| Yakaköy Mahallesi | CHP | %51,8 | %37,2 | %93,3 | 164 |
| Yazır Mahallesi | CHP | %56,8 | %35,4 | %92,8 | 1.401 |
| Yeleme Mahallesi | MHP | %32,0 | %54,0 | %73,5 | 211 |
| Yelten Mahallesi | CHP | %62,1 | %32,7 | %94,7 | 1.635 |
| Yeni Mahallesi | CHP | %43,7 | %40,5 | %80,5 | 4.505 |
| Yeşiloba Mahallesi | CHP | %58,0 | %34,1 | %91,0 | 155 |
| Yeşilyayla Mahallesi | MHP | %45,6 | %45,8 | %89,2 | 1.338 |
| Yukarıkaraman Mahallesi | MHP | %35,4 | %56,1 | %95,6 | 181 |
İlgili sonuçlar