Kınık 2011 Milletvekili Seçimi sonuçları
Kınık sonuçlarında CHP %43,7 ile birinci, AK Parti %38,3 ile ikinci; fark 5,4 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%26,0) 17,7 puan üstünde. 43 mahalle ve köy arasından 18'inde CHP önde. CHP en güçlü Taştepe Köyü (%97,5); AK Parti en güçlü Mıstıklar Köyü (%86,5). Katılım %93,5 (Türkiye %87,2).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Kınık 2011 Milletvekili Seçimi sonuçları — Kınık, İzmir, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Kınık | İzmir | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| CHP | 8.057 | %43,7 | %43,7 | %26,0 | +17,7 |
| AK Parti | 7.064 | %38,3 | %36,8 | %49,8 | −11,5 |
| MHP | 1.864 | %10,1 | %11,3 | %13,0 | −2,9 |
| Bağımsızlar | 462 | %2,5 | %4,8 | %6,6 | −4,1 |
| DP | 429 | %2,3 | %0,7 | %0,7 | +1,7 |
| Saadet | 128 | %0,7 | %0,5 | %1,3 | −0,6 |
| BBP | 100 | %0,5 | %0,3 | %0,8 | −0,2 |
| DYP | 96 | %0,5 | %0,2 | %0,2 | +0,4 |
| HAS Parti | 68 | %0,4 | %0,3 | %0,8 | −0,4 |
| Millet | 62 | %0,3 | %0,2 | %0,1 | +0,2 |
| HEPAR | 37 | %0,2 | %0,7 | %0,3 | −0,1 |
| DSP | 34 | %0,2 | %0,3 | %0,3 | −0,1 |
| TKP | 18 | %0,1 | %0,2 | %0,1 | −0,1 |
| LDP | 16 | %0,1 | %0,0 | %0,0 | +0,1 |
| MMP | 14 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
Kınık seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 94 | 20.375 | 19.050 | %93,5 | 18.449 | 601 |
Kınık mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | CHP | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Arpadere Köyü | AK Parti | %21,4 | %66,3 | %99,6 | 262 |
| Arpaseki Köyü | CHP | %95,2 | %3,7 | %99,8 | 482 |
| Aşağı Mahallesi | CHP | %43,3 | %41,4 | %91,8 | 1.182 |
| Aziziye Köyü | CHP | %73,0 | %5,8 | %95,8 | 144 |
| Bademalan Köyü | AK Parti | %13,2 | %68,2 | %98,4 | 251 |
| Bağalan Köyü | CHP | %87,8 | %6,6 | %96,5 | 344 |
| Balaban Köyü | CHP | %48,7 | %31,9 | %99,2 | 120 |
| Büyükoba Köyü | CHP | %92,3 | %3,6 | %93,0 | 215 |
| Cumalı Köyü | AK Parti | %29,1 | %40,9 | %94,6 | 335 |
| Çaltı Köyü | CHP | %94,3 | %1,6 | %98,5 | 196 |
| Çanköy | AK Parti | %23,9 | %57,8 | %94,5 | 236 |
| Çiftlikköy | CHP | %48,6 | %41,1 | %99,1 | 108 |
| Değirmencieli Köyü | AK Parti | %10,4 | %65,6 | %100,0 | 99 |
| Dündarlı Köyü | CHP | %47,9 | %24,6 | %90,4 | 324 |
| Elmadere Köyü | CHP | %96,7 | %1,8 | %99,6 | 274 |
| Fatih Mahallesi | CHP | %77,6 | %13,3 | %93,1 | 2.494 |
| Hamzahocalı Köyü | AK Parti | %21,6 | %59,6 | %93,3 | 224 |
| Işıklar Köyü | AK Parti | %10,7 | %64,9 | %94,3 | 140 |
| İbrahimağa Köyü | AK Parti | %20,2 | %58,5 | %98,0 | 100 |
| Kalemköy | AK Parti | %18,1 | %55,2 | %96,2 | 130 |
| Karadere Köyü | AK Parti | %15,0 | %66,2 | %97,4 | 229 |
| Karatekeli Köyü | AK Parti | %18,3 | %35,4 | %95,6 | 90 |
| Kocaömer Köyü | AK Parti | %21,5 | %63,8 | %94,9 | 332 |
| Kodukburun Köyü | CHP | %50,0 | %23,3 | %114,8 | 27 |
| Köseler Köyü | AK Parti | %10,2 | %80,4 | %94,8 | 287 |
| Mıstıklar Köyü | AK Parti | %3,1 | %86,5 | %98,8 | 168 |
| Musacalı Köyü | AK Parti | %37,5 | %62,5 | %92,1 | 63 |
| Osmaniye Mahallesi | AK Parti | %30,7 | %53,1 | %93,1 | 1.552 |
| Örtülü Köyü | AK Parti | %12,4 | %66,7 | %98,2 | 501 |
| Poyracık-Aşağı Mahallesi | AK Parti | %22,6 | %50,3 | %93,8 | 1.113 |
| Poyracık-Fatih Mahallesi | CHP | %54,1 | %28,2 | %94,1 | 506 |
| Poyracık-Gazi Osman Paşa Mahallesi | AK Parti | %26,3 | %54,2 | %93,0 | 431 |
| Poyracık-Köşkdüzü Mahallesi | AK Parti | %27,9 | %43,4 | %92,2 | 1.043 |
| Poyracık-Yukarı Mahallesi | AK Parti | %23,0 | %45,1 | %91,3 | 1.225 |
| Sucahlı Köyü | AK Parti | %18,5 | %67,6 | %91,4 | 197 |
| Taştepe Köyü | CHP | %97,5 | %0,7 | %97,2 | 290 |
| Türkcedit Mahallesi | CHP | %59,5 | %26,1 | %90,6 | 1.192 |
| Yayakent-Cevizlikaraağaç Mahallesi | AK Parti | %8,4 | %80,4 | %96,3 | 191 |
| Yayakent-Cumhuriyet Mahallesi | CHP | %35,1 | %33,4 | %90,1 | 655 |
| Yayakent-Gazi Mahallesi | AK Parti | %16,3 | %37,9 | %90,3 | 352 |
| Yaylaköy | AK Parti | %7,9 | %65,4 | %93,5 | 232 |
| Yeni Mahallesi | CHP | %48,7 | %30,6 | %91,6 | 1.243 |
| Yukarı Mahallesi | CHP | %45,1 | %41,5 | %89,9 | 796 |
İlgili sonuçlar