İspir 2010 Anayasa Halkoylaması sonuçları
İspir sonuçlarında Evet %90,1 ile birinci, Hayır %9,9 ile ikinci; fark 80,2 puan. Evet burada Türkiye ortalamasının (%57,9) 32,2 puan üstünde. 105 mahalle ve köy arasından 105'inde Evet önde. Evet en güçlü Ahlatlı Köyü (%100,0); Hayır en güçlü Şenköy (%38,1). Katılım %85,7 (Türkiye %77,1).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
İspir 2010 Anayasa Halkoylaması sonuçları — İspir, Erzurum, Türkiye karşılaştırması| Seçenek | Oy | İspir | Erzurum | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Evet | 9.754 | %90,1 | %86,9 | %57,9 | +32,2 |
| Hayır | 1.074 | %9,9 | %13,1 | %42,1 | −32,2 |
İspir seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 124 | 12.813 | 10.984 | %85,7 | 10.828 | 156 |
İspir mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Evet | Hayır | Katılım | Seçmen |
|---|
| Ahlatlı Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %98,9 | 94 |
| Akgüney Köyü | Evet | %95,7 | %4,3 | %104,5 | 22 |
| Akpınar Köyü | Evet | %81,8 | %18,2 | %91,7 | 12 |
| Akseki Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %100,0 | 20 |
| Aksu Köyü | Evet | %92,7 | %7,3 | %82,2 | 393 |
| Aktaş Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %68,8 | 16 |
| Alacabük Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %92,0 | 75 |
| Araköy | Evet | %100,0 | %0,0 | %100,0 | 21 |
| Ardıçlı Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %91,8 | 134 |
| Armutlu Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %97,6 | 41 |
| Aşağı Fındıklı Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %78,9 | 19 |
| Aşağı Özbağ Mahallesi | Evet | %79,8 | %20,2 | %86,7 | 347 |
| Atürküten Köyü | Evet | %93,8 | %6,3 | %106,7 | 15 |
| Avcıköy | Evet | %95,3 | %4,7 | %94,1 | 68 |
| Bademli Köyü | Evet | %93,2 | %6,8 | %92,2 | 128 |
| Bahçeli Köyü | Evet | %92,5 | %7,5 | %80,3 | 188 |
| Başçeşme Köyü | Evet | %90,3 | %9,7 | %88,6 | 35 |
| Başköy | Evet | %99,6 | %0,4 | %90,1 | 253 |
| Başpınar Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %97,6 | 42 |
| Bostancı Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %92,0 | 25 |
| Bozan Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %102,3 | 43 |
| Cankurtaran Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %103,8 | 26 |
| Cibali Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %92,1 | 89 |
| Çakmaklı Köyü | Evet | %96,6 | %3,4 | %96,8 | 63 |
| Çamlıca Mahallesi | Evet | %81,4 | %18,6 | %85,1 | 242 |
| Çamlıkaya-Başyurt Mahallesi | Evet | %96,1 | %3,9 | %98,7 | 78 |
| Çamlıkaya-Düztepe Mahallesi | Evet | %81,6 | %18,4 | %85,0 | 60 |
| Çamlıkaya-Merkez Mahallesi | Evet | %64,4 | %35,6 | %64,1 | 510 |
| Çamlıkaya-Yavuzlar Mahallesi | Evet | %71,4 | %28,6 | %73,7 | 38 |
| Çatakkaya Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %75,4 | 65 |
| Çayırbaşı Köyü | Evet | %98,1 | %1,9 | %98,1 | 54 |
| Çayırözü Köyü | Evet | %96,4 | %3,6 | %93,5 | 124 |
| Çiçekli Mahallesi | Evet | %86,2 | %13,8 | %91,1 | 192 |
| Değirmendere Köyü | Evet | %98,1 | %1,9 | %91,2 | 57 |
| Değirmenli Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %96,7 | 30 |
| Demirbilek Köyü | Evet | %98,1 | %1,9 | %94,6 | 56 |
| Demirkaya Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %94,7 | 19 |
| Devedağı Köyü | Evet | %94,4 | %5,6 | %90,4 | 83 |
| Duruköy | Evet | %99,4 | %0,6 | %93,4 | 182 |
| Düzköy | Evet | %91,8 | %8,2 | %91,3 | 69 |
| Gaziler Mahallesi | Evet | %69,1 | %30,9 | %86,0 | 178 |
| Geçitağzı Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %98,3 | 59 |
| Göçköy | Evet | %93,4 | %6,6 | %88,6 | 70 |
| Gölyurt Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %83,3 | 24 |
| Gülhas Mahallesi | Evet | %86,3 | %13,7 | %81,7 | 235 |
