Kangal Haziran 2015 Milletvekili Seçimi sonuçları
Kangal sonuçlarında AK Parti %40,9 ile birinci, MHP %27,3 ile ikinci; fark 13,6 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%40,7) 0,2 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %27,3 (+10,9 puan). 120 mahalle ve köy arasından 53'ünde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Taşlı Köyü (%91,7); MHP en güçlü Akçaşehir Köyü (%68,0). Katılım %84,4 (Türkiye %86,4).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Kangal Haziran 2015 Milletvekili Seçimi sonuçları — Kangal, Sivas, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Kangal | Sivas | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 5.607 | %40,9 | %57,7 | %40,7 | +0,2 |
| MHP | 3.744 | %27,3 | %18,2 | %16,5 | +10,9 |
| CHP | 3.313 | %24,2 | %14,9 | %25,1 | −1,0 |
| Saadet | 522 | %3,8 | %6,3 | %2,1 | +1,7 |
| HDP | 293 | %2,1 | %1,4 | %13,0 | −10,8 |
| Turk Parti | 50 | %0,4 | %0,4 | %0,2 | +0,2 |
| HKP | 41 | %0,3 | %0,2 | %0,1 | +0,2 |
| DSP | 30 | %0,2 | %0,2 | %0,2 | +0,0 |
| DP | 27 | %0,2 | %0,1 | %0,2 | +0,0 |
| HAK-PAR | 20 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| BTP | 19 | %0,1 | %0,2 | %0,2 | −0,1 |
| Vatan Partisi | 16 | %0,1 | %0,1 | %0,3 | −0,2 |
| MEP | 10 | %0,1 | %0,0 | %0,0 | +0,0 |
| Bağımsızlar | 7 | %0,1 | %0,0 | %1,1 | −1,0 |
| Yurt-p | 5 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | +0,0 |
| Anadolu Partisi | 4 | %0,0 | %0,0 | %0,1 | −0,0 |
| Millet | 1 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | −0,0 |
Kangal seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 137 | 16.570 | 13.984 | %84,4 | 13.709 | 275 |
Kangal mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | MHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akçakale Köyü | AK Parti | %78,2 | %12,9 | %88,8 | 233 |
| Akçamağara Köyü | AK Parti | %74,8 | %14,8 | %85,6 | 160 |
| Akçaşehir Köyü | MHP | %28,0 | %68,0 | %90,4 | 83 |
| Akdere Köyü | CHP | %0,0 | %20,0 | %133,3 | 12 |
| Akgedik Köyü | CHP | %0,0 | %2,1 | %94,2 | 52 |
| Akpınar Köyü | AK Parti | %72,9 | %16,7 | %87,3 | 55 |
| Aktepe Köyü | AK Parti | %76,6 | %12,8 | %81,0 | 58 |
| Alacahan Köyü | AK Parti | %48,1 | %39,3 | %79,2 | 1.036 |
| Alacahan Yeniköy | AK Parti | %89,6 | %8,3 | %81,4 | 59 |
| Armağan Köyü | CHP | %9,5 | %0,0 | %100,0 | 21 |
| Arpalı Köyü | CHP | %26,5 | %14,7 | %92,1 | 38 |
| Aşağıhüyük Köyü | AK Parti | %57,1 | %28,6 | %90,3 | 31 |
| Avşarören Köyü | MHP | %33,6 | %39,6 | %73,3 | 187 |
| Bahçeliyurt Köyü | CHP | %4,7 | %0,0 | %87,8 | 49 |
| Bektaşköy | AK Parti | %70,8 | %17,7 | %79,6 | 314 |
| Beyyurdu Köyü | CHP | %22,2 | %11,1 | %69,2 | 13 |
| Boğaz Köyü | AK Parti | %52,6 | %42,1 | %95,0 | 20 |
| Bozarmut Köyü | AK Parti | %40,5 | %39,2 | %101,4 | 73 |
| Bulak Köyü | CHP | %4,2 | %0,0 | %96,0 | 25 |
