Olur 2010 Anayasa Halkoylaması sonuçları
Olur sonuçlarında Evet %79,8 ile birinci, Hayır %20,2 ile ikinci; fark 59,6 puan. Evet burada Türkiye ortalamasının (%57,9) 22,0 puan üstünde. 43 mahalle ve köy arasından 42'sinde Evet önde. Evet en güçlü Akbayır Köyü (%100,0); Hayır en güçlü Olurdere Köyü (%69,8). Katılım %82,2 (Türkiye %77,1).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Olur 2010 Anayasa Halkoylaması sonuçları — Olur, Erzurum, Türkiye karşılaştırması| Seçenek | Oy | Olur | Erzurum | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Evet | 4.079 | %79,8 | %86,9 | %57,9 | +22,0 |
| Hayır | 1.032 | %20,2 | %13,1 | %42,1 | −22,0 |
Olur seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 52 | 6.339 | 5.212 | %82,2 | 5.111 | 101 |
Olur mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Evet | Hayır | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akbayır Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %91,3 | 23 |
| Aktepe Mahallesi | Evet | %76,8 | %23,2 | %71,0 | 238 |
| Altunkaya Köyü | Evet | %91,1 | %8,9 | %89,1 | 64 |
| Aşağıçayırlı Köyü | Evet | %74,6 | %25,4 | %83,9 | 155 |
| Aşağıkaracasu Köyü | Evet | %92,2 | %7,8 | %81,8 | 258 |
| Atlı Köyü | Evet | %89,7 | %10,3 | %86,1 | 165 |
| Beğendik Köyü | Evet | %85,3 | %14,7 | %86,8 | 151 |
| Beşkaya Köyü | Evet | %97,4 | %2,6 | %87,9 | 91 |
| Boğazgören Köyü | Evet | %91,0 | %9,0 | %85,7 | 105 |
| Bozdoğan Köyü | Evet | %96,0 | %4,0 | %104,2 | 24 |
| Coşkunlar Köyü | Evet | %83,3 | %16,7 | %88,8 | 89 |
| Çataksu Köyü | Evet | %77,5 | %22,5 | %80,1 | 362 |
| Eğlek Köyü | Evet | %98,9 | %1,1 | %88,0 | 108 |
| Ekinlik Köyü | Evet | %63,0 | %37,0 | %96,6 | 29 |
| Filizli Köyü | Evet | %82,8 | %17,2 | %83,5 | 79 |
| Güngöründü Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %105,6 | 18 |
| Ilıkaynak Köyü | Evet | %88,3 | %11,7 | %86,7 | 90 |
| Kaban Köyü | Evet | %81,3 | %18,8 | %82,1 | 78 |
| Kaledibi Köyü | Evet | %97,2 | %2,8 | %91,7 | 120 |
| Karakoçlar Köyü | Evet | %96,6 | %3,4 | %93,5 | 31 |
| Keçili Köyü | Evet | %85,7 | %14,3 | %83,3 | 42 |
| Kekikli Köyü | Evet | %72,6 | %27,4 | %88,5 | 131 |
| Köprübaşı Köyü | Evet | %90,9 | %9,1 | %89,2 | 74 |
| Merkez Mahallesi | Evet | %65,5 | %34,5 | %73,2 | 1.125 |
| Merkez-Merkez Yeşilbağlar Mahallesi | Evet | %87,4 | %12,6 | %87,4 | 238 |
| Oğuzkent Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %96,3 | 27 |
| Olgun Köyü | Evet | %82,5 | %17,5 | %90,0 | 70 |
| Olurdere Köyü | Hayır | %30,2 | %69,8 | %91,3 | 69 |
| Ormanağzı Köyü | Evet | %55,5 | %44,5 | %79,8 | 584 |
| Sarıbaşak Köyü | Evet | %80,0 | %20,0 | %87,0 | 23 |
| Soğukgöze Köyü | Evet | %75,0 | %25,0 | %88,8 | 107 |
| Süngübayır Köyü | Evet | %97,2 | %2,8 | %78,7 | 47 |
| Şalpazarı Köyü | Evet | %89,2 | %10,8 | %88,0 | 75 |
| Taşgeçit Köyü | Evet | %69,4 | %30,6 | %86,4 | 125 |
| Taşlıköy | Evet | %91,5 | %8,5 | %81,7 | 508 |
| Uzunharman Köyü | Evet | %67,9 | %32,1 | %96,6 | 29 |
| Ürünlü Köyü | Evet | %96,9 | %3,1 | %95,5 | 67 |
| Yaylabaşı Köyü | Evet | %87,5 | %12,5 | %82,4 | 51 |
| Yeşilbağlar Köyü | Evet | %71,7 | %28,3 | %77,9 | 199 |
| Yıldızkaya Köyü | Evet | %95,0 | %5,0 | %83,1 | 124 |
| Yolgözler Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %76,9 | 39 |
| Yukarıçayırlı Köyü | Evet | %94,4 | %5,6 | %88,9 | 63 |
| Yukarıkaracasu Köyü | Evet | %99,0 | %1,0 | %86,9 | 244 |
İlgili sonuçlar