Gazipaşa 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Gazipaşa sonuçlarında CHP %49,9 ile birinci, MHP %35,6 ile ikinci; fark 14,3 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%34,5) 15,4 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %35,6 (+29,0 puan). 53 mahalle ve köy arasından 40'ında CHP önde. CHP en güçlü Esenpınar Mahallesi (%81,8); MHP en güçlü Ilıca Mahallesi (%56,8). Katılım %88,8 (Türkiye %78,4).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Gazipaşa 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Gazipaşa, Antalya, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Gazipaşa | Antalya | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| CHP | 17.458 | %49,9 | %46,4 | %34,5 | +15,4 |
| MHP | 12.447 | %35,6 | %6,0 | %6,6 | +29,0 |
| İYİ Parti | 3.395 | %9,7 | %6,2 | %4,6 | +5,1 |
| Zafer Partisi | 350 | %1,0 | %2,5 | %2,4 | −1,4 |
| Yeniden Refah | 281 | %0,8 | %1,7 | %7,0 | −6,2 |
| TİP | 281 | %0,8 | %0,7 | %0,6 | +0,2 |
| Saadet | 270 | %0,8 | %0,7 | %1,3 | −0,5 |
| DP | 110 | %0,3 | %1,5 | %0,3 | −0,0 |
| BTP | 104 | %0,3 | %0,4 | %0,4 | −0,1 |
| Vatan Partisi | 96 | %0,3 | %0,1 | %0,1 | +0,2 |
| HÜDA PAR | 61 | %0,2 | %0,2 | %0,7 | −0,5 |
| TKP | 57 | %0,2 | %0,2 | %0,2 | −0,1 |
| SOL Parti | 34 | %0,1 | %0,1 | %0,2 | −0,1 |
| DEVA Partisi | 29 | %0,1 | %0,3 | %0,5 | −0,4 |
| DSP | 14 | %0,0 | %0,2 | %0,1 | −0,1 |
Gazipaşa seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 146 | 42.061 | 37.337 | %88,8 | 34.987 | 2.350 |
Gazipaşa mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | CHP | MHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akoluk Mahallesi | CHP | %62,6 | %29,7 | %96,8 | 95 |
| Aydın Mahallesi | CHP | %46,4 | %39,7 | %88,6 | 1.798 |
| Aydıncık Mahallesi | MHP | %33,8 | %37,1 | %94,1 | 681 |
| Bakılar Mahallesi | CHP | %52,5 | %32,4 | %90,3 | 955 |
| Beyobası Mahallesi | CHP | %43,2 | %42,6 | %89,4 | 1.747 |
| Beyrebucak Mahallesi | MHP | %37,2 | %45,3 | %94,7 | 1.268 |
| Cumhuriyet Mahallesi | CHP | %51,4 | %34,2 | %81,8 | 2.251 |
| Çakmak Mahallesi | CHP | %54,4 | %33,9 | %101,0 | 194 |
| Çalıpınar Mahallesi | CHP | %47,6 | %36,6 | %98,5 | 396 |
| Çamlıca Mahallesi | CHP | %79,0 | %18,5 | %97,7 | 131 |
| Çığlık Mahallesi | CHP | %58,3 | %33,5 | %95,6 | 320 |
| Çile Mahallesi | CHP | %63,8 | %27,7 | %97,3 | 149 |
| Çimenbağ Mahallesi | MHP | %38,1 | %53,6 | %100,9 | 110 |
| Çobanlar Mahallesi | CHP | %51,8 | %37,4 | %96,0 | 1.057 |
| Çörüş Mahallesi | MHP | %40,5 | %50,0 | %100,9 | 232 |
| Doğanca Mahallesi | CHP | %51,2 | %37,1 | %91,6 | 297 |
| Ekmel Mahallesi | CHP | %47,0 | %39,0 | %89,9 | 928 |
| Esenpınar Mahallesi | CHP | %81,8 | %12,7 | %90,3 | 62 |
| Esentepe Mahallesi | CHP | %44,6 | %40,1 | %85,1 | 767 |
| Gazi Mahallesi | CHP | %49,4 | %34,5 | %83,0 | 3.256 |
| Göçük Mahallesi | CHP | %44,7 | %35,7 | %96,5 | 489 |
| Gökçebelen Mahallesi | CHP | %57,2 | %34,1 | %98,0 | 201 |
| Gökçesaray Mahallesi | CHP | %59,9 | %31,7 | %98,0 | 149 |
| Güneyköy Mahallesi | MHP | %37,3 | %47,7 | %95,9 | 469 |
| Gürçam Mahallesi | CHP | %58,4 | %31,1 | %101,2 | 164 |
| Hasdere Mahallesi | MHP | %40,0 | %42,6 | %94,3 | 557 |
| Ilıca Mahallesi | MHP | %27,6 | %56,8 | %91,5 | 399 |
| İnal Mahallesi | MHP | %38,2 | %48,0 | %91,0 | 212 |
| İnceğiz Mahallesi | MHP | %33,5 | %56,4 | %96,6 | 208 |
| İstiklal Mahallesi | CHP | %51,4 | %34,2 | %85,3 | 3.093 |
| Kahyalar Mahallesi | CHP | %53,8 | %33,6 | %93,9 | 1.233 |
| Karaçukur Mahallesi | CHP | %56,6 | %33,3 | %100,7 | 134 |
| Karalar Mahallesi | CHP | %50,3 | %37,2 | %93,2 | 1.151 |
| Karatepe Mahallesi | CHP | %49,4 | %39,6 | %97,8 | 463 |
| Kırahmetler Mahallesi | CHP | %48,2 | %37,3 | %100,0 | 231 |
| Kızılgüney Mahallesi | MHP | %33,2 | %56,3 | %91,4 | 382 |
| Koru Mahallesi | CHP | %68,1 | %19,2 | %90,0 | 969 |
| Korubaşı Mahallesi | CHP | %61,5 | %26,8 | %94,4 | 1.270 |
| Küçüklü Mahallesi | CHP | %62,9 | %27,0 | %96,1 | 510 |
| Macar Mahallesi | CHP | %52,1 | %36,3 | %92,5 | 748 |
| Muzkent Mahallesi | MHP | %34,9 | %50,2 | %96,3 | 792 |
| Öznurtepe Mahallesi | CHP | %59,3 | %31,5 | %102,7 | 112 |
| Pazarcı Mahallesi | CHP | %54,5 | %27,8 | %79,3 | 5.878 |
| Sarıağaç Mahallesi | CHP | %53,2 | %34,3 | %83,7 | 1.009 |
| Sugözü Mahallesi | CHP | %67,6 | %12,1 | %99,0 | 311 |
| Şahinler Mahallesi | CHP | %50,0 | %36,1 | %98,0 | 148 |
| Üçkonak Mahallesi | CHP | %60,9 | %34,5 | %90,2 | 123 |
| Yakacık Mahallesi | CHP | %62,3 | %28,7 | %97,5 | 353 |
| Yeni Mahallesi | CHP | %47,4 | %36,9 | %84,9 | 2.063 |
| Yenigüney Mahallesi | CHP | %46,4 | %36,7 | %96,5 | 199 |
| Yeniköy Mahallesi | MHP | %39,0 | %46,0 | %92,5 | 533 |
| Yeşilyurt Mahallesi | CHP | %50,8 | %33,9 | %96,3 | 268 |
| Zeytinada Mahallesi | MHP | %44,7 | %44,9 | %93,2 | 546 |
İlgili sonuçlar