Beyoğlu 2019 İstanbul Yenileme Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
Beyoğlu sonuçlarında CHP %51,6 ile birinci, AK Parti %47,5 ile ikinci; fark 4,0 puan. 45 mahalle ve köy arasından 31'inde CHP önde. CHP en güçlü Gümüşsuyu Mahallesi (%88,1); AK Parti en güçlü Kulaksız Mahallesi (%62,5). Katılım %82,7.
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Beyoğlu 2019 İstanbul Yenileme Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Beyoğlu, İstanbul karşılaştırması| Parti | Oy | Beyoğlu | İstanbul |
|---|
| CHP | 69.824 | %51,6 | %54,2 |
| AK Parti | 64.346 | %47,5 | %45,0 |
| Saadet | 846 | %0,6 | %0,5 |
| Vatan Partisi | 230 | %0,2 | %0,2 |
| Bağımsızlar | 108 | %0,1 | %0,1 |
Beyoğlu seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 502 | 167.012 | 138.161 | %82,7 | 135.354 | 2.807 |
Beyoğlu mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | CHP | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Arap Cami Mahallesi | AK Parti | %39,2 | %60,8 | %102,4 | 127 |
| Asmalı Mescit Mahallesi | CHP | %82,7 | %15,9 | %71,5 | 383 |
| Bedrettin Mahallesi | CHP | %50,4 | %48,8 | %76,1 | 524 |
| Bereketzade Mahallesi | CHP | %71,2 | %28,0 | %84,6 | 325 |
| Bostan Mahallesi | CHP | %62,5 | %37,1 | %78,5 | 1.542 |
| Bülbül Mahallesi | CHP | %69,8 | %29,5 | %74,4 | 2.416 |
| Camiikebir Mahallesi | AK Parti | %46,6 | %52,2 | %81,9 | 1.867 |
| Cihangir Mahallesi | CHP | %86,5 | %13,2 | %80,9 | 2.593 |
| Çatma Mescit Mahallesi | CHP | %56,6 | %42,2 | %82,9 | 1.627 |
| Çukur Mahallesi | CHP | %76,6 | %22,9 | %71,2 | 1.664 |
| Emekyemez Mahallesi | CHP | %51,6 | %47,6 | %86,5 | 148 |
| Evliya Çelebi Mahallesi | CHP | %65,3 | %34,7 | %77,3 | 220 |
| Fetihtepe Mahallesi | AK Parti | %44,0 | %54,9 | %86,4 | 10.810 |
| Firuzağa Mahallesi | CHP | %67,3 | %31,9 | %81,3 | 3.088 |
| Gümüşsuyu Mahallesi | CHP | %88,1 | %11,8 | %82,2 | 1.403 |
| Hacıahmet Mahallesi | CHP | %73,7 | %25,6 | %80,3 | 10.138 |
| Hacımimi Mahallesi | CHP | %58,9 | %40,1 | %77,7 | 920 |
| Halıcıoğlu Mahallesi | AK Parti | %47,6 | %50,9 | %84,6 | 9.869 |
| Hüseyinağa Mahallesi | CHP | %61,3 | %38,4 | %67,7 | 418 |
| İstiklal Mahallesi | CHP | %52,5 | %46,6 | %72,6 | 2.957 |
| Kadımehmet Efendi Mahallesi | AK Parti | %40,0 | %59,1 | %84,5 | 7.413 |
| Kalyoncu Kulluğu Mahallesi | CHP | %70,1 | %29,4 | %69,3 | 2.065 |
| Kamer Hatun Mahallesi | CHP | %68,6 | %30,5 | %68,5 | 641 |
| Kaptanpaşa Mahallesi | AK Parti | %38,1 | %61,0 | %83,5 | 14.077 |
| Katipmustafa Çelebi Mahallesi | CHP | %84,0 | %15,6 | %71,2 | 638 |
| Keçeci Piri Mahallesi | AK Parti | %38,4 | %60,4 | %84,9 | 10.356 |
| Kemankeş Karamustafapaşa Mahallesi | CHP | %70,7 | %29,3 | %71,6 | 81 |
| Kılıçali Paşa Mahallesi | CHP | %84,9 | %14,9 | %82,6 | 1.920 |
| Kocatepe Mahallesi | CHP | %67,8 | %31,6 | %71,8 | 1.203 |
| Kulaksız Mahallesi | AK Parti | %36,7 | %62,5 | %83,7 | 7.020 |
| Kuloğlu Mahallesi | CHP | %77,3 | %21,9 | %77,7 | 1.107 |
| Küçük Piyale Mahallesi | AK Parti | %46,5 | %52,7 | %81,8 | 6.700 |
| Müeyyetzade Mahallesi | CHP | %72,6 | %26,5 | %84,5 | 394 |
| Ömer Avni Mahallesi | CHP | %85,3 | %14,0 | %84,9 | 1.612 |
| Örnektepe Mahallesi | CHP | %58,0 | %41,0 | %85,3 | 7.597 |
| Piripaşa Mahallesi | AK Parti | %42,8 | %56,3 | %84,4 | 11.322 |
| Piyalepaşa Mahallesi | AK Parti | %48,9 | %50,2 | %86,6 | 16.042 |
| Pürtelaş Hasan Efendi Mahallesi | CHP | %86,3 | %13,3 | %82,5 | 1.421 |
| Sururi Mehmet Efendi Mahallesi | CHP | %60,7 | %38,2 | %80,1 | 3.265 |
| Sütlüce Mahallesi | AK Parti | %38,8 | %60,2 | %85,8 | 8.951 |
| Şahkulu Mahallesi | CHP | %65,7 | %34,1 | %81,4 | 629 |
| Şehit Muhtar Mahallesi | CHP | %73,4 | %25,9 | %67,0 | 984 |
| Tomtom Mahallesi | AK Parti | %43,9 | %55,6 | %80,1 | 1.961 |
| Yahya Kahya Mahallesi | AK Parti | %49,4 | %50,0 | %81,7 | 2.640 |
| Yenişehir Mahallesi | CHP | %66,3 | %33,0 | %79,0 | 3.934 |
İlgili sonuçlar