İmranlı Haziran 2015 Milletvekili Seçimi sonuçları
İmranlı sonuçlarında CHP %51,6 ile birinci, AK Parti %27,6 ile ikinci; fark 24,0 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%25,1) 26,4 puan üstünde. 110 mahalle ve köy arasından 89'unda CHP önde. CHP en güçlü Çandır Köyü (%100,0); AK Parti en güçlü Aşağışeyhli Köyü (%100,0). Katılım %83,7 (Türkiye %86,4).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
İmranlı Haziran 2015 Milletvekili Seçimi sonuçları — İmranlı, Sivas, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | İmranlı | Sivas | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| CHP | 2.771 | %51,6 | %14,9 | %25,1 | +26,4 |
| AK Parti | 1.481 | %27,6 | %57,7 | %40,7 | −13,1 |
| MHP | 503 | %9,4 | %18,2 | %16,5 | −7,1 |
| HDP | 438 | %8,2 | %1,4 | %13,0 | −4,8 |
| Saadet | 123 | %2,3 | %6,3 | %2,1 | +0,2 |
| Vatan Partisi | 16 | %0,3 | %0,1 | %0,3 | −0,0 |
| Turk Parti | 12 | %0,2 | %0,4 | %0,2 | +0,1 |
| HKP | 11 | %0,2 | %0,2 | %0,1 | +0,1 |
| DSP | 9 | %0,2 | %0,2 | %0,2 | −0,0 |
| HAK-PAR | 3 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,1 |
| BTP | 2 | %0,0 | %0,2 | %0,2 | −0,2 |
| DP | 2 | %0,0 | %0,1 | %0,2 | −0,1 |
| Anadolu Partisi | 2 | %0,0 | %0,0 | %0,1 | −0,0 |
| MEP | 1 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | −0,0 |
İmranlı seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 112 | 6.513 | 5.450 | %83,7 | 5.374 | 76 |
İmranlı mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | CHP | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akçakale Köyü | CHP | %70,0 | %0,0 | %76,9 | 13 |
| Akkaya Köyü | CHP | %92,9 | %0,0 | %96,6 | 29 |
| Alacahacı Köyü | CHP | %71,4 | %4,8 | %80,8 | 26 |
| Altınca Köyü | CHP | %85,2 | %14,8 | %77,1 | 35 |
| Ardıçalan Köyü | AK Parti | %5,9 | %85,3 | %81,0 | 42 |
| Arık Köyü | CHP | %79,2 | %5,6 | %85,1 | 87 |
| Aşağıboğaz Köyü | CHP | %90,3 | %0,0 | %73,8 | 42 |
| Aşağıçulha Köyü | CHP | %75,6 | %2,2 | %84,9 | 53 |
| Aşağışeyhli Köyü | AK Parti | %0,0 | %100,0 | %116,7 | 6 |
| Atlıca Köyü | CHP | %81,3 | %0,0 | %91,4 | 35 |
| Avşar Köyü | CHP | %88,9 | %5,6 | %94,7 | 38 |
| Aydın Köyü | CHP | %81,8 | %0,0 | %82,5 | 40 |
| Aydoğan Köyü | CHP | %94,2 | %1,9 | %85,2 | 61 |
| Bağyazı Köyü | CHP | %82,4 | %17,6 | %100,0 | 19 |
| Bahadun Köyü | CHP | %85,7 | %0,0 | %82,9 | 35 |
| Bahtiyar Köyü | AK Parti | %19,4 | %72,2 | %80,4 | 46 |
| Bardaklı Köyü | CHP | %75,0 | %12,5 | %72,7 | 11 |
| Başlıca Köyü | CHP | %93,3 | %6,7 | %84,2 | 19 |