| Cevizköy | CHP | %3,2 | %1,6 | %90,1 | 71 |
| Çağlıcaören Köyü | CHP | %6,9 | %0,0 | %82,9 | 35 |
| Çamurlu Köyü | AK Parti | %72,5 | %9,8 | %76,5 | 68 |
| Çatköy | AK Parti | %48,4 | %42,2 | %77,9 | 86 |
| Çayırova Köyü | AK Parti | %34,2 | %23,3 | %80,2 | 91 |
| Çetinkaya Köyü | CHP | %33,2 | %16,0 | %84,9 | 967 |
| Çiftlikören Köyü | AK Parti | %47,9 | %39,7 | %88,0 | 83 |
| Çipil Köyü | CHP | %3,2 | %3,2 | %93,9 | 33 |
| Dağönü Köyü | CHP | %0,0 | %0,0 | %81,0 | 58 |
| Davulbaz Köyü | CHP | %11,1 | %5,6 | %100,0 | 19 |
| Dayılı Köyü | CHP | %3,0 | %0,0 | %75,0 | 44 |
| Deligazili Köyü | AK Parti | %56,0 | %34,0 | %92,9 | 56 |
| Deliktaş Köyü | AK Parti | %60,4 | %24,3 | %83,9 | 174 |
| Delioğlanderesi Köyü | MHP | %20,0 | %64,0 | %78,1 | 32 |
| Dereköy | CHP | %0,0 | %4,3 | %95,8 | 24 |
| Dışlık Köyü | CHP | %3,8 | %2,5 | %96,4 | 84 |
| Düzce Köyü | AK Parti | %66,7 | %20,4 | %103,8 | 52 |
| Eğricek Köyü | CHP | %0,0 | %0,0 | %104,0 | 25 |
| Elalibey Köyü | CHP | %6,3 | %3,2 | %95,5 | 67 |
| Elkondu Köyü | CHP | %0,0 | %6,9 | %96,7 | 30 |
| Etyemez Köyü | AK Parti | %66,7 | %25,6 | %83,0 | 47 |
| Eymir Köyü | CHP | %1,4 | %2,8 | %90,1 | 81 |
| Gebelikatran Köyü | CHP | %33,3 | %11,1 | %90,0 | 10 |
| Gençali Köyü | CHP | %0,0 | %3,8 | %86,7 | 30 |
| Göze Mahallesi | MHP | %40,2 | %46,7 | %89,7 | 262 |
| Güneypınar Köyü | CHP | %13,6 | %4,5 | %91,7 | 24 |
| Gürsel Mahallesi | AK Parti | %42,0 | %39,2 | %82,6 | 1.328 |
| Gürükbekir Köyü | AK Parti | %67,3 | %20,0 | %88,7 | 62 |
| Hamal Köyü | CHP | %2,3 | %3,9 | %84,2 | 158 |
| Hamzabey Köyü | CHP | %5,6 | %0,0 | %81,8 | 22 |
| Hatunçayırı Köyü | AK Parti | %73,3 | %20,0 | %107,1 | 14 |
| Havuz Köyü | AK Parti | %54,2 | %35,8 | %77,5 | 730 |
| Humarlı Köyü | CHP | %2,7 | %0,0 | %96,1 | 76 |
| Hürriyet Mahallesi | MHP | %37,0 | %37,3 | %85,3 | 340 |
| Hüyüklüyurt Köyü | AK Parti | %56,6 | %35,5 | %80,9 | 94 |
| Irmaç Köyü | CHP | %2,4 | %11,9 | %104,9 | 41 |
| İğdeli Köyü | CHP | %7,7 | %0,0 | %100,0 | 14 |
| İğdelidere Köyü | AK Parti | %90,3 | %3,2 | %76,2 | 42 |
| İmamınköyü | AK Parti | %51,2 | %17,1 | %84,0 | 50 |
| Kabakçevliği Köyü | CHP | %3,1 | %6,3 | %97,0 | 33 |
| Kalkım Köyü | AK Parti | %60,3 | %27,4 | %92,6 | 81 |
| Kangaltekkesi Köyü | CHP | %2,4 | %0,0 | %102,3 | 43 |
| Karacaören Köyü | AK Parti | %65,9 | %4,9 | %89,1 | 46 |
| Karagücük Köyü | AK Parti | %64,3 | %11,4 | %85,7 | 84 |
| Karamehmetli Köyü | CHP | %16,0 | %4,0 | %100,0 | 25 |
| Karanlık Köyü | CHP | %1,3 | %1,3 | %83,7 | 92 |
| Karasüver Köyü | CHP | %1,2 | %6,1 | %92,3 | 91 |
| Karşıyaka Mahallesi | AK Parti | %52,1 | %33,4 | %84,6 | 1.123 |
| Kavak Köyü | CHP | %11,0 | %6,6 | %83,5 | 109 |
| Kavak Mescit Köyü | CHP | %0,0 | %4,8 | %88,0 | 25 |
| Kırkpınar Köyü | CHP | %9,5 | %38,1 | %84,0 | 25 |
