Şişli 2019 İstanbul Yenileme Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
Şişli sonuçlarında CHP %73,7 ile birinci, AK Parti %25,9 ile ikinci; fark 47,8 puan. 25 mahalle ve köy arasından 25'inde CHP önde. CHP en güçlü Teşvikiye Mahallesi (%90,9); AK Parti en güçlü Kuştepe Mahallesi (%44,8). Katılım %83,2.
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Şişli 2019 İstanbul Yenileme Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Şişli, İstanbul karşılaştırması| Parti | Oy | Şişli | İstanbul |
|---|
| CHP | 122.731 | %73,7 | %54,2 |
| AK Parti | 43.127 | %25,9 | %45,0 |
| Saadet | 439 | %0,3 | %0,5 |
| Vatan Partisi | 251 | %0,2 | %0,2 |
| Bağımsızlar | 84 | %0,1 | %0,1 |
Şişli seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 605 | 203.711 | 169.407 | %83,2 | 166.632 | 2.775 |
Şişli mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | CHP | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| 19 Mayıs Mahallesi | CHP | %79,5 | %20,1 | %81,2 | 8.320 |
| Bozkurt Mahallesi | CHP | %88,0 | %11,7 | %80,5 | 8.721 |
| Cumhuriyet Mahallesi | CHP | %88,8 | %10,8 | %83,8 | 5.091 |
| Duatepe Mahallesi | CHP | %83,0 | %16,7 | %83,0 | 6.466 |
| Ergenekon Mahallesi | CHP | %84,7 | %15,0 | %79,5 | 1.958 |
| Esentepe Mahallesi | CHP | %76,6 | %22,9 | %84,4 | 5.364 |
| Eskişehir Mahallesi | CHP | %70,3 | %29,3 | %80,0 | 8.764 |
| Feriköy Mahallesi | CHP | %79,4 | %20,1 | %83,7 | 11.351 |
| Fulya Mahallesi | CHP | %81,8 | %17,7 | %85,2 | 13.680 |
| Gülbahar Mahallesi | CHP | %68,2 | %31,3 | %82,5 | 16.961 |
| Halaskargazi Mahallesi | CHP | %83,1 | %16,4 | %81,2 | 1.272 |
| Halide Edip Adıvar Mahallesi | CHP | %60,4 | %38,9 | %85,7 | 12.556 |
| Halil Rıfat Paşa Mahallesi | CHP | %74,8 | %24,6 | %85,5 | 3.514 |
| Harbiye Mahallesi | CHP | %87,7 | %12,1 | %84,2 | 1.662 |
| İnönü Mahallesi | CHP | %73,3 | %26,3 | %78,0 | 2.525 |
| İzzet Paşa Mahallesi | CHP | %56,7 | %42,7 | %84,8 | 6.025 |
| Kaptanpaşa Mahallesi | CHP | %80,9 | %18,6 | %87,5 | 2.442 |
| Kuştepe Mahallesi | CHP | %54,6 | %44,8 | %76,6 | 10.957 |
| Mahmut Şevket Paşa Mahallesi | CHP | %78,3 | %21,3 | %87,4 | 13.792 |
| Mecidiyeköy Mahallesi | CHP | %66,4 | %33,1 | %82,2 | 15.033 |
| Merkez Mahallesi | CHP | %87,8 | %11,9 | %83,5 | 10.695 |
| Meşrutiyet Mahallesi | CHP | %80,0 | %19,7 | %82,8 | 5.931 |
| Paşa Mahallesi | CHP | %60,8 | %38,8 | %83,8 | 13.378 |
| Teşvikiye Mahallesi | CHP | %90,9 | %8,7 | %85,2 | 9.105 |
| Yayla Mahallesi | CHP | %56,6 | %42,4 | %82,7 | 8.148 |
İlgili sonuçlar