Urla 2011 Milletvekili Seçimi sonuçları
Urla sonuçlarında CHP %56,9 ile birinci, AK Parti %26,4 ile ikinci; fark 30,5 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%26,0) 30,9 puan üstünde. 38 mahalle ve köy arasından 32'sinde CHP önde. CHP en güçlü Bademler Köyü (%85,2); AK Parti en güçlü Zeytineli Köyü (%70,3). Katılım %88,1 (Türkiye %87,2).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Urla 2011 Milletvekili Seçimi sonuçları — Urla, İzmir, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Urla | İzmir | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| CHP | 19.672 | %56,9 | %43,7 | %26,0 | +30,9 |
| AK Parti | 9.117 | %26,4 | %36,8 | %49,8 | −23,4 |
| MHP | 3.907 | %11,3 | %11,3 | %13,0 | −1,7 |
| Bağımsızlar | 926 | %2,7 | %4,8 | %6,6 | −3,9 |
| DP | 263 | %0,8 | %0,7 | %0,7 | +0,1 |
| HEPAR | 102 | %0,3 | %0,7 | %0,3 | +0,0 |
| DSP | 99 | %0,3 | %0,3 | %0,3 | +0,0 |
| Millet | 99 | %0,3 | %0,2 | %0,1 | +0,1 |
| Saadet | 87 | %0,3 | %0,5 | %1,3 | −1,0 |
| HAS Parti | 80 | %0,2 | %0,3 | %0,8 | −0,5 |
| BBP | 62 | %0,2 | %0,3 | %0,8 | −0,6 |
| TKP | 62 | %0,2 | %0,2 | %0,1 | +0,0 |
| DYP | 49 | %0,1 | %0,2 | %0,2 | −0,0 |
| MMP | 23 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| LDP | 11 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | −0,0 |
Urla seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 155 | 40.098 | 35.325 | %88,1 | 34.559 | 766 |
Urla mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | CHP | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Altıntaş Mahallesi | CHP | %53,0 | %26,9 | %87,8 | 2.126 |
| Atatürk Mahallesi | CHP | %61,4 | %24,8 | %83,6 | 2.192 |
| Bademler Köyü | CHP | %85,2 | %5,7 | %92,7 | 1.206 |
| Balıklıova Köyü | CHP | %63,7 | %20,5 | %90,2 | 685 |
| Barbaros Köyü | CHP | %67,5 | %14,8 | %91,6 | 262 |
| Birgi Köyü | AK Parti | %29,7 | %44,6 | %96,2 | 78 |
| Camiatik Mahallesi | CHP | %53,2 | %29,0 | %91,7 | 683 |
| Çamlıçay Mahallesi | CHP | %53,5 | %29,6 | %87,9 | 1.263 |
| Demircili Köyü | CHP | %49,0 | %42,1 | %97,3 | 150 |
| Denizli Mahallesi | CHP | %65,7 | %17,7 | %86,8 | 1.582 |
| Gölcük Köyü | CHP | %55,8 | %27,9 | %87,0 | 100 |
| Gülbahçe Mahallesi | CHP | %62,6 | %20,6 | %86,3 | 1.600 |
| Güvendik Mahallesi | CHP | %63,2 | %20,3 | %87,4 | 1.587 |
| Hacı İsa Mahallesi | CHP | %61,5 | %23,5 | %88,2 | 1.225 |
| İçmeler Mahallesi | CHP | %52,0 | %30,8 | %84,8 | 1.230 |
| İskele Mahallesi | CHP | %63,1 | %22,4 | %89,3 | 1.742 |
| Kadıovacık Köyü | CHP | %36,0 | %34,2 | %98,8 | 168 |
| Kalabak Mahallesi | CHP | %54,1 | %30,6 | %85,7 | 2.203 |
| Kuşçular Köyü | AK Parti | %27,4 | %57,1 | %89,0 | 1.522 |
| M.fevzi Çakmak Mahallesi | CHP | %52,3 | %30,2 | %87,1 | 1.669 |
| Naipli Mahallesi | AK Parti | %29,7 | %36,8 | %95,3 | 170 |
| Nohutalan Köyü | AK Parti | %30,9 | %47,4 | %91,7 | 108 |
| Ovacık Köyü | CHP | %74,1 | %15,2 | %95,0 | 119 |
| Özbek Köyü | CHP | %63,2 | %17,4 | %89,5 | 875 |
| Rüstem Mahallesi | CHP | %49,8 | %31,4 | %85,5 | 750 |
| Sıra Mahallesi | CHP | %42,6 | %36,7 | %88,6 | 2.089 |
| Şirinkent Mahallesi | CHP | %63,3 | %24,2 | %90,3 | 1.138 |
| Torasan Mahallesi | CHP | %52,6 | %20,4 | %88,7 | 566 |
| Uzunkuyu B.m Köyü | CHP | %67,8 | %21,2 | %92,9 | 336 |
| Yağcılar Köyü | CHP | %65,0 | %14,5 | %87,7 | 471 |
| Yaka Mahallesi | CHP | %54,9 | %27,2 | %88,1 | 3.115 |
| Yelaltı Mahallesi | CHP | %68,7 | %15,9 | %86,9 | 1.085 |
| Yeni Mahallesi | CHP | %54,9 | %29,7 | %89,8 | 666 |
| Yenice Mahallesi | CHP | %59,2 | %25,0 | %88,9 | 1.454 |
| Yenikent Mahallesi | CHP | %72,3 | %14,0 | %89,4 | 2.047 |
| Zeytinalanı Mahallesi | CHP | %43,1 | %35,4 | %88,1 | 1.333 |
| Zeytineli Köyü | AK Parti | %15,8 | %70,3 | %91,3 | 229 |
| Zeytinler Köyü | AK Parti | %40,4 | %45,2 | %85,4 | 274 |
İlgili sonuçlar