Aziziye 2010 Anayasa Halkoylaması sonuçları
Aziziye sonuçlarında Evet %88,0 ile birinci, Hayır %12,0 ile ikinci; fark 76,1 puan. Evet burada Türkiye ortalamasının (%57,9) 30,2 puan üstünde. 82 mahalle ve köy arasından 82'sinde Evet önde. Evet en güçlü Ağcakent Köyü (%100,0); Hayır en güçlü Kayapa Mahallesi (%44,0). Katılım %85,1 (Türkiye %77,1).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Aziziye 2010 Anayasa Halkoylaması sonuçları — Aziziye, Erzurum, Türkiye karşılaştırması| Seçenek | Oy | Aziziye | Erzurum | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Evet | 23.789 | %88,0 | %86,9 | %57,9 | +30,2 |
| Hayır | 3.231 | %12,0 | %13,1 | %42,1 | −30,2 |
Aziziye seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 130 | 32.155 | 27.355 | %85,1 | 27.020 | 335 |
Aziziye mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Evet | Hayır | Katılım | Seçmen |
|---|
| Abdulhamithan Mahallesi | Evet | %84,2 | %15,8 | %80,4 | 5.642 |
| Adaçay Mahallesi | Evet | %99,0 | %1,0 | %93,3 | 105 |
| Ağcakent Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %106,1 | 33 |
| Ağören Mahallesi | Evet | %84,2 | %15,8 | %88,0 | 175 |
| Ahırcık Köyü | Evet | %96,8 | %3,2 | %88,7 | 71 |
| Ahmet Yasevi Mahallesi | Evet | %83,1 | %16,9 | %81,7 | 2.078 |
| Akdağ Köyü | Evet | %98,6 | %1,4 | %97,3 | 74 |
| Akyazı Köyü | Evet | %93,1 | %6,9 | %90,1 | 81 |
| Alaca Köyü | Evet | %84,5 | %15,5 | %94,6 | 297 |
| Alaybeyi Mahallesi | Evet | %96,7 | %3,3 | %91,6 | 167 |
| Alparslan Mahallesi | Evet | %83,4 | %16,6 | %79,1 | 4.822 |
| Aşağı Yenice Mahallesi | Evet | %94,1 | %5,9 | %88,8 | 98 |
| Aşağıcanören Köyü | Evet | %98,0 | %2,0 | %86,4 | 59 |
| Atlıkonak Köyü | Evet | %93,0 | %7,0 | %99,5 | 191 |
| Aynalıkale Köyü | Evet | %97,1 | %2,9 | %100,0 | 34 |
| Bahçelievler Mahallesi | Evet | %86,7 | %13,3 | %85,2 | 981 |
| Başçakmak Köyü | Evet | %99,8 | %0,2 | %99,8 | 456 |
| Başkent Köyü | Evet | %98,9 | %1,1 | %90,6 | 96 |
| Başkurtdere Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %87,0 | 146 |
| Başovacık Köyü | Evet | %93,7 | %6,3 | %98,4 | 64 |
| Beypınarı Mahallesi | Evet | %98,5 | %1,5 | %96,3 | 348 |
| Bilali Habeş Mahallesi | Evet | %76,6 | %23,4 | %81,1 | 1.149 |
| Bingöze Köyü | Evet | %95,1 | %4,9 | %91,1 | 90 |
| Çamlıca Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %85,0 | 20 |
| Çatak Köyü | Evet | %83,3 | %16,7 | %85,7 | 28 |
| Çavdarlı Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %109,1 | 33 |
| Çavuşoğlu Köyü | Evet | %98,3 | %1,7 | %84,5 | 71 |
| Çıkrıklı Köyü | Evet | %95,2 | %4,8 | %85,9 | 78 |
| Çiğdemli Köyü | Evet | %89,3 | %10,7 | %98,9 | 368 |
| Dadaşkent 200 Evler Mahallesi | Evet | %88,7 | %11,3 | %81,8 | 839 |
| Dağdagül Köyü | Evet | %96,9 | %3,1 | %97,6 | 164 |
| Demirgeçit Mahallesi | Evet | %89,3 | %10,7 | %93,5 | 217 |
| Düztoprak Mahallesi | Evet | %98,1 | %1,9 | %98,2 | 55 |