| Becek Köyü | CHP | %90,9 | %9,1 | %78,6 | 14 |
| Beğendik Köyü | CHP | %90,0 | %5,0 | %74,1 | 27 |
| Boğanak Köyü | CHP | %77,3 | %0,0 | %95,7 | 46 |
| Boğazören Köyü | CHP | %81,7 | %0,0 | %78,8 | 99 |
| Borular Köyü | CHP | %93,3 | %0,0 | %82,1 | 56 |
| Bulgurluk Köyü | CHP | %85,7 | %14,3 | %93,3 | 15 |
| Celaldamı Köyü | CHP | %71,4 | %0,0 | %100,0 | 8 |
| Cerit Köyü | CHP | %73,3 | %1,7 | %91,0 | 67 |
| Çalıyurt Köyü | CHP | %97,8 | %2,2 | %90,2 | 51 |
| Çandır Köyü | CHP | %100,0 | %0,0 | %100,0 | 11 |
| Çarşıbaşı Mahallesi | AK Parti | %24,0 | %41,8 | %82,1 | 279 |
| Çukuryurt Köyü | AK Parti | %4,8 | %66,7 | %86,0 | 50 |
| Dağyurdu Köyü | CHP | %88,5 | %1,3 | %90,7 | 86 |
| Darıseki Köyü | CHP | %100,0 | %0,0 | %82,4 | 34 |
| Delice Köyü | CHP | %89,9 | %0,0 | %86,6 | 149 |
| Demirtaş Köyü | CHP | %51,5 | %15,2 | %89,5 | 38 |
| Dereköy | CHP | %79,4 | %0,0 | %85,7 | 42 |
| Doğançal Köyü | CHP | %64,0 | %8,0 | %73,5 | 34 |
| Durcan Mahallesi | AK Parti | %8,0 | %77,5 | %82,0 | 172 |
| Ekincik Köyü | CHP | %90,9 | %4,5 | %100,0 | 22 |
| Erdemşah Köyü | CHP | %62,5 | %37,5 | %72,7 | 11 |
| Eskidere Köyü | CHP | %43,8 | %25,0 | %100,0 | 17 |
| Eskikapumahmut Köyü | CHP | %76,5 | %2,9 | %79,5 | 44 |
| Eskikeşlik Köyü | CHP | %97,4 | %2,6 | %95,1 | 41 |
| Gelenli Köyü | CHP | %93,3 | %0,0 | %75,0 | 20 |
| Gelintarla Köyü | AK Parti | %0,0 | %94,1 | %77,3 | 22 |
| Gökçebel Köyü | CHP | %55,8 | %1,9 | %89,7 | 58 |
| Gökdere Köyü | CHP | %76,9 | %15,4 | %92,9 | 14 |
| Görünmezkale Köyü | CHP | %86,7 | %0,0 | %93,8 | 16 |
| Güven Köyü | AK Parti | %0,0 | %50,0 | %66,7 | 15 |
| Haliller Köyü | CHP | %88,0 | %0,0 | %86,2 | 29 |
| Kapukaya Köyü | CHP | %58,3 | %9,7 | %91,1 | 79 |
| Kapumahmut Köyü | CHP | %89,7 | %0,0 | %84,8 | 46 |
| Karaboğaz Köyü | AK Parti | %0,0 | %90,3 | %83,7 | 86 |
| Karacahisar Köyü | CHP | %95,2 | %2,4 | %93,6 | 47 |
| Karacaören Köyü | CHP | %77,9 | %7,0 | %84,5 | 103 |
| Karaçayır Köyü | CHP | %76,2 | %4,8 | %95,5 | 22 |
| Karahüseyin Köyü | CHP | %63,6 | %9,1 | %64,7 | 17 |
| Karapınar Köyü | AK Parti | %10,7 | %42,9 | %73,7 | 38 |
| Karataş Köyü | CHP | %88,2 | %2,9 | %84,1 | 82 |
| Karatekin Mahallesi | AK Parti | %10,5 | %40,5 | %77,0 | 278 |
| Karlık Köyü | CHP | %68,2 | %4,5 | %71,0 | 31 |
| Karşıyaka Mahallesi | CHP | %34,2 | %34,1 | %79,9 | 763 |
| Kasaplar Köyü | CHP | %88,9 | %0,0 | %77,1 | 35 |
| Kavalcık Köyü | CHP | %75,0 | %8,3 | %85,7 | 14 |
| Kemreli Köyü | CHP | %90,0 | %5,0 | %69,0 | 29 |
