Kiraz 2011 Milletvekili Seçimi sonuçları
Kiraz sonuçlarında AK Parti %45,3 ile birinci, CHP %33,9 ile ikinci; fark 11,4 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%49,8) 4,5 puan altında. CHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %33,9 (+7,9 puan). 56 mahalle ve köy arasından 40'ında AK Parti önde. AK Parti en güçlü Çatak Köyü (%81,5); CHP en güçlü Yeniköy (%75,4). Katılım %90,3 (Türkiye %87,2).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Kiraz 2011 Milletvekili Seçimi sonuçları — Kiraz, İzmir, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Kiraz | İzmir | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 12.929 | %45,3 | %36,8 | %49,8 | −4,5 |
| CHP | 9.667 | %33,9 | %43,7 | %26,0 | +7,9 |
| MHP | 3.419 | %12,0 | %11,3 | %13,0 | −1,0 |
| DP | 941 | %3,3 | %0,7 | %0,7 | +2,6 |
| Bağımsızlar | 410 | %1,4 | %4,8 | %6,6 | −5,1 |
| DYP | 230 | %0,8 | %0,2 | %0,2 | +0,7 |
| HAS Parti | 228 | %0,8 | %0,3 | %0,8 | +0,0 |
| Millet | 153 | %0,5 | %0,2 | %0,1 | +0,4 |
| DSP | 134 | %0,5 | %0,3 | %0,3 | +0,2 |
| Saadet | 128 | %0,4 | %0,5 | %1,3 | −0,8 |
| TKP | 64 | %0,2 | %0,2 | %0,1 | +0,1 |
| HEPAR | 63 | %0,2 | %0,7 | %0,3 | −0,1 |
| MMP | 60 | %0,2 | %0,1 | %0,1 | +0,1 |
| BBP | 56 | %0,2 | %0,3 | %0,8 | −0,6 |
| LDP | 56 | %0,2 | %0,0 | %0,0 | +0,2 |
Kiraz seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 145 | 32.949 | 29.752 | %90,3 | 28.538 | 1.214 |
Kiraz mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | CHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Ahmetler Köyü | AK Parti | %72,1 | %12,9 | %92,1 | 152 |
| Akpınar Köyü | AK Parti | %52,4 | %17,0 | %94,0 | 849 |
| Altınoluk Köyü | AK Parti | %62,5 | %16,7 | %91,9 | 384 |
| Arkacılar Köyü | CHP | %32,5 | %48,2 | %89,0 | 353 |
| Avunduruk Köyü | CHP | %19,1 | %50,4 | %95,9 | 148 |
| Aydoğdu Köyü | AK Parti | %42,2 | %34,4 | %94,8 | 309 |
| Bahçearası Köyü | AK Parti | %43,8 | %39,6 | %78,6 | 294 |
| Başaran Köyü | AK Parti | %66,2 | %13,5 | %91,6 | 261 |
| Ceritler Köyü | AK Parti | %41,8 | %37,7 | %90,6 | 609 |
| Cevizli Köyü | AK Parti | %52,0 | %21,7 | %84,8 | 988 |
| Cumhuriyet Mahallesi | CHP | %34,1 | %44,8 | %87,3 | 1.794 |
| Çanakçı Köyü | AK Parti | %65,4 | %20,6 | %81,6 | 266 |
| Çatak Köyü | AK Parti | %81,5 | %7,6 | %93,1 | 261 |
| Çayağzı Köyü | AK Parti | %42,8 | %37,4 | %89,5 | 1.744 |
| Çömlekçi Köyü | CHP | %32,7 | %39,6 | %87,3 | 691 |
