Akıncılar Haziran 2015 Milletvekili Seçimi sonuçları
Akıncılar sonuçlarında AK Parti %65,5 ile birinci, CHP %16,4 ile ikinci; fark 49,2 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%40,7) 24,9 puan üstünde. 37 mahalle ve köy arasından 34'ünde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Onarı Köyü (%95,1); CHP en güçlü Şenbağlar Köyü (%95,8). Katılım %81,3 (Türkiye %86,4).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Akıncılar Haziran 2015 Milletvekili Seçimi sonuçları — Akıncılar, Sivas, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Akıncılar | Sivas | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 2.207 | %65,5 | %57,7 | %40,7 | +24,9 |
| CHP | 551 | %16,4 | %14,9 | %25,1 | −8,8 |
| MHP | 404 | %12,0 | %18,2 | %16,5 | −4,5 |
| Saadet | 94 | %2,8 | %6,3 | %2,1 | +0,7 |
| HDP | 26 | %0,8 | %1,4 | %13,0 | −12,2 |
| Turk Parti | 21 | %0,6 | %0,4 | %0,2 | +0,5 |
| HKP | 14 | %0,4 | %0,2 | %0,1 | +0,3 |
| BTP | 12 | %0,4 | %0,2 | %0,2 | +0,1 |
| DSP | 11 | %0,3 | %0,2 | %0,2 | +0,1 |
| HAK-PAR | 11 | %0,3 | %0,1 | %0,1 | +0,2 |
| DP | 4 | %0,1 | %0,1 | %0,2 | −0,0 |
| MEP | 3 | %0,1 | %0,0 | %0,0 | +0,0 |
| Millet | 3 | %0,1 | %0,0 | %0,0 | +0,1 |
| Yurt-p | 3 | %0,1 | %0,0 | %0,0 | +0,1 |
| Vatan Partisi | 2 | %0,1 | %0,1 | %0,3 | −0,3 |
| Anadolu Partisi | 1 | %0,0 | %0,0 | %0,1 | −0,0 |
| Bağımsızlar | 1 | %0,0 | %0,0 | %1,1 | −1,1 |
Akıncılar seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 39 | 4.277 | 3.476 | %81,3 | 3.368 | 108 |
Akıncılar mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | CHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Abdurrahman Köyü | AK Parti | %40,0 | %30,0 | %62,5 | 16 |
| Altıntepe Mahallesi | CHP | %23,7 | %68,4 | %100,0 | 40 |
| Aşağıyeniköy | AK Parti | %82,0 | %0,0 | %91,4 | 58 |
| Avşar Köyü | AK Parti | %81,5 | %11,1 | %84,6 | 65 |
| Balçık Köyü | AK Parti | %84,9 | %0,0 | %96,1 | 77 |
| Ballıdere Köyü | AK Parti | %84,3 | %4,3 | %76,8 | 95 |
| Cumhuriyet Mahallesi | AK Parti | %54,3 | %16,7 | %73,3 | 551 |
| Çiçekli Köyü | AK Parti | %86,2 | %6,4 | %89,6 | 106 |
| Derecik Köyü | AK Parti | %60,0 | %2,9 | %86,0 | 43 |
| Doğantepe Köyü | AK Parti | %73,8 | %10,7 | %80,7 | 140 |
| Dündar Köyü | AK Parti | %81,4 | %7,0 | %87,8 | 49 |
| Ekenek Köyü | AK Parti | %64,6 | %4,2 | %81,7 | 60 |
| Elibüyük Köyü | AK Parti | %78,0 | %3,7 | %87,3 | 126 |
| Eskibağ Köyü | AK Parti | %89,8 | %0,0 | %92,7 | 96 |
| Geyikpınar Köyü | AK Parti | %88,5 | %0,8 | %85,5 | 145 |
| Göllüce Köyü | AK Parti | %81,3 | %7,2 | %86,1 | 165 |
| Gönen Mahallesi | AK Parti | %63,2 | %17,3 | %79,3 | 285 |
| İkizyurt Köyü | AK Parti | %55,0 | %37,5 | %93,3 | 45 |
| Kavakköy | AK Parti | %94,1 | %2,9 | %87,8 | 41 |
| Kayı Köyü | AK Parti | %93,8 | %0,0 | %71,1 | 45 |
| Kılıç Köyü | AK Parti | %90,4 | %3,8 | %85,5 | 62 |
| Onarı Köyü | AK Parti | %95,1 | %2,4 | %83,7 | 49 |
| Ortaköy | AK Parti | %93,5 | %1,2 | %95,0 | 180 |
| Sapanlı Köyü | AK Parti | %84,6 | %0,0 | %65,0 | 20 |
| Sevindik Köyü | CHP | %13,0 | %78,3 | %85,2 | 81 |
| Sıyrındı Köyü | AK Parti | %82,8 | %10,3 | %96,8 | 31 |
| Şenbağlar Köyü | CHP | %2,6 | %95,8 | %90,7 | 216 |
| Uğrunca Köyü | AK Parti | %80,8 | %0,0 | %81,3 | 32 |
| Üzengi Köyü | AK Parti | %83,3 | %0,0 | %72,7 | 33 |
| Yağlıçayır Köyü | AK Parti | %77,3 | %3,0 | %93,2 | 73 |
| Yayla Mahallesi | AK Parti | %54,0 | %8,7 | %79,5 | 161 |
| Yeni Mahallesi | AK Parti | %69,9 | %10,1 | %73,2 | 410 |
| Yeşilyazı Mahallesi | AK Parti | %50,0 | %11,1 | %67,1 | 249 |
| Yukarı Mahallesi | AK Parti | %51,8 | %18,0 | %79,3 | 324 |
| Yukarısarıca Köyü | AK Parti | %85,0 | %10,0 | %77,8 | 27 |
| Yusufşeyh Köyü | AK Parti | %82,1 | %0,0 | %82,9 | 35 |
| Yünlüce Köyü | AK Parti | %77,8 | %13,9 | %78,3 | 46 |
İlgili sonuçlar