Narlıdere 2011 Milletvekili Seçimi sonuçları
Narlıdere sonuçlarında CHP %65,1 ile birinci, AK Parti %18,8 ile ikinci; fark 46,3 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%26,0) 39,1 puan üstünde. 11 mahalle ve köy arasından 11'inde CHP önde. CHP en güçlü Narlı Mahallesi (%76,5); AK Parti en güçlü Atatürk Mahallesi (%31,4). Katılım %87,7 (Türkiye %87,2).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Narlıdere 2011 Milletvekili Seçimi sonuçları — Narlıdere, İzmir, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Narlıdere | İzmir | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| CHP | 25.927 | %65,1 | %43,7 | %26,0 | +39,1 |
| AK Parti | 7.473 | %18,8 | %36,8 | %49,8 | −31,0 |
| MHP | 3.335 | %8,4 | %11,3 | %13,0 | −4,7 |
| Bağımsızlar | 2.142 | %5,4 | %4,8 | %6,6 | −1,2 |
| DP | 207 | %0,5 | %0,7 | %0,7 | −0,1 |
| HEPAR | 172 | %0,4 | %0,7 | %0,3 | +0,1 |
| TKP | 135 | %0,3 | %0,2 | %0,1 | +0,2 |
| BBP | 113 | %0,3 | %0,3 | %0,8 | −0,5 |
| Millet | 80 | %0,2 | %0,2 | %0,1 | +0,1 |
| HAS Parti | 74 | %0,2 | %0,3 | %0,8 | −0,6 |
| Saadet | 65 | %0,2 | %0,5 | %1,3 | −1,1 |
| DSP | 64 | %0,2 | %0,3 | %0,3 | −0,1 |
| DYP | 32 | %0,1 | %0,2 | %0,2 | −0,1 |
| MMP | 26 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| LDP | 8 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | −0,0 |
Narlıdere seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 160 | 46.240 | 40.530 | %87,7 | 39.853 | 677 |
Narlıdere mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | CHP | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| 2. İnönü Mahallesi | CHP | %57,4 | %22,6 | %85,3 | 6.027 |
| Altıevler Mahallesi | CHP | %59,8 | %23,6 | %87,0 | 1.428 |
| Atatürk Mahallesi | CHP | %34,2 | %31,4 | %86,3 | 3.634 |
| Çamtepe Mahallesi | CHP | %70,9 | %16,2 | %86,7 | 5.358 |
| Çatalkaya Mahallesi | CHP | %74,9 | %14,4 | %88,6 | 5.167 |
| Huzur Mahallesi | CHP | %67,9 | %15,5 | %88,7 | 4.960 |
| Ilıca Mahallesi | CHP | %61,5 | %21,7 | %87,5 | 7.112 |
| Limanreis Mahallesi | CHP | %62,6 | %20,5 | %88,8 | 1.743 |
| Narlı Mahallesi | CHP | %76,5 | %13,0 | %88,8 | 5.641 |
| Sahilevleri Mahallesi | CHP | %67,7 | %17,3 | %88,6 | 1.436 |
| Yenikale Mahallesi | CHP | %71,1 | %16,3 | %89,2 | 3.734 |
İlgili sonuçlar