| Doğancılar Köyü | AK Parti | %43,5 | %34,8 | %84,2 | 877 |
| Dokuzlar Köyü | AK Parti | %81,3 | %13,8 | %94,2 | 398 |
| Emenler Köyü | AK Parti | %63,1 | %15,3 | %94,1 | 288 |
| Gedik Köyü | AK Parti | %55,7 | %24,8 | %92,2 | 308 |
| Haliller Köyü | CHP | %32,3 | %45,5 | %91,7 | 1.005 |
| Hisar Köyü | CHP | %32,5 | %43,5 | %90,7 | 356 |
| İğdeli Köyü | AK Parti | %53,5 | %25,7 | %88,3 | 1.036 |
| İstiklal Mahallesi | AK Parti | %41,8 | %34,6 | %90,1 | 2.392 |
| Kaleköy | CHP | %34,5 | %43,2 | %85,3 | 395 |
| Karabağ Köyü | AK Parti | %67,1 | %15,9 | %92,5 | 186 |
| Karabulu Köyü | CHP | %29,6 | %59,2 | %90,8 | 337 |
| Karaburç Köyü | AK Parti | %54,5 | %21,8 | %92,1 | 1.803 |
| Karaman Köyü | CHP | %23,8 | %59,3 | %92,5 | 495 |
| Kırköy Mahallesi | AK Parti | %46,8 | %33,6 | %93,2 | 497 |
| Kibar Köyü | CHP | %29,6 | %41,2 | %94,7 | 264 |
| Mavidere Köyü | AK Parti | %54,3 | %21,0 | %93,3 | 451 |
| Mersinlidere Köyü | AK Parti | %48,4 | %27,2 | %95,3 | 381 |
| Olgunlar Köyü | CHP | %25,5 | %58,8 | %92,0 | 841 |
| Ovacık Köyü | AK Parti | %71,5 | %16,5 | %94,8 | 287 |
| Ören Köyü | AK Parti | %57,5 | %24,8 | %91,5 | 471 |
| Örencik Köyü | AK Parti | %48,3 | %32,3 | %92,9 | 561 |
| Pınarbaşı Köyü | AK Parti | %60,8 | %20,6 | %90,7 | 118 |
| Saçlı Köyü | AK Parti | %54,4 | %20,7 | %93,7 | 270 |
| Sarıkaya Köyü | AK Parti | %47,1 | %38,8 | %90,3 | 380 |
| Sarısu Köyü | AK Parti | %62,2 | %20,4 | %87,0 | 369 |
| Sırımlı Köyü | CHP | %39,6 | %45,1 | %89,6 | 434 |
| Solaklar Köyü | CHP | %37,0 | %42,9 | %89,0 | 607 |
| Suludere Köyü | AK Parti | %40,3 | %37,4 | %91,7 | 1.243 |
| Şemsiler Köyü | AK Parti | %45,0 | %26,1 | %92,2 | 541 |
| Taşlıyatak Köyü | AK Parti | %40,7 | %33,5 | %89,5 | 373 |
| Tekbıçaklar Köyü | CHP | %22,9 | %61,8 | %88,8 | 374 |
| Tumbullar Köyü | AK Parti | %56,3 | %24,6 | %88,8 | 215 |
| Umurcalı Köyü | AK Parti | %55,5 | %15,7 | %92,4 | 448 |
| Umurlu Köyü | AK Parti | %66,0 | %20,0 | %91,0 | 776 |
| Uzunköy | AK Parti | %63,3 | %12,9 | %89,3 | 272 |
| Veliler Köyü | CHP | %36,3 | %41,8 | %93,7 | 300 |
| Yağlar Köyü | AK Parti | %39,9 | %39,4 | %91,2 | 407 |
| Yeni Mahallesi | AK Parti | %40,6 | %38,9 | %89,0 | 1.799 |
| Yeniköy | CHP | %15,6 | %75,4 | %93,8 | 546 |
| Yenişehir Köyü | AK Parti | %39,9 | %36,1 | %88,0 | 440 |
| Yeşildere Köyü | AK Parti | %79,6 | %11,8 | %94,1 | 305 |
İlgili sonuçlar