Gündoğmuş 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Gündoğmuş sonuçlarında AK Parti %39,0 ile birinci, CHP %30,4 ile ikinci; fark 8,7 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%32,4) 6,6 puan üstünde. İYİ Parti Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %24,8 (+20,2 puan). 29 mahalle ve köy arasından 15'inde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Ortaköy Mahallesi (%77,2); CHP en güçlü Güneyyaka Mahallesi (%78,5). Katılım %92,1 (Türkiye %78,4).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Gündoğmuş 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Gündoğmuş, Antalya, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Gündoğmuş | Antalya | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 2.246 | %39,0 | %27,4 | %32,4 | +6,6 |
| CHP | 1.747 | %30,4 | %46,4 | %34,5 | −4,2 |
| İYİ Parti | 1.428 | %24,8 | %6,2 | %4,6 | +20,2 |
| Saadet | 86 | %1,5 | %0,7 | %1,3 | +0,2 |
| DEVA Partisi | 54 | %0,9 | %0,3 | %0,5 | +0,5 |
| Bağımsızlar | 49 | %0,9 | %1,1 | %0,3 | +0,5 |
| BTP | 41 | %0,7 | %0,4 | %0,4 | +0,3 |
| Zafer Partisi | 36 | %0,6 | %2,5 | %2,4 | −1,8 |
| HÜDA PAR | 24 | %0,4 | %0,2 | %0,7 | −0,3 |
| SOL Parti | 15 | %0,3 | %0,1 | %0,2 | +0,1 |
| TİP | 14 | %0,2 | %0,7 | %0,6 | −0,4 |
| DSP | 8 | %0,1 | %0,2 | %0,1 | +0,0 |
| TKP | 7 | %0,1 | %0,2 | %0,2 | −0,1 |
Gündoğmuş seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 35 | 7.080 | 6.521 | %92,1 | 5.755 | 766 |
Gündoğmuş mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | CHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akyar Mahallesi | AK Parti | %42,0 | %12,1 | %94,0 | 302 |
| Balkaya Mahallesi | İYİ Parti | %23,4 | %9,8 | %85,6 | 299 |
| Bedan Mahallesi | AK Parti | %43,5 | %14,1 | %95,7 | 325 |
| Çaltı Mahallesi | AK Parti | %43,7 | %10,9 | %97,2 | 215 |
| Çamlıalan Mahallesi | İYİ Parti | %33,7 | %10,7 | %94,9 | 195 |
| Çayırözü Mahallesi | AK Parti | %35,2 | %18,1 | %94,3 | 230 |
| Çiçekoluk Mahallesi | CHP | %35,7 | %49,3 | %98,2 | 165 |
| Eskibağ Mahallesi | AK Parti | %49,4 | %10,4 | %91,7 | 216 |
| Fatih Mahallesi | AK Parti | %41,8 | %32,0 | %89,4 | 559 |
| Güneycik Mahallesi | CHP | %21,9 | %57,8 | %98,1 | 155 |
| Güneyyaka Mahallesi | CHP | %11,8 | %78,5 | %98,0 | 101 |
| Kalecik Mahallesi | AK Parti | %49,3 | %35,2 | %89,8 | 88 |
| Karabul Mahallesi | AK Parti | %52,1 | %29,2 | %95,9 | 122 |
| Karadere Mahallesi | CHP | %34,0 | %55,7 | %93,1 | 218 |
| Karaisa Mahallesi | CHP | %34,6 | %51,3 | %98,0 | 102 |
| Karaköy Mahallesi | İYİ Parti | %11,8 | %16,0 | %101,6 | 127 |
| Kayabükü Mahallesi | İYİ Parti | %23,2 | %30,0 | %89,7 | 252 |
| Kozağacı Mahallesi | AK Parti | %63,6 | %24,2 | %75,3 | 97 |
| Köprülü Mahallesi | CHP | %30,3 | %42,8 | %95,3 | 405 |
| Narağacı Mahallesi | AK Parti | %50,0 | %40,5 | %93,8 | 208 |
| Ortakonuş Mahallesi | İYİ Parti | %30,2 | %13,7 | %95,9 | 169 |
| Ortaköy Mahallesi | AK Parti | %77,2 | %8,3 | %93,7 | 444 |
| Özügür Mahallesi | AK Parti | %37,5 | %36,4 | %83,3 | 354 |
| Pembelik Mahallesi | AK Parti | %50,0 | %30,7 | %93,5 | 108 |
| Rasih Kaplan Mahallesi | CHP | %35,0 | %42,5 | %80,8 | 600 |
| Senir Mahallesi | AK Parti | %42,4 | %27,1 | %95,2 | 372 |
| Serinyaka Mahallesi | CHP | %34,7 | %58,4 | %96,3 | 215 |
| Umutlu Mahallesi | CHP | %33,2 | %40,5 | %94,3 | 350 |
| Yeniköy Mahallesi | AK Parti | %48,5 | %14,7 | %103,4 | 87 |
İlgili sonuçlar