Taraklı 2010 Anayasa Halkoylaması sonuçları
Taraklı sonuçlarında Evet %74,8 ile birinci, Hayır %25,2 ile ikinci; fark 49,6 puan. Evet burada Türkiye ortalamasının (%57,9) 17,0 puan üstünde. 26 mahalle ve köy arasından 25'inde Evet önde. Evet en güçlü Mahdumlar Köyü (%94,3); Hayır en güçlü Aksu Köyü (%53,6). Katılım %90,0 (Türkiye %77,1).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Taraklı 2010 Anayasa Halkoylaması sonuçları — Taraklı, Sakarya, Türkiye karşılaştırması| Seçenek | Oy | Taraklı | Sakarya | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Evet | 3.573 | %74,8 | %67,3 | %57,9 | +17,0 |
| Hayır | 1.203 | %25,2 | %32,7 | %42,1 | −17,0 |
Taraklı seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 30 | 5.449 | 4.906 | %90,0 | 4.776 | 130 |
Taraklı mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Evet | Hayır | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akçapınar Köyü | Evet | %93,0 | %7,0 | %96,2 | 183 |
| Aksu Köyü | Hayır | %46,4 | %53,6 | %92,9 | 154 |
| Alballar Köyü | Evet | %91,3 | %8,7 | %98,1 | 108 |
| Avdan Köyü | Evet | %80,7 | %19,3 | %89,8 | 128 |
| Çamtepe Köyü | Evet | %73,2 | %26,8 | %91,1 | 90 |
| Çayköy | Evet | %70,0 | %30,0 | %87,5 | 24 |
| Dışdedeler Köyü | Evet | %90,2 | %9,8 | %89,2 | 222 |
| Doğancıl Köyü | Evet | %84,5 | %15,5 | %98,7 | 76 |
| Duman Köyü | Evet | %65,7 | %34,3 | %96,6 | 148 |
| Esenyurt Köyü | Evet | %90,3 | %9,7 | %93,0 | 157 |
| Hacıaliler Köyü | Evet | %85,1 | %14,9 | %94,1 | 51 |
| Hacımurat Mahallesi | Evet | %55,4 | %44,6 | %83,0 | 1.135 |
| Hacıyakup Köyü | Evet | %88,7 | %11,3 | %93,1 | 463 |
| Harkköy | Evet | %77,5 | %22,5 | %87,4 | 214 |
| İçdedeler Köyü | Evet | %79,2 | %20,8 | %86,0 | 235 |
| Kemaller Köyü | Evet | %92,5 | %7,5 | %92,5 | 201 |
| Mahdumlar Köyü | Evet | %94,3 | %5,7 | %100,0 | 302 |
| Pirler Köyü | Evet | %85,5 | %14,5 | %93,2 | 59 |
| Poydular Köyü | Evet | %92,4 | %7,6 | %90,0 | 90 |
| Sabırlar Köyü | Evet | %81,1 | %18,9 | %96,3 | 108 |
| Tuzla Köyü | Evet | %83,3 | %16,7 | %94,2 | 52 |
| Uğurlu Köyü | Evet | %90,8 | %9,2 | %95,6 | 91 |
| Ulucamii Mahallesi | Evet | %56,6 | %43,4 | %86,4 | 491 |
| Yenidoğan Mahallesi | Evet | %66,9 | %33,1 | %89,3 | 318 |
| Yeniköy | Evet | %82,1 | %17,9 | %97,7 | 128 |
| Yusufbey Mahallesi | Evet | %72,8 | %27,2 | %87,8 | 221 |
İlgili sonuçlar