Karşıyaka 2011 Milletvekili Seçimi sonuçları
Karşıyaka sonuçlarında CHP %62,6 ile birinci, AK Parti %21,3 ile ikinci; fark 41,3 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%26,0) 36,6 puan üstünde. 26 mahalle ve köy arasından 23'ünde CHP önde. CHP en güçlü Mavişehir Mahallesi (%75,5); AK Parti en güçlü Yamanlar Köyü (%65,6). Katılım %87,9 (Türkiye %87,2).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Karşıyaka 2011 Milletvekili Seçimi sonuçları — Karşıyaka, İzmir, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Karşıyaka | İzmir | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| CHP | 134.621 | %62,6 | %43,7 | %26,0 | +36,6 |
| AK Parti | 45.764 | %21,3 | %36,8 | %49,8 | −28,5 |
| MHP | 20.402 | %9,5 | %11,3 | %13,0 | −3,5 |
| Bağımsızlar | 8.709 | %4,0 | %4,8 | %6,6 | −2,5 |
| HEPAR | 1.713 | %0,8 | %0,7 | %0,3 | +0,5 |
| DP | 1.026 | %0,5 | %0,7 | %0,7 | −0,2 |
| DSP | 529 | %0,2 | %0,3 | %0,3 | −0,0 |
| Saadet | 426 | %0,2 | %0,5 | %1,3 | −1,1 |
| HAS Parti | 376 | %0,2 | %0,3 | %0,8 | −0,6 |
| Millet | 374 | %0,2 | %0,2 | %0,1 | +0,0 |
| BBP | 339 | %0,2 | %0,3 | %0,8 | −0,6 |
| TKP | 315 | %0,1 | %0,2 | %0,1 | −0,0 |
| DYP | 233 | %0,1 | %0,2 | %0,2 | −0,0 |
| MMP | 137 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| LDP | 76 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | −0,0 |
Karşıyaka seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 864 | 249.103 | 219.050 | %87,9 | 215.040 | 4.010 |
Karşıyaka mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | CHP | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Aksoy Mahallesi | CHP | %74,9 | %11,9 | %87,3 | 11.192 |
| Alaybey Mahallesi | CHP | %68,1 | %16,8 | %83,4 | 6.289 |
| Atakent Mahallesi | CHP | %71,9 | %11,9 | %89,1 | 6.112 |
| Bahariye Mahallesi | CHP | %67,6 | %17,3 | %86,9 | 11.001 |
| Bahçelievler Mahallesi | CHP | %67,6 | %17,6 | %88,5 | 22.194 |
| Bahriye Üçok Mahallesi | CHP | %72,3 | %13,7 | %87,8 | 12.050 |
| Bostanlı Mahallesi | CHP | %74,5 | %11,6 | %89,2 | 29.489 |
| Cumhuriyet Mahallesi | AK Parti | %39,3 | %43,6 | %87,1 | 10.876 |
| Dedebaşı Mahallesi | CHP | %58,5 | %24,1 | %88,6 | 11.575 |
| Demirköprü Mahallesi | CHP | %58,9 | %23,8 | %88,7 | 3.702 |
| Donanmacı Mahallesi | CHP | %72,8 | %13,1 | %86,8 | 9.633 |
| Fikri Altay Mahallesi | CHP | %53,7 | %25,6 | %88,8 | 4.128 |
| Goncalar Mahallesi | CHP | %62,1 | %21,9 | %86,3 | 7.412 |
| İmbatlı Mahallesi | CHP | %50,9 | %30,8 | %88,2 | 4.362 |
| İnönü Mahallesi | AK Parti | %26,7 | %45,9 | %88,0 | 3.314 |
| Mavişehir Mahallesi | CHP | %75,5 | %10,7 | %89,8 | 10.809 |
| Mustafa Kemal Mahallesi | CHP | %62,2 | %18,2 | %88,6 | 6.038 |
| Nergiz Mahallesi | CHP | %62,0 | %21,2 | %87,1 | 7.283 |
| Örnekköy Mahallesi | CHP | %45,4 | %39,0 | %89,3 | 12.889 |
| Sancaklı Köyü | CHP | %47,4 | %23,3 | %96,0 | 125 |
| Şemikler Mahallesi | CHP | %49,7 | %29,6 | %88,3 | 14.901 |
| Tersane Mahallesi | CHP | %66,7 | %18,2 | %86,2 | 6.035 |
| Tuna Mahallesi | CHP | %69,7 | %15,3 | %84,0 | 5.192 |
| Yalı Mahallesi | CHP | %63,9 | %20,1 | %88,1 | 20.420 |
| Yamanlar Köyü | AK Parti | %21,9 | %65,6 | %94,2 | 104 |
| Zübeyde Hanım Mahallesi | CHP | %41,6 | %38,2 | %87,6 | 11.978 |
İlgili sonuçlar