Torbalı 2011 Milletvekili Seçimi sonuçları
Torbalı sonuçlarında AK Parti %38,6 ile birinci, CHP %36,8 ile ikinci; fark 1,8 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%49,8) 11,2 puan altında. CHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %36,8 (+10,8 puan). 60 mahalle ve köy arasından 20'sinde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Ortaköy Mahallesi (%87,9); CHP en güçlü Göllüce Mahallesi (%85,7). Katılım %89,9 (Türkiye %87,2).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Torbalı 2011 Milletvekili Seçimi sonuçları — Torbalı, İzmir, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Torbalı | İzmir | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 30.286 | %38,6 | %36,8 | %49,8 | −11,2 |
| CHP | 28.888 | %36,8 | %43,7 | %26,0 | +10,8 |
| MHP | 9.661 | %12,3 | %11,3 | %13,0 | −0,7 |
| Bağımsızlar | 6.368 | %8,1 | %4,8 | %6,6 | +1,5 |
| DP | 843 | %1,1 | %0,7 | %0,7 | +0,4 |
| HEPAR | 473 | %0,6 | %0,7 | %0,3 | +0,3 |
| Saadet | 467 | %0,6 | %0,5 | %1,3 | −0,7 |
| BBP | 393 | %0,5 | %0,3 | %0,8 | −0,3 |
| DSP | 234 | %0,3 | %0,3 | %0,3 | +0,0 |
| HAS Parti | 230 | %0,3 | %0,3 | %0,8 | −0,5 |
| Millet | 203 | %0,3 | %0,2 | %0,1 | +0,1 |
| DYP | 168 | %0,2 | %0,2 | %0,2 | +0,1 |
| TKP | 160 | %0,2 | %0,2 | %0,1 | +0,1 |
| MMP | 98 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| LDP | 42 | %0,1 | %0,0 | %0,0 | +0,0 |
Torbalı seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 337 | 89.703 | 80.640 | %89,9 | 78.514 | 2.126 |
Torbalı mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | CHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| 19 Mayıs Mahallesi | AK Parti | %34,1 | %26,2 | %89,8 | 560 |
| Ahmetli Köyü | CHP | %16,7 | %65,4 | %97,0 | 820 |
| Alpkent Mahallesi | CHP | %38,1 | %41,0 | %90,6 | 3.827 |
| Arslanlar Köyü | CHP | %27,9 | %46,2 | %90,2 | 814 |
| Atalan Mahallesi | CHP | %21,3 | %55,4 | %94,7 | 437 |
| Atatürk Mahallesi | AK Parti | %60,7 | %5,9 | %85,2 | 6.389 |
| Ayrancılar Mahallesi | AK Parti | %48,9 | %34,5 | %89,2 | 5.471 |
| Bahçelievler Mahallesi | AK Parti | %57,0 | %24,3 | %90,8 | 1.061 |
| Bozköy | CHP | %26,0 | %60,7 | %93,0 | 315 |
| Bülbüldere Mahallesi | CHP | %38,9 | %43,6 | %95,6 | 159 |
| Cumhuriyet Mahallesi | CHP | %31,5 | %47,8 | %89,1 | 5.800 |
| Çakırbeyli Köyü | AK Parti | %64,3 | %18,3 | %91,6 | 537 |
| Çamlıca Köyü | CHP | %27,0 | %40,5 | %92,1 | 165 |
| Çapak Mahallesi | AK Parti | %47,2 | %33,4 | %89,1 | 1.366 |
| Çaybaşı Mahallesi | CHP | %30,7 | %40,9 | %93,4 | 1.126 |
| Dağkızılca B.m Köyü | CHP | %29,7 | %39,9 | %90,3 | 691 |
| Dağteke Köyü | CHP | %37,7 | %49,2 | %94,3 | 141 |
