Çatalca 2019 İstanbul Yenileme Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
Çatalca sonuçlarında CHP %59,7 ile birinci, AK Parti %39,7 ile ikinci; fark 19,9 puan. 39 mahalle ve köy arasından 33'ünde CHP önde. CHP en güçlü Yaylacık Mahallesi (%85,5); AK Parti en güçlü Aydınlar Mahallesi (%63,5). Katılım %87,0.
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Çatalca 2019 İstanbul Yenileme Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Çatalca, İstanbul karşılaştırması| Parti | Oy | Çatalca | İstanbul |
|---|
| CHP | 28.852 | %59,7 | %54,2 |
| AK Parti | 19.204 | %39,7 | %45,0 |
| Saadet | 181 | %0,4 | %0,5 |
| Vatan Partisi | 89 | %0,2 | %0,2 |
| Bağımsızlar | 38 | %0,1 | %0,1 |
Çatalca seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 181 | 56.868 | 49.499 | %87,0 | 48.364 | 1.135 |
Çatalca mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | CHP | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akalan Mahallesi | CHP | %84,4 | %15,2 | %94,7 | 856 |
| Atatürk Mahallesi | CHP | %64,6 | %34,8 | %90,7 | 974 |
| Aydınlar Mahallesi | AK Parti | %35,3 | %63,5 | %86,6 | 761 |
| Bahşayiş Mahallesi | CHP | %56,7 | %43,0 | %95,1 | 344 |
| Başak Mahallesi | CHP | %75,5 | %24,1 | %88,5 | 321 |
| Belgrat Mahallesi | CHP | %69,6 | %29,1 | %89,9 | 326 |
| Celepköy Mahallesi | AK Parti | %47,4 | %51,6 | %91,9 | 211 |
| Çakıl Mahallesi | CHP | %60,8 | %38,7 | %88,0 | 1.923 |
| Çanakça Mahallesi | CHP | %51,6 | %47,4 | %89,5 | 2.114 |
| Çiftlikköy Mahallesi | CHP | %85,5 | %14,0 | %91,7 | 1.574 |
| Dağyenice Mahallesi | CHP | %68,3 | %31,6 | %94,9 | 605 |
| Elbasan Mahallesi | CHP | %73,6 | %25,9 | %88,0 | 485 |
| Fatih Mahallesi | CHP | %58,7 | %41,0 | %87,5 | 1.092 |
| Ferhatpaşa Mahallesi | CHP | %57,8 | %41,6 | %85,0 | 17.781 |
| Gökçeali Mahallesi | CHP | %56,8 | %40,1 | %88,3 | 1.346 |
| Gümüşpınar Mahallesi | CHP | %62,1 | %37,4 | %91,3 | 749 |
| Hallaçlı Mahallesi | CHP | %63,3 | %36,3 | %86,5 | 1.204 |
| Hisarbeyli Mahallesi | CHP | %59,5 | %39,3 | %83,0 | 311 |
| İhsaniye Mahallesi | CHP | %82,7 | %17,0 | %92,4 | 1.363 |
| İnceğiz Mahallesi | AK Parti | %46,2 | %53,3 | %83,2 | 666 |
| İzzettin Mahallesi | CHP | %58,1 | %41,6 | %87,0 | 849 |
| Kabakça Mahallesi | CHP | %50,7 | %48,7 | %89,9 | 1.401 |
| Kaleiçi Mahallesi | CHP | %54,3 | %45,2 | %83,2 | 6.069 |
| Kalfa Mahallesi | CHP | %75,9 | %23,6 | %89,4 | 658 |
| Karacaköy Merkez Mahallesi | CHP | %51,9 | %47,7 | %87,9 | 1.906 |
| Karamandere Mahallesi | CHP | %56,4 | %42,8 | %85,1 | 619 |
| Kestanelik Mahallesi | CHP | %59,5 | %40,2 | %87,2 | 1.704 |
| Kızılcaali Mahallesi | CHP | %70,3 | %28,5 | %89,4 | 199 |
| Muratbey Merkez Mahallesi | CHP | %63,3 | %36,2 | %90,3 | 1.177 |
| Nakkaş Mahallesi | CHP | %65,8 | %33,8 | %88,0 | 658 |
| Oklalı Mahallesi | AK Parti | %40,7 | %58,5 | %87,1 | 974 |
| Ormanlı Mahallesi | AK Parti | %47,0 | %52,1 | %82,6 | 873 |
| Ovayenice Mahallesi | CHP | %73,7 | %25,3 | %87,2 | 928 |
| Örcünlü Mahallesi | CHP | %65,7 | %33,7 | %89,0 | 336 |
| Örencik Mahallesi | AK Parti | %44,6 | %54,4 | %88,3 | 779 |
| Subaşı Mahallesi | CHP | %60,6 | %38,8 | %88,6 | 1.162 |
| Yalıköy Mahallesi | CHP | %71,1 | %28,6 | %90,8 | 1.214 |
| Yaylacık Mahallesi | CHP | %85,5 | %12,7 | %100,0 | 55 |
| Yazlık Mahallesi | CHP | %61,9 | %37,3 | %87,7 | 301 |
İlgili sonuçlar