Karaçoban 2010 Anayasa Halkoylaması sonuçları
Karaçoban sonuçlarında Evet %95,3 ile birinci, Hayır %4,7 ile ikinci; fark 90,6 puan. Evet burada Türkiye ortalamasının (%57,9) 37,5 puan üstünde. 28 mahalle ve köy arasından 28'inde Evet önde. Evet en güçlü Doğanbey Köyü (%100,0); Hayır en güçlü Kavaklı Mahallesi (%11,0). Katılım %51,7 (Türkiye %77,1).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Karaçoban 2010 Anayasa Halkoylaması sonuçları — Karaçoban, Erzurum, Türkiye karşılaştırması| Seçenek | Oy | Karaçoban | Erzurum | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Evet | 5.517 | %95,3 | %86,9 | %57,9 | +37,5 |
| Hayır | 271 | %4,7 | %13,1 | %42,1 | −37,5 |
Karaçoban seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 48 | 12.571 | 6.499 | %51,7 | 5.788 | 711 |
Karaçoban mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Evet | Hayır | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akkavak Köyü | Evet | %96,7 | %3,3 | %84,5 | 71 |
| Bağlar Mahallesi | Evet | %90,5 | %9,5 | %47,5 | 872 |
| Bahçeli Mahallesi | Evet | %94,2 | %5,8 | %49,0 | 588 |
| Binpınar Köyü | Evet | %97,4 | %2,6 | %36,0 | 994 |
| Bozyar Köyü | Evet | %98,7 | %1,3 | %57,2 | 152 |
| Budaklı Köyü | Evet | %97,8 | %2,2 | %71,6 | 317 |
| Burnaz Köyü | Evet | %97,2 | %2,8 | %76,2 | 483 |
| Çatalgül Köyü | Evet | %97,4 | %2,6 | %30,7 | 137 |
| Dedeören Köyü | Evet | %98,3 | %1,7 | %75,1 | 337 |
| Doğanbey Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %24,5 | 204 |
| Duman Köyü | Evet | %97,9 | %2,1 | %77,4 | 571 |
| Erenler Köyü | Evet | %95,9 | %4,1 | %48,3 | 495 |
| Erhanlar Mahallesi | Evet | %94,2 | %5,8 | %50,6 | 708 |
| Gündüz Köyü | Evet | %93,9 | %6,1 | %40,4 | 366 |
| Hacılar Mahallesi | Evet | %90,9 | %9,1 | %51,1 | 902 |
| Karagöz Köyü | Evet | %94,2 | %5,8 | %76,8 | 95 |
| Karaköprü B.m Köyü | Evet | %99,0 | %1,0 | %80,5 | 493 |
| Karmış Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %93,8 | 48 |
| Kavaklı Mahallesi | Evet | %89,0 | %11,0 | %55,6 | 883 |
| Kırımkaya Köyü | Evet | %95,5 | %4,5 | %25,4 | 673 |
| Kopal-Akarsu Mahallesi | Evet | %96,0 | %4,0 | %51,4 | 743 |
| Kopal-Bahçeli Mahallesi | Evet | %95,0 | %5,0 | %50,2 | 854 |
| Kuşluca Köyü | Evet | %95,5 | %4,5 | %44,9 | 216 |
| Maruf Köyü | Evet | %97,0 | %3,0 | %64,7 | 320 |
| Molladavut Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %4,4 | 362 |
| Ovayoncalı Köyü | Evet | %98,3 | %1,7 | %81,0 | 153 |
| Sarıveli Mahallesi | Evet | %97,7 | %2,3 | %54,1 | 390 |
| Seyhan Mahallesi | Evet | %94,5 | %5,5 | %42,4 | 144 |
İlgili sonuçlar