| Kerimoğlu Köyü | CHP | %76,9 | %7,7 | %76,5 | 17 |
| Kevenli Köyü | CHP | %69,6 | %21,7 | %95,8 | 24 |
| Kılıçköy | CHP | %86,4 | %0,0 | %82,5 | 80 |
| Kılıçlar Köyü | CHP | %73,3 | %6,7 | %71,4 | 21 |
| Kızılırmak Mahallesi | AK Parti | %23,5 | %30,5 | %85,8 | 373 |
| Kızılmezraa Köyü | CHP | %82,8 | %3,4 | %100,0 | 29 |
| Kızıltepe Köyü | CHP | %46,5 | %0,0 | %86,0 | 50 |
| Koçgediği Köyü | CHP | %65,0 | %5,0 | %74,1 | 27 |
| Koruköy | CHP | %83,9 | %3,2 | %88,6 | 35 |
| Koyunkaya Köyü | CHP | %89,2 | %2,7 | %88,4 | 43 |
| Körabbas Köyü | CHP | %66,7 | %11,1 | %64,3 | 14 |
| Kuzköy | CHP | %66,7 | %4,8 | %75,0 | 28 |
| Madenköy | CHP | %85,5 | %1,5 | %87,5 | 152 |
| Ortakdaracık Köyü | CHP | %78,1 | %6,3 | %97,0 | 33 |
| Ortaköy | CHP | %100,0 | %0,0 | %88,2 | 51 |
| Piredede Köyü | AK Parti | %50,0 | %50,0 | %80,0 | 15 |
| Refik Köyü | AK Parti | %0,0 | %50,0 | %80,0 | 15 |
| Sandal Köyü | CHP | %85,7 | %0,0 | %83,3 | 18 |
| Sinek Köyü | CHP | %87,5 | %0,0 | %103,2 | 31 |
| Söğütlü Köyü | CHP | %85,7 | %0,0 | %93,3 | 15 |
| Taşdelen Köyü | CHP | %84,6 | %15,4 | %92,9 | 14 |
| Taşlıca Köyü | CHP | %85,7 | %4,8 | %87,5 | 24 |
| Toklucak Köyü | CHP | %80,6 | %9,7 | %94,1 | 34 |
| Topallar Köyü | CHP | %66,7 | %11,1 | %69,2 | 13 |
| Toptaş Köyü | CHP | %92,6 | %7,4 | %87,1 | 31 |
| Tuzözü Köyü | AK Parti | %29,2 | %50,0 | %92,3 | 26 |
| Türkkeşlik Köyü | AK Parti | %0,4 | %94,9 | %86,8 | 302 |
| Türkyenice Köyü | CHP | %75,0 | %25,0 | %80,0 | 5 |
| Uyanık Köyü | AK Parti | %0,0 | %73,1 | %83,9 | 93 |
| Uzuntemür Köyü | CHP | %100,0 | %0,0 | %93,1 | 29 |
| Valituncel Mahallesi | AK Parti | %23,7 | %49,6 | %77,7 | 354 |
| Yakayeri Köyü | CHP | %85,7 | %0,0 | %58,3 | 12 |
| Yapraklıpınar Köyü | CHP | %83,3 | %16,7 | %75,0 | 8 |
| Yaylacık Mahallesi | CHP | %69,0 | %6,9 | %81,1 | 37 |
| Yazıkavak Köyü | CHP | %100,0 | %0,0 | %87,0 | 46 |
| Yazılı Köyü | CHP | %92,3 | %0,0 | %100,0 | 13 |
| Yeni Mahallesi | AK Parti | %1,4 | %75,4 | %86,3 | 80 |
| Yenidoğan Mahallesi | AK Parti | %4,0 | %83,8 | %81,5 | 124 |
| Yenikent Köyü | CHP | %62,5 | %12,5 | %72,7 | 11 |
| Yeniköy | AK Parti | %0,0 | %80,0 | %45,5 | 22 |
| Yoncabayırı Köyü | CHP | %76,8 | %7,2 | %81,2 | 85 |
| Yozyatağı Köyü | CHP | %100,0 | %0,0 | %103,2 | 31 |
| Yukarıboğaz Köyü | CHP | %72,2 | %5,6 | %72,0 | 25 |
| Yukarıçulha Köyü | CHP | %72,7 | %4,5 | %89,8 | 49 |
| Yünören Köyü | CHP | %76,5 | %2,9 | %83,3 | 42 |
| Yürektaşı Köyü | CHP | %97,2 | %0,0 | %94,7 | 38 |
İlgili sonuçlar