Finike 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Finike sonuçlarında CHP %45,3 ile birinci, MHP %25,8 ile ikinci; fark 19,5 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%34,5) 10,8 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %25,8 (+19,2 puan). 26 mahalle ve köy arasından 16'sında CHP önde. CHP en güçlü Gökbük Mahallesi (%67,9); MHP en güçlü Boldağ Mahallesi (%58,3). Katılım %84,5 (Türkiye %78,4).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Finike 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Finike, Antalya, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Finike | Antalya | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| CHP | 13.831 | %45,3 | %46,4 | %34,5 | +10,8 |
| MHP | 7.885 | %25,8 | %6,0 | %6,6 | +19,2 |
| DP | 3.791 | %12,4 | %1,5 | %0,3 | +12,1 |
| İYİ Parti | 1.690 | %5,5 | %6,2 | %4,6 | +0,9 |
| Saadet | 1.104 | %3,6 | %0,7 | %1,3 | +2,3 |
| TİP | 429 | %1,4 | %0,7 | %0,6 | +0,8 |
| Zafer Partisi | 358 | %1,2 | %2,5 | %2,4 | −1,3 |
| ANAP | 358 | %1,2 | %0,1 | %0,0 | +1,1 |
| Bağımsızlar | 290 | %0,9 | %1,1 | %0,3 | +0,6 |
| Yeniden Refah | 175 | %0,6 | %1,7 | %7,0 | −6,4 |
| DEVA Partisi | 131 | %0,4 | %0,3 | %0,5 | −0,0 |
| BTP | 103 | %0,3 | %0,4 | %0,4 | −0,0 |
| DSP | 77 | %0,3 | %0,2 | %0,1 | +0,1 |
| HÜDA PAR | 76 | %0,2 | %0,2 | %0,7 | −0,4 |
| TKP | 65 | %0,2 | %0,2 | %0,2 | −0,0 |
| Büyük Birlik | 55 | %0,2 | %0,9 | %1,3 | −1,1 |
| Vatan Partisi | 46 | %0,2 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| Milli Yol | 38 | %0,1 | %0,1 | %0,0 | +0,1 |
| SOL Parti | 37 | %0,1 | %0,1 | %0,2 | −0,0 |
Finike seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 126 | 38.384 | 32.451 | %84,5 | 30.539 | 1.912 |
Finike mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | CHP | MHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akçaalan Mahallesi | MHP | %33,3 | %45,8 | %89,9 | 89 |
| Alacadağ Mahallesi | MHP | %32,3 | %56,9 | %98,5 | 137 |
| Arif Mahallesi | CHP | %46,8 | %26,6 | %93,8 | 805 |
| Asarönü Mahallesi | MHP | %24,6 | %54,1 | %100,8 | 125 |
| Boldağ Mahallesi | MHP | %28,8 | %58,3 | %101,4 | 142 |
| Çamlıbel Mahallesi | MHP | %33,9 | %40,5 | %99,3 | 148 |
| Dağbağ Mahallesi | MHP | %31,2 | %48,2 | %96,9 | 161 |
| Ernez Mahallesi | MHP | %23,5 | %42,3 | %94,9 | 688 |
| Eski Mahallesi | CHP | %48,2 | %23,7 | %81,6 | 1.143 |
| Gökbük Mahallesi | CHP | %67,9 | %2,2 | %88,8 | 366 |
| Gökçeyaka Mahallesi | MHP | %31,5 | %53,6 | %100,0 | 175 |
| Hasyurt Mahallesi | CHP | %47,2 | %25,2 | %84,9 | 4.469 |
| İskele Mahallesi | CHP | %48,7 | %25,0 | %79,6 | 2.061 |
| Kale Mahallesi | CHP | %50,7 | %16,5 | %79,3 | 1.154 |
| Karşıyaka Mahallesi | CHP | %38,1 | %26,7 | %85,2 | 1.052 |
| Kızılca Mahallesi | CHP | %42,5 | %21,6 | %89,8 | 669 |
| Kum Mahallesi | CHP | %50,8 | %22,5 | %78,6 | 5.526 |
| Sahilkent Mahallesi | CHP | %52,8 | %20,6 | %84,3 | 2.654 |
| Saklısu Mahallesi | CHP | %37,5 | %23,2 | %97,0 | 435 |
| Turunçova Mahallesi | CHP | %43,0 | %29,2 | %85,4 | 5.919 |
| Yalnız Mahallesi | MHP | %29,2 | %55,3 | %95,5 | 579 |
| Yazır Mahallesi | CHP | %60,2 | %24,3 | %97,7 | 353 |
| Yeni Mahallesi | CHP | %46,8 | %22,6 | %80,6 | 5.014 |
| Yeşilköy Mahallesi | ANAP | %13,8 | %24,4 | %99,6 | 256 |
| Yeşilyurt Mahallesi | CHP | %36,7 | %34,8 | %89,4 | 2.669 |
| Yuvalı Mahallesi | CHP | %49,6 | %5,9 | %83,7 | 1.595 |
İlgili sonuçlar