Pamukova 2010 Anayasa Halkoylaması sonuçları
Pamukova sonuçlarında Evet %65,0 ile birinci, Hayır %35,0 ile ikinci; fark 30,0 puan. Evet burada Türkiye ortalamasının (%57,9) 7,1 puan üstünde. 33 mahalle ve köy arasından 32'sinde Evet önde. Evet en güçlü Özbek Köyü (%89,4); Hayır en güçlü Turgutlu Köyü (%52,3). Katılım %86,1 (Türkiye %77,1).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Pamukova 2010 Anayasa Halkoylaması sonuçları — Pamukova, Sakarya, Türkiye karşılaştırması| Seçenek | Oy | Pamukova | Sakarya | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Evet | 10.525 | %65,0 | %67,3 | %57,9 | +7,1 |
| Hayır | 5.667 | %35,0 | %32,7 | %42,1 | −7,1 |
Pamukova seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 69 | 19.146 | 16.487 | %86,1 | 16.192 | 295 |
Pamukova mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Evet | Hayır | Katılım | Seçmen |
|---|
| Ağaççılar Köyü | Evet | %62,5 | %37,5 | %113,3 | 15 |
| Ahiler Köyü | Evet | %77,9 | %22,1 | %90,6 | 127 |
| Akçakaya Köyü | Evet | %78,0 | %22,0 | %98,0 | 51 |
| Bacıköy | Evet | %74,9 | %25,1 | %91,4 | 479 |
| Bakacak Köyü | Evet | %70,2 | %29,8 | %78,1 | 64 |
| Bayırakçaşehir Köyü | Evet | %65,4 | %34,6 | %92,4 | 303 |
| Cihadiye Köyü | Evet | %73,1 | %26,9 | %92,6 | 285 |
| Cumhuriyet Mahallesi | Evet | %76,2 | %23,8 | %82,9 | 2.645 |
| Çardak Köyü | Evet | %51,4 | %48,6 | %93,4 | 318 |
| Çilekli Köyü | Evet | %88,1 | %11,9 | %89,8 | 236 |
| Eğriçay Köyü | Evet | %60,7 | %39,3 | %97,8 | 139 |
| Elperek Mahallesi | Evet | %59,5 | %40,5 | %81,8 | 4.220 |
| Eskiyayla Köyü | Evet | %59,0 | %41,0 | %91,6 | 119 |
| Fevziye Köyü | Evet | %64,5 | %35,5 | %89,3 | 375 |
| Gökgöz Köyü | Evet | %51,7 | %48,3 | %89,6 | 896 |
| Hayrettin Köyü | Evet | %79,7 | %20,3 | %92,7 | 286 |
| Hüseyinli Köyü | Evet | %87,4 | %12,6 | %97,1 | 205 |
| İsabalı Köyü | Evet | %66,2 | %33,8 | %93,0 | 157 |
| Kadıköy | Evet | %75,0 | %25,0 | %94,7 | 38 |
| Karapınar Köyü | Evet | %77,1 | %22,9 | %92,4 | 262 |
| Kazımiye Köyü | Evet | %55,0 | %45,0 | %89,3 | 75 |
| Kemaliye Köyü | Evet | %74,8 | %25,2 | %94,3 | 349 |
| Mekece Köyü | Evet | %60,1 | %39,9 | %91,3 | 860 |
| Mesruriye Köyü | Evet | %89,1 | %10,9 | %88,0 | 117 |
| Oruçlu Köyü | Evet | %84,8 | %15,2 | %93,9 | 115 |
| Özbek Köyü | Evet | %89,4 | %10,6 | %97,4 | 117 |
| Paşalar Köyü | Evet | %74,2 | %25,8 | %95,9 | 221 |
| Pınarlı Köyü | Evet | %73,9 | %26,1 | %89,1 | 229 |
| Şahmelek Köyü | Evet | %78,0 | %22,0 | %85,1 | 121 |
| Şeyhvarmaz Köyü | Evet | %58,6 | %41,4 | %93,7 | 489 |
| Teşvikiye Köyü | Evet | %73,1 | %26,9 | %88,0 | 359 |
| Turgutlu Köyü | Hayır | %47,7 | %52,3 | %91,5 | 648 |
| Yenice Mahallesi | Evet | %60,4 | %39,6 | %81,8 | 4.226 |
İlgili sonuçlar