Hafik 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Hafik sonuçlarında CHP %30,3 ile birinci, AK Parti %30,0 ile ikinci; fark 0,3 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%34,5) 4,2 puan altında. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %24,5 (+17,9 puan). 80 mahalle ve köy arasından 38'inde CHP önde. CHP en güçlü Eymir Köyü (%100,0); AK Parti en güçlü Oymadere Köyü (%83,3). Katılım %80,8 (Türkiye %78,4).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Hafik 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Hafik, Sivas, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Hafik | Sivas | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| CHP | 2.087 | %30,3 | %15,6 | %34,5 | −4,2 |
| AK Parti | 2.063 | %30,0 | %27,9 | %32,4 | −2,5 |
| MHP | 1.689 | %24,5 | %17,5 | %6,6 | +17,9 |
| Yeniden Refah | 651 | %9,5 | %5,7 | %7,0 | +2,5 |
| Saadet | 174 | %2,5 | %1,0 | %1,3 | +1,2 |
| Büyük Birlik | 124 | %1,8 | %26,5 | %1,3 | +0,5 |
| TİP | 21 | %0,3 | %0,4 | %0,6 | −0,3 |
| BTP | 20 | %0,3 | %0,4 | %0,4 | −0,1 |
| Milli Yol | 12 | %0,2 | %0,4 | %0,0 | +0,1 |
| SOL Parti | 12 | %0,2 | %0,1 | %0,2 | +0,0 |
| HÜDA PAR | 9 | %0,1 | %0,1 | %0,7 | −0,6 |
| DEVA Partisi | 8 | %0,1 | %0,3 | %0,5 | −0,3 |
| Gelecek Partisi | 6 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| Vatan Partisi | 6 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| Millet | 6 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
Hafik seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 86 | 8.871 | 7.172 | %80,8 | 6.888 | 284 |
Hafik mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | CHP | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Acıpınar Köyü | AK Parti | %17,0 | %38,3 | %69,0 | 145 |
| Adamlı Köyü | CHP | %65,9 | %29,3 | %66,7 | 63 |
| Akkaya Köyü | AK Parti | %0,0 | %77,3 | %52,4 | 42 |
| Aktaş Köyü | CHP | %64,3 | %3,1 | %90,1 | 151 |
| Alanyurt Köyü | AK Parti | %0,0 | %63,2 | %59,4 | 32 |
| Alçıören Köyü | MHP | %18,5 | %10,9 | %90,2 | 102 |
| Alibeyli Köyü | AK Parti | %4,0 | %50,0 | %66,2 | 77 |
| Aylıoğlu Köyü | CHP | %50,0 | %8,3 | %75,0 | 16 |
| Bahçecik Köyü | AK Parti | %2,8 | %41,7 | %97,4 | 38 |
| Bakımlı Köyü | AK Parti | %17,2 | %29,3 | %95,2 | 63 |
| Bayıraltı Köyü | CHP | %56,8 | %13,5 | %62,2 | 246 |
| Bayramtepe Köyü | CHP | %68,6 | %20,0 | %98,6 | 71 |
| Benlikaya Köyü | CHP | %56,0 | %4,0 | %83,9 | 31 |
| Besinli Köyü | AK Parti | %3,8 | %75,5 | %82,2 | 73 |
| Beydili Köyü | CHP | %77,0 | %15,8 | %83,5 | 182 |
| Beykonağı Köyü | CHP | %81,1 | %10,5 | %94,2 | 155 |
| Celalli Köyü | AK Parti | %20,9 | %34,9 | %79,6 | 54 |
| Çakmak Köyü | CHP | %75,0 | %12,5 | %48,5 | 33 |
| Çaltılı Köyü | CHP | %45,9 | %16,2 | %62,7 | 59 |
| Çay Mahallesi | MHP | %5,8 | %37,8 | %88,2 | 415 |
| Çınarlı Köyü | MHP | %3,6 | %19,8 | %71,5 | 235 |
| Çimenyenice Köyü | MHP | %4,8 | %32,9 | %95,1 | 245 |
| Çömlekli Köyü | CHP | %46,7 | %44,4 | %69,2 | 65 |
| Değirmenboğazı Köyü | CHP | %75,9 | %1,1 | %97,3 | 182 |
| Değirmenseki Köyü | AK Parti | %17,6 | %70,6 | %50,0 | 36 |
| Demirciköy | CHP | %54,5 | %18,2 | %68,8 | 16 |
| Derince Köyü | MHP | %31,3 | %25,0 | %56,7 | 30 |
| Dışkapı Köyü | CHP | %34,2 | %11,6 | %91,9 | 161 |
| Durulmuş Köyü | MHP | %16,7 | %31,0 | %94,5 | 165 |
| Düğer Köyü | CHP | %91,5 | %1,7 | %65,9 | 179 |
| Dündar Köyü | CHP | %68,9 | %6,7 | %86,5 | 52 |
| Düzyayla Köyü | AK Parti | %10,5 | %38,6 | %86,3 | 249 |
| Ekingölü Köyü | AK Parti | %4,7 | %63,2 | %81,9 | 144 |
| Emre Köyü | CHP | %88,9 | %3,7 | %45,8 | 59 |
| Esenli Köyü | CHP | %48,1 | %25,2 | %95,1 | 224 |
| Esentepe Köyü | CHP | %85,7 | %0,0 | %60,9 | 23 |
| Evci Köyü | CHP | %81,8 | %18,2 | %73,3 | 15 |
| Eymir Köyü | CHP | %100,0 | %0,0 | %81,3 | 16 |
| Fatih Mahallesi | AK Parti | %12,5 | %37,7 | %83,9 | 523 |
| Gedikçayırı Köyü | CHP | %52,6 | %5,3 | %80,0 | 25 |
| Gölcük Köyü | MHP | %27,5 | %19,6 | %100,0 | 52 |
| Göydün Köyü | AK Parti | %22,7 | %40,2 | %65,3 | 150 |
| Günyamaç Köyü | AK Parti | %0,8 | %35,9 | %80,8 | 167 |
| Günyamaç Mahallesi | AK Parti | %0,0 | %62,0 | %54,5 | 99 |
| İnandık Köyü | AK Parti | %23,1 | %42,3 | %65,0 | 40 |
| İnköy | CHP | %75,0 | %0,0 | %59,3 | 27 |
| Kabalı Köyü | CHP | %82,1 | %7,7 | %49,4 | 79 |
| Kamışköy | MHP | %6,3 | %34,4 | %59,6 | 57 |
| Karayaprak Köyü | CHP | %75,0 | %8,3 | %92,3 | 13 |
| Karlı Köyü | CHP | %63,2 | %0,0 | %66,7 | 171 |
| Kaytarmış Köyü | MHP | %9,1 | %27,3 | %42,3 | 26 |
| Kızılcaören Köyü | AK Parti | %33,3 | %50,0 | %46,3 | 54 |
| Kızılören Köyü | CHP | %76,7 | %3,3 | %85,7 | 35 |
| Koç Mahallesi | AK Parti | %7,7 | %45,9 | %87,9 | 478 |
| Koşutdere Köyü | AK Parti | %5,3 | %38,9 | %77,9 | 131 |
| Kurugöl Köyü | CHP | %93,5 | %0,0 | %100,0 | 31 |
| Küpecik Köyü | Yeniden Refah | %