Silivri 2019 İstanbul Yenileme Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
Silivri sonuçlarında CHP %62,0 ile birinci, AK Parti %37,4 ile ikinci; fark 24,6 puan. 35 mahalle ve köy arasından 35'inde CHP önde. CHP en güçlü Bekirli Mahallesi (%87,4); AK Parti en güçlü Selimpaşa Mahallesi (%47,4). Katılım %84,5.
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Silivri 2019 İstanbul Yenileme Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Silivri, İstanbul karşılaştırması| Parti | Oy | Silivri | İstanbul |
|---|
| CHP | 65.338 | %62,0 | %54,2 |
| AK Parti | 39.403 | %37,4 | %45,0 |
| Saadet | 355 | %0,3 | %0,5 |
| Vatan Partisi | 221 | %0,2 | %0,2 |
| Bağımsızlar | 78 | %0,1 | %0,1 |
Silivri seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 411 | 127.578 | 107.864 | %84,5 | 105.395 | 2.469 |
Silivri mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | CHP | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akören Mahallesi | CHP | %78,1 | %21,0 | %86,3 | 1.112 |
| Alibey Mahallesi | CHP | %65,7 | %33,7 | %84,4 | 13.643 |
| Alipaşa Mahallesi | CHP | %64,3 | %34,6 | %86,1 | 981 |
| Bekirli Mahallesi | CHP | %87,4 | %12,6 | %91,2 | 170 |
| Beyciler Mahallesi | CHP | %72,4 | %26,7 | %90,5 | 1.132 |
| Büyük Çavuşlu Mahallesi | CHP | %64,6 | %34,7 | %82,4 | 2.522 |
| Büyük Kılıçlı Mahallesi | CHP | %65,1 | %34,0 | %84,9 | 927 |
| Büyük Sinekli Mahallesi | CHP | %71,6 | %28,1 | %88,3 | 358 |
| Cumhuriyet Mahallesi | CHP | %55,1 | %44,1 | %82,9 | 5.442 |
| Çanta Balaban Mahallesi | CHP | %67,2 | %32,1 | %83,2 | 2.409 |
| Çanta Sancaktepe Mahallesi | CHP | %57,5 | %41,6 | %80,7 | 3.744 |
| Çayırdere Mahallesi | CHP | %75,1 | %23,5 | %87,7 | 1.048 |
| Çeltik Mahallesi | CHP | %64,0 | %35,6 | %85,7 | 810 |
| Danamandıra Mahallesi | CHP | %67,9 | %31,5 | %90,9 | 880 |
| Değirmenköy Fevzipaşa Mahallesi | CHP | %66,0 | %33,6 | %85,8 | 2.381 |
| Değirmenköy İsmetpaşa Mahallesi | CHP | %65,8 | %33,4 | %85,5 | 2.315 |
| Fatih Mahallesi | CHP | %62,9 | %36,6 | %83,5 | 5.254 |
| Fener Mahallesi | CHP | %70,1 | %29,1 | %84,0 | 1.219 |
| Gazitepe Mahallesi | CHP | %72,7 | %26,5 | %86,5 | 1.022 |
| Gümüşyaka Mahallesi | CHP | %57,2 | %42,4 | %83,8 | 5.855 |
| Kadıköy Mahallesi | CHP | %74,7 | %24,7 | %88,8 | 1.200 |
| Kavaklı Hürriyet Mahallesi | CHP | %56,8 | %42,5 | %86,1 | 1.360 |
| Kavaklı İstiklal Mahallesi | CHP | %61,8 | %37,8 | %88,2 | 1.466 |
| Kurfallı Mahallesi | CHP | %62,8 | %36,0 | %86,6 | 464 |
| Küçük Kılıçlı Mahallesi | CHP | %67,5 | %32,5 | %90,1 | 304 |
| Küçük Sinekli Mahallesi | CHP | %67,6 | %31,7 | %88,5 | 157 |
| Mimar Sinan Mahallesi | CHP | %57,9 | %41,7 | %81,7 | 10.174 |
| Ortaköy Mahallesi | CHP | %62,1 | %37,4 | %87,1 | 2.923 |
| Piri Mehmet Paşa Mahallesi | CHP | %72,0 | %27,5 | %83,2 | 6.724 |
| Sayalar Mahallesi | CHP | %85,5 | %13,5 | %90,0 | 692 |
| Selimpaşa Mahallesi | CHP | %52,0 | %47,4 | %82,6 | 14.027 |
| Semizkumlar Mahallesi | CHP | %65,5 | %33,8 | %94,1 | 9.159 |
| Seymen Mahallesi | CHP | %77,5 | %21,8 | %91,2 | 862 |
| Yeni Mahallesi | CHP | %59,2 | %40,2 | %82,9 | 24.510 |
| Yolçatı Mahallesi | CHP | %63,4 | %35,5 | %85,2 | 332 |
İlgili sonuçlar