Kaynarca 2010 Anayasa Halkoylaması sonuçları
Kaynarca sonuçlarında Evet %71,9 ile birinci, Hayır %28,1 ile ikinci; fark 43,8 puan. Evet burada Türkiye ortalamasının (%57,9) 14,0 puan üstünde. 45 mahalle ve köy arasından 42'sinde Evet önde. Evet en güçlü Yeşilova Köyü (%95,8); Hayır en güçlü Gölce Köyü (%69,1). Katılım %89,7 (Türkiye %77,1).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Kaynarca 2010 Anayasa Halkoylaması sonuçları — Kaynarca, Sakarya, Türkiye karşılaştırması| Seçenek | Oy | Kaynarca | Sakarya | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Evet | 10.459 | %71,9 | %67,3 | %57,9 | +14,0 |
| Hayır | 4.090 | %28,1 | %32,7 | %42,1 | −14,0 |
Kaynarca seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 69 | 16.575 | 14.861 | %89,7 | 14.549 | 312 |
Kaynarca mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Evet | Hayır | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akbaşlı Köyü | Evet | %69,3 | %30,7 | %96,7 | 120 |
| Arifağa Köyü | Evet | %75,3 | %24,7 | %83,5 | 322 |
| Başoğlu Köyü | Evet | %60,8 | %39,2 | %80,0 | 100 |
| Birlik Köyü | Evet | %94,8 | %5,2 | %90,7 | 428 |
| Büyükyanık Köyü | Evet | %83,1 | %16,9 | %90,0 | 1.149 |
| Cebek Köyü | Evet | %78,1 | %21,9 | %90,4 | 166 |
| Duduköy | Evet | %62,2 | %37,8 | %97,0 | 164 |
| Eğrioğlu Köyü | Evet | %55,7 | %44,3 | %93,7 | 126 |
| Gaziler Köyü | Evet | %68,1 | %31,9 | %94,0 | 200 |
| Gölce Köyü | Hayır | %30,9 | %69,1 | %92,8 | 138 |
| Gürpınar Köyü | Evet | %95,5 | %4,5 | %93,1 | 291 |
| Güven Köyü | Hayır | %49,6 | %50,4 | %91,0 | 300 |
| Hatipler Mahallesi | Evet | %61,7 | %38,3 | %89,8 | 860 |
| İmamlar Köyü | Evet | %80,5 | %19,5 | %92,4 | 132 |
| İşaret Köyü | Evet | %71,7 | %28,3 | %87,3 | 299 |
| Kalburcu Köyü | Evet | %64,0 | %36,0 | %95,0 | 120 |
| Karaçalı Köyü | Evet | %90,1 | %9,9 | %90,0 | 653 |
| Karamanlar Köyü | Evet | %66,1 | %33,9 | %87,6 | 508 |
| Kayacık Köyü | Evet | %54,8 | %45,2 | %91,6 | 380 |
| Kertil Köyü | Evet | %70,5 | %29,5 | %86,3 | 439 |
| Kırktepe Köyü | Evet | %65,1 | %34,9 | %92,0 | 162 |
| Kızılcaali Köyü | Evet | %82,9 | %17,1 | %92,7 | 259 |
| Konak Mahallesi | Hayır | %44,2 | %55,8 | %89,3 | 1.442 |
| Kulaklı Köyü | Evet | %78,7 | %21,3 | %85,6 | 347 |
| Küçükkaynarca Köyü | Evet | %51,8 | %48,2 | %90,4 | 125 |
| Küçükkışla Köyü | Evet | %73,1 | %26,9 | %87,5 | 281 |
| Merkez Mahallesi | Evet | %57,6 | %42,4 | %87,9 | 545 |
| Müezzinler Köyü | Evet | %68,7 | %31,3 | %89,2 | 288 |
| Okçular Köyü | Evet | %62,7 | %37,3 | %91,2 | 137 |
| Orta Mahallesi | Evet | %55,4 | %44,6 | %84,4 | 810 |
| Ortaköy | Evet | %81,6 | %18,4 | %87,8 | 131 |
| Osmanlı Köyü | Evet | %70,3 | %29,7 | %87,9 | 107 |
| Ömerağa Köyü | Evet | %84,7 | %15,3 | %89,4 | 274 |
| Sabırlı Köyü | Evet | %66,7 | %33,3 | %91,7 | 230 |
| Sarıbeyli Köyü | Evet | %69,8 | %30,2 | %94,4 | 198 |
| Şeyhtimarı Köyü | Evet | %76,9 | %23,1 | %93,4 | 501 |
| Taşoluk Köyü | Evet | %76,0 | %24,0 | %90,8 | 360 |
| Topçu Köyü | Evet | %75,5 | %24,5 | %92,6 | 638 |
| Turnalı Köyü | Evet | %89,1 | %10,9 | %87,7 | 738 |
| Uğurlu Köyü | Evet | %70,3 | %29,7 | %93,4 | 335 |
| Uzakkışla Köyü | Evet | %91,8 | %8,2 | %82,5 | 194 |
| Uzunalan Köyü | Evet | %77,2 | %22,8 | %87,1 | 201 |
| Yeniçam Köyü | Evet | %61,7 | %38,3 | %96,1 | 128 |
| Yeşilova Köyü | Evet | %95,8 | %4,2 | %89,4 | 733 |
| Ziamet Köyü | Evet | %93,7 | %6,3 | %90,9 | 516 |
İlgili sonuçlar