| Demirci Köyü | CHP | %28,4 | %53,1 | %96,7 | 449 |
| Düverlik Köyü | CHP | %35,9 | %38,0 | %90,5 | 105 |
| Eğerci Mahallesi | AK Parti | %35,3 | %27,9 | %91,4 | 536 |
| Ertuğrul Mahallesi | CHP | %34,5 | %45,5 | %88,8 | 8.393 |
| Fevzi Çakmak Mahallesi | AK Parti | %56,3 | %22,7 | %91,0 | 2.868 |
| Gazi Mustafa Kemal Mahallesi | CHP | %31,9 | %40,5 | %91,9 | 801 |
| Göllüce Mahallesi | CHP | %11,2 | %85,7 | %91,1 | 505 |
| Helvacı Köyü | CHP | %24,7 | %51,5 | %93,7 | 252 |
| İnönü Mahallesi | AK Parti | %50,2 | %25,4 | %89,2 | 4.801 |
| İstiklal Mahallesi | CHP | %21,6 | %44,4 | %92,5 | 1.486 |
| Kaplancık Köyü | CHP | %36,4 | %47,4 | %95,0 | 221 |
| Karakızlar Köyü | CHP | %33,7 | %52,9 | %88,2 | 356 |
| Karakuyu Mahallesi | CHP | %32,9 | %39,8 | %87,6 | 396 |
| Karaot Köyü | CHP | %21,3 | %57,0 | %91,2 | 261 |
| Karşıyaka Mahallesi | Bağımsızlar | %35,2 | %10,3 | %85,6 | 1.549 |
| Kazım Karabekir Mahallesi | CHP | %21,0 | %44,3 | %93,4 | 1.420 |
| Kırbaş Mahallesi | AK Parti | %40,2 | %33,7 | %85,6 | 216 |
| Korucuk Köyü | AK Parti | %48,7 | %31,9 | %93,4 | 732 |
| Kuşçuburun Mahallesi | CHP | %27,1 | %42,9 | %88,7 | 1.536 |
| Muratbey Mahallesi | CHP | %30,0 | %43,8 | %91,0 | 6.510 |
| Mustafa Kemal Atatürk Mahallesi | CHP | %43,5 | %45,3 | %92,7 | 744 |
| Naime Mahallesi | CHP | %26,6 | %52,7 | %89,6 | 278 |
| Ormanköy | CHP | %27,9 | %45,5 | %94,9 | 177 |
| Ortaköy Mahallesi | AK Parti | %87,9 | %9,1 | %91,8 | 73 |
| Özbey Mahallesi | AK Parti | %45,3 | %23,9 | %88,2 | 1.790 |
| Pamukyazı Mahallesi | AK Parti | %26,4 | %25,7 | %93,3 | 1.402 |
| Pancar Mahallesi | CHP | %28,7 | %50,8 | %93,9 | 1.049 |
| Sağlık Köyü | AK Parti | %34,4 | %30,5 | %94,3 | 141 |
| Saipler Köyü | CHP | %39,0 | %43,7 | %92,5 | 253 |
| Subaşı Mahallesi | Bağımsızlar | %29,2 | %20,9 | %88,7 | 1.420 |
| Şehitler Mahallesi | CHP | %25,1 | %48,6 | %91,1 | 700 |
| Taşkesik Köyü | Bağımsızlar | %25,8 | %20,7 | %85,4 | 335 |
| Tepeköy Mahallesi | CHP | %35,1 | %41,5 | %88,3 | 3.910 |
| Torbalı Mahallesi | AK Parti | %40,3 | %37,4 | %90,4 | 7.191 |
| Tulum Köyü | CHP | %21,6 | %40,8 | %89,9 | 328 |
| Türkmenköy Mahallesi | CHP | %23,5 | %65,8 | %90,9 | 729 |
| Yazıbaşı Mahallesi | CHP | %36,0 | %42,6 | %90,7 | 1.798 |
| Yedi Eylül Mahallesi | AK Parti | %45,6 | %28,8 | %90,1 | 1.079 |
| Yemişlik Mahallesi | CHP | %36,7 | %43,3 | %88,3 | 402 |
| Yeni Mahallesi | AK Parti | %49,2 | %43,3 | %92,3 | 1.003 |
| Yeniköy | CHP | %29,2 | %48,8 | %94,4 | 1.114 |
| Yeşilköy | AK Parti | %61,5 | %26,4 | %88,3 | 453 |
| Yoğurtçular Köyü | AK Parti | %53,6 | %17,4 | %87,8 | 262 |
İlgili sonuçlar