| Kızıldikme Köyü | MHP | %24,1 | %46,8 | %74,5 | 106 |
| Kızıliniş Köyü | AK Parti | %49,4 | %23,4 | %89,9 | 89 |
| Killik Köyü | CHP | %10,0 | %0,0 | %71,4 | 14 |
| Kocakurt Köyü | CHP | %2,0 | %3,3 | %94,3 | 159 |
| Koçköprü Köyü | AK Parti | %71,4 | %21,4 | %93,3 | 15 |
| Kuruayşe Köyü | MHP | %0,0 | %47,1 | %100,0 | 17 |
| Kuşkayası Köyü | MHP | %33,2 | %48,0 | %78,9 | 266 |
| Külekli Köyü | CHP | %4,0 | %0,0 | %96,2 | 26 |
| Kürkçü Köyü | CHP | %5,9 | %5,9 | %113,3 | 15 |
| Maksutlu Köyü | AK Parti | %62,5 | %9,4 | %89,2 | 37 |
| Mancılık Köyü | AK Parti | %66,7 | %18,1 | %88,6 | 167 |
| Mescit Köyü | AK Parti | %83,3 | %11,1 | %81,8 | 44 |
| Mısırören Köyü | CHP | %4,8 | %7,1 | %93,3 | 45 |
| Minarekaya Köyü | CHP | %0,0 | %0,0 | %84,4 | 32 |
| Mühürkulak Köyü | CHP | %0,0 | %26,9 | %76,5 | 34 |
| Mürsel Köyü | CHP | %10,0 | %0,0 | %87,0 | 23 |
| Oğlaklı Köyü | CHP | %3,0 | %6,1 | %82,5 | 40 |
| Onaran Köyü | AK Parti | %52,6 | %39,5 | %92,9 | 85 |
| Örencik Köyü | AK Parti | %61,4 | %29,7 | %76,6 | 137 |
| Paşamçayırı Köyü | CHP | %0,0 | %5,9 | %85,7 | 21 |
| Pınargözü Köyü | CHP | %1,0 | %1,0 | %85,0 | 120 |
| Reşadiye Mahallesi | AK Parti | %40,4 | %39,4 | %80,3 | 1.253 |
| Saçayağı Köyü | AK Parti | %55,0 | %12,6 | %92,5 | 120 |
| Sarıkadı Köyü | CHP | %20,4 | %16,7 | %90,8 | 65 |
| Sarıpınar Köyü | AK Parti | %49,0 | %18,6 | %82,2 | 135 |
| Seçenyurdu Köyü | AK Parti | %46,0 | %44,0 | %83,3 | 60 |
| Sipahi Köyü | AK Parti | %38,5 | %26,9 | %66,7 | 39 |
| Soğukpınar Köyü | CHP | %2,1 | %2,1 | %82,8 | 58 |
| Sularbaşı Mahallesi | MHP | %41,6 | %43,1 | %82,5 | 1.036 |
| Sultanpınarı Köyü | CHP | %0,0 | %3,6 | %90,6 | 32 |
| Sutaşı Köyü | AK Parti | %60,2 | %15,9 | %74,2 | 120 |
| Şekerpınar Köyü | MHP | %40,3 | %44,8 | %88,3 | 77 |
| Tahtalı Köyü | AK Parti | %81,1 | %15,1 | %93,0 | 57 |
| Taşlı Köyü | AK Parti | %91,7 | %8,3 | %92,3 | 13 |
| Taşlık Köyü | CHP | %10,5 | %0,0 | %90,9 | 22 |
| Tatlıpınar Köyü | CHP | %4,4 | %2,2 | %95,7 | 47 |
| Tilkihüyük Köyü | AK Parti | %91,4 | %1,7 | %95,1 | 61 |
| Topardıç Köyü | CHP | %3,6 | %0,0 | %90,8 | 65 |
| Turnalı Köyü | AK Parti | %85,2 | %9,1 | %87,3 | 102 |
| Yarhisar Köyü | AK Parti | %73,4 | %16,0 | %89,0 | 109 |
| Yaylacık Köyü | AK Parti | %50,0 | %11,1 | %94,7 | 38 |
| Yellice Köyü | CHP | %1,2 | %0,0 | %87,8 | 197 |
| Yeni Mahallesi | AK Parti | %50,4 | %33,7 | %84,6 | 681 |
| Yeşildere Köyü | AK Parti | %65,0 | %25,0 | %91,1 | 45 |
| Yeşilkale Köyü | AK Parti | %48,5 | %30,8 | %77,5 | 173 |
| Yeşilvadi Köyü | AK Parti | %87,3 | %7,3 | %98,2 | 57 |
| Yeşilyurt Köyü | CHP | %0,0 | %5,6 | %94,7 | 19 |
| Yukarıhüyük Köyü | AK Parti | %40,6 | %20,3 | %73,4 | 94 |
| Zafer Mahallesi | MHP | %33,5 | %44,8 | %90,0 | 399 |
| Zerk Köyü | CHP | %3,9 | %1,3 | %91,7 | 84 |
İlgili sonuçlar