| Güllübağ Mahallesi | Evet | %87,7 | %12,3 | %84,1 | 138 |
| Gündoğdu Köyü | Evet | %90,0 | %10,0 | %83,3 | 12 |
| Güney B.m Köyü | Evet | %87,1 | %12,9 | %91,2 | 68 |
| Halilpaşa Köyü | Evet | %93,5 | %6,5 | %93,9 | 49 |
| Irmakköy | Evet | %97,6 | %2,4 | %96,5 | 85 |
| İkisu Mahallesi | Evet | %92,6 | %7,4 | %100,0 | 27 |
| İncesu Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %100,0 | 31 |
| İyidere Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %93,0 | 43 |
| Karahan Köyü | Evet | %74,4 | %25,6 | %72,2 | 54 |
| Karakale Köyü | Evet | %98,1 | %1,9 | %84,4 | 128 |
| Karakamış Köyü | Evet | %97,9 | %2,1 | %75,8 | 128 |
| Karakaya Köyü | Evet | %98,2 | %1,8 | %100,0 | 57 |
| Karaseydi Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %93,6 | 47 |
| Karşıyaka Mahallesi | Evet | %78,6 | %21,4 | %73,0 | 1.480 |
| Kavaklı Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %87,9 | 33 |
| Kaynakbaşı Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %88,9 | 18 |
| Kırık Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %89,4 | 47 |
| Kızılhasan Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %102,4 | 41 |
| Kirazlı Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %91,9 | 74 |
| Koç Köyü | Evet | %83,0 | %17,0 | %94,5 | 145 |
| Köprüköy | Evet | %99,2 | %0,8 | %100,4 | 251 |
| Kümetaş Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %92,9 | 14 |
| Leylekköy | Evet | %100,0 | %0,0 | %100,0 | 37 |
| Madenköprübaşı-Elmalı Mahallesi | Evet | %95,6 | %4,4 | %93,9 | 459 |
| Madenköprübaşı-Maden Mahallesi | Evet | %100,0 | %0,0 | %100,0 | 17 |
| Madenköprübaşı-Merkez Mahallesi | Evet | %97,7 | %2,3 | %91,5 | 283 |
| Madenköprübaşı-Meydanlı Mahallesi | Evet | %95,7 | %4,3 | %91,3 | 229 |
| Mescitli Köyü | Evet | %99,0 | %1,0 | %91,7 | 109 |
| Moryayla Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %102,7 | 37 |
| Mülkköy | Evet | %96,7 | %3,3 | %91,0 | 67 |
| Numanpaşa Köyü | Evet | %97,4 | %2,6 | %88,4 | 86 |
| Ortaköy | Evet | %82,9 | %17,1 | %91,1 | 45 |
| Ortaören Köyü | Evet | %78,4 | %21,6 | %98,7 | 75 |
| Özlüce Köyü | Evet | %96,9 | %3,1 | %88,0 | 75 |
| Öztoprak Köyü | Evet | %97,8 | %2,2 | %96,3 | 188 |
| Petekli Köyü | Evet | %89,5 | %10,5 | %86,5 | 89 |
| Pınarlı Köyü | Evet | %85,7 | %14,3 | %84,0 | 25 |
| Sandıklı Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %88,9 | 36 |
| Sırakonak Köyü | Evet | %96,7 | %3,3 | %90,3 | 236 |
| Soğuksu Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %100,0 | 75 |
| Şenköy | Evet | %61,9 | %38,1 | %100,0 | 21 |
| Taşbaşı Köyü | Evet | %87,5 | %12,5 | %91,7 | 48 |
| Taşlıca Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %80,0 | 20 |
| Tekpınar Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %97,5 | 40 |
| Tepecik Köyü | Evet | %97,8 | %2,2 | %88,5 | 52 |
| Ulubel Köyü | Evet | %96,0 | %4,0 | %93,8 | 80 |
| Ulutaş Köyü | Evet | %81,5 | %18,5 | %96,6 | 29 |
| Üzümbağı Köyü | Evet | %96,1 | %3,9 | %93,6 | 249 |
| Yağlı Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %105,0 | 20 |
| Yaylacık Köyü | Evet | %96,0 | %4,0 | %102,0 | 49 |
| Yedigöl Köyü | Evet | %84,8 | %15,2 | %86,4 | 221 |
| Yedigöze Köyü | Evet | %86,7 | %13,3 | %75,0 | 40 |
| Yeşiltepe Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %98,4 | 63 |
| Yeşilyurt Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %90,3 | 165 |
| Yıldıztepe Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %86,0 | 50 |
| Yukarı Fındıklı Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %101,4 | 73 |
| Yukarı Mahallesi | Evet | %79,8 | %20,2 | %73,1 | 1.403 |
| Yukarı Özbağ Mahallesi | Evet | %90,0 | %10,0 | %90,0 | 210 |
| Yunusköy | Evet | %98,7 | %1,3 | %96,3 | 80 |
| Zeyrek Köyü | Evet | %96,9 | %3,1 | %96,4 | 168 |
İlgili sonuçlar