Doğanşar Haziran 2015 Milletvekili Seçimi sonuçları
Doğanşar sonuçlarında AK Parti %78,1 ile birinci, MHP %14,1 ile ikinci; fark 64,0 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%40,7) 37,5 puan üstünde. 32 mahalle ve köy arasından 32'sinde AK Parti önde. AK Parti en güçlü İçdere Köyü (%100,0); MHP en güçlü Ömerağa Mahallesi (%41,6). Katılım %85,6 (Türkiye %86,4).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Doğanşar Haziran 2015 Milletvekili Seçimi sonuçları — Doğanşar, Sivas, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Doğanşar | Sivas | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 1.616 | %78,1 | %57,7 | %40,7 | +37,5 |
| MHP | 292 | %14,1 | %18,2 | %16,5 | −2,3 |
| Saadet | 80 | %3,9 | %6,3 | %2,1 | +1,8 |
| CHP | 44 | %2,1 | %14,9 | %25,1 | −23,0 |
| Turk Parti | 11 | %0,5 | %0,4 | %0,2 | +0,4 |
| DSP | 6 | %0,3 | %0,2 | %0,2 | +0,1 |
| HAK-PAR | 6 | %0,3 | %0,1 | %0,1 | +0,2 |
| HDP | 4 | %0,2 | %1,4 | %13,0 | −12,8 |
| HKP | 2 | %0,1 | %0,2 | %0,1 | −0,0 |
| BTP | 2 | %0,1 | %0,2 | %0,2 | −0,1 |
| MEP | 2 | %0,1 | %0,0 | %0,0 | +0,1 |
| DP | 1 | %0,0 | %0,1 | %0,2 | −0,1 |
| Millet | 1 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | +0,0 |
| Yurt-p | 1 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | +0,0 |
Doğanşar seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 32 | 2.451 | 2.097 | %85,6 | 2.068 | 29 |
Doğanşar mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | MHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Alanköy | AK Parti | %94,4 | %2,8 | %90,0 | 40 |
| Alazlı Köyü | AK Parti | %91,2 | %8,8 | %82,9 | 41 |
| Arslantaş Köyü | AK Parti | %97,7 | %0,0 | %95,7 | 46 |
| Avcıçayı Köyü | AK Parti | %97,5 | %1,2 | %97,6 | 83 |
| Başekin Köyü | AK Parti | %88,2 | %7,8 | %98,1 | 52 |
| Beşağaç Köyü | AK Parti | %89,4 | %1,5 | %91,7 | 72 |
| Boyalı Köyü | AK Parti | %87,0 | %13,0 | %76,5 | 34 |
| Camikebir Mahallesi | AK Parti | %75,5 | %9,9 | %81,4 | 188 |
| Cinci Mahallesi | AK Parti | %53,4 | %35,5 | %74,2 | 345 |
| Çalıcı Köyü | AK Parti | %63,3 | %15,0 | %84,5 | 71 |
| Çatpınar Köyü | AK Parti | %90,5 | %6,2 | %93,4 | 226 |
| Çay Mahallesi | AK Parti | %70,7 | %20,7 | %79,5 | 78 |
| Darıkol Köyü | AK Parti | %90,0 | %0,0 | %93,8 | 32 |
| Devrişağa Mahallesi | AK Parti | %52,1 | %36,4 | %76,1 | 163 |
| Ekinciler Köyü | AK Parti | %92,6 | %7,4 | %93,8 | 32 |
| Eskiköy | AK Parti | %84,1 | %4,5 | %80,0 | 55 |
| Göçüköy | AK Parti | %75,0 | %10,7 | %96,6 | 29 |
| İçdere Köyü | AK Parti | %100,0 | %0,0 | %81,8 | 66 |
| Kale Mahallesi | AK Parti | %67,8 | %16,7 | %85,5 | 110 |
| Karkın Köyü | AK Parti | %92,5 | %7,5 | %95,2 | 42 |
| Kıpçak Köyü | AK Parti | %76,3 | %6,8 | %93,8 | 64 |
| Kozağaç Köyü | AK Parti | %58,3 | %33,3 | %92,3 | 26 |
| Kozlu Köyü | AK Parti | %90,0 | %2,0 | %94,3 | 53 |
| Okçulu Köyü | AK Parti | %94,4 | %2,8 | %90,2 | 41 |
| Ortaköy | AK Parti | %97,7 | %2,3 | %84,6 | 52 |
| Ömerağa Mahallesi | AK Parti | %52,2 | %41,6 | %82,3 | 141 |
| Sarısuvat Köyü | AK Parti | %95,9 | %4,1 | %87,5 | 56 |
| Söbüler Köyü | AK Parti | %80,3 | %9,1 | %94,3 | 70 |
| Tavza Köyü | AK Parti | %100,0 | %0,0 | %95,2 | 63 |
| Ütük Köyü | AK Parti | %100,0 | %0,0 | %86,4 | 22 |
| Yavşancık Köyü | AK Parti | %85,7 | %5,7 | %85,4 | 41 |
| Yeşilçukur Köyü | AK Parti | %100,0 | %0,0 | %76,5 | 17 |
İlgili sonuçlar