Söğütlü 2010 Anayasa Halkoylaması sonuçları
Söğütlü sonuçlarında Evet %57,9 ile birinci, Hayır %42,1 ile ikinci; fark 15,7 puan. Evet burada Türkiye ortalamasının (%57,9) 0,0 puan altında. 23 mahalle ve köy arasından 17'sinde Evet önde. Evet en güçlü Rüstemler Mahallesi (%87,1); Hayır en güçlü Akçakamış Mahallesi (%66,5). Katılım %88,6 (Türkiye %77,1).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Söğütlü 2010 Anayasa Halkoylaması sonuçları — Söğütlü, Sakarya, Türkiye karşılaştırması| Seçenek | Oy | Söğütlü | Sakarya | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Evet | 5.383 | %57,9 | %67,3 | %57,9 | −0,0 |
| Hayır | 3.922 | %42,1 | %32,7 | %42,1 | +0,0 |
Söğütlü seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 39 | 10.674 | 9.461 | %88,6 | 9.305 | 156 |
Söğütlü mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Evet | Hayır | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akarca Mahallesi | Evet | %56,4 | %43,6 | %85,4 | 907 |
| Akçakamış Mahallesi | Hayır | %33,5 | %66,5 | %94,1 | 723 |
| Akgöl Mahallesi | Evet | %66,4 | %33,6 | %88,0 | 133 |
| Beşdeğirmen Köyü | Evet | %87,1 | %12,9 | %90,3 | 289 |
| Cami Cedit Mahallesi | Hayır | %47,2 | %52,8 | %88,1 | 751 |
| Fındıklı Köyü | Evet | %55,2 | %44,8 | %86,4 | 477 |
| Gündoğan Mahallesi | Hayır | %39,5 | %60,5 | %90,1 | 727 |
| Hasanfakı Köyü | Hayır | %46,8 | %53,2 | %96,1 | 129 |
| İmamlar Köyü | Evet | %79,2 | %20,8 | %97,8 | 274 |
| Kantar Köyü | Evet | %64,0 | %36,0 | %87,6 | 226 |
| Karateke Köyü | Evet | %76,8 | %23,2 | %85,3 | 285 |
| Kurudil Köyü | Hayır | %47,9 | %52,1 | %87,1 | 326 |
| Küçük Söğütlü Mahallesi | Evet | %67,3 | %32,7 | %88,6 | 1.534 |
| Levent Köyü | Evet | %81,7 | %18,3 | %91,0 | 288 |
| Mağara Köyü | Evet | %64,3 | %35,7 | %89,6 | 221 |
| Maksudiye Köyü | Evet | %71,3 | %28,7 | %88,1 | 427 |
| Orta Mahallesi | Hayır | %43,8 | %56,2 | %81,4 | 993 |
| Rüstemler Mahallesi | Evet | %87,1 | %12,9 | %90,7 | 258 |
| Sıraköy | Evet | %60,6 | %39,4 | %93,4 | 273 |
| Soğucak Köyü | Evet | %54,9 | %45,1 | %88,6 | 369 |
| Tokmaklıdere Köyü | Evet | %55,2 | %44,8 | %91,1 | 158 |
| Türkbeylikkışla Köyü | Evet | %64,5 | %35,5 | %90,8 | 306 |
| Yeniköy | Evet | %58,0 | %42,0 | %90,2 | 600 |
İlgili sonuçlar