| Eğerti Köyü | Evet | %98,0 | %2,0 | %93,2 | 161 |
| Elmalı Köyü | Evet | %95,5 | %4,5 | %102,3 | 44 |
| Emrecik Köyü | Evet | %98,1 | %1,9 | %98,5 | 268 |
| Eski Mahallesi | Evet | %86,8 | %13,2 | %84,4 | 652 |
| Eskipolat Köyü | Evet | %93,2 | %6,8 | %91,0 | 422 |
| Eşkinkaya Köyü | Evet | %91,7 | %8,3 | %104,3 | 46 |
| Ferah Mahallesi | Evet | %93,3 | %6,7 | %86,9 | 449 |
| Fidanlık Mahallesi | Evet | %91,2 | %8,8 | %89,9 | 307 |
| Gelinkaya Köyü | Evet | %94,1 | %5,9 | %96,7 | 213 |
| Geyik Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %99,3 | 146 |
| Gez Köyü Mahallesi | Evet | %78,4 | %21,6 | %75,2 | 822 |
| Güllüce Köyü | Evet | %95,0 | %5,0 | %87,2 | 117 |
| Halilkaya Köyü | Evet | %76,3 | %23,7 | %79,2 | 48 |
| Kabaktepe Köyü | Evet | %94,0 | %6,0 | %98,8 | 86 |
| Kahramanlar Mahallesi | Evet | %88,9 | %11,1 | %89,6 | 222 |
| Kapulu Köyü | Evet | %91,1 | %8,9 | %90,7 | 107 |
| Karakale Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %97,3 | 111 |
| Kavaklıdere Köyü | Evet | %91,1 | %8,9 | %88,2 | 51 |
| Kayapa Mahallesi | Evet | %56,0 | %44,0 | %87,5 | 88 |
| Kızılkale Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %88,0 | 117 |
| Kumluyazı Mahallesi | Evet | %99,1 | %0,9 | %99,5 | 217 |
| Kuşçu Mahallesi | Evet | %94,8 | %5,2 | %89,5 | 86 |
| Kuzgun Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %98,3 | 59 |
| Kuzuluk Köyü | Evet | %96,2 | %3,8 | %89,1 | 119 |
| Ocak Köyü | Evet | %97,1 | %2,9 | %98,8 | 242 |
| Ömertepe Mahallesi | Evet | %89,2 | %10,8 | %92,0 | 212 |
| Özbek Mahallesi | Evet | %91,4 | %8,6 | %81,4 | 161 |
| Özbilen Mahallesi | Evet | %95,0 | %5,0 | %87,0 | 92 |
| Paşayurdu Köyü | Evet | %95,6 | %4,4 | %91,5 | 201 |
| Rizekent Köyü | Evet | %99,4 | %0,6 | %92,3 | 181 |
| Sakalıkesik Mahallesi | Evet | %94,7 | %5,3 | %100,7 | 149 |
| Sarıyayla Mahallesi | Evet | %96,9 | %3,1 | %89,4 | 142 |
| Sırlı Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %96,1 | 77 |
| Sorkunlu Köyü | Evet | %97,3 | %2,7 | %93,8 | 80 |
| Söğütlü Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %95,1 | 41 |
| Söğütlü Mahallesi | Evet | %91,4 | %8,6 | %91,9 | 447 |
| Taşpınar Köyü | Evet | %99,2 | %0,8 | %90,6 | 138 |
| Tebrizcik Mahallesi | Evet | %92,4 | %7,6 | %93,3 | 253 |
| Tınazlı Mahallesi | Evet | %97,6 | %2,4 | %100,5 | 208 |
| Toprakkale Köyü | Evet | %99,0 | %1,0 | %98,5 | 205 |
| Üçköşe B.m Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %80,0 | 85 |
| Yarımca Mahallesi | Evet | %96,6 | %3,4 | %88,2 | 204 |
| Yavuz Selim Mahallesi | Evet | %92,5 | %7,5 | %88,3 | 1.209 |
| Yeni Mahallesi | Evet | %79,7 | %20,3 | %80,0 | 1.405 |
| Yeşil Mahallesi | Evet | %86,4 | %13,6 | %81,9 | 1.564 |
| Yeşilova Köyü | Evet | %98,8 | %1,2 | %101,2 | 81 |
| Yeşilvadi Köyü | Evet | %98,2 | %1,8 | %91,7 | 60 |
| Yoncalık Köyü | Evet | %96,7 | %3,3 | %84,0 | 362 |
| Yukarıcanören Köyü | Evet | %97,9 | %2,1 | %88,1 | 268 |
İlgili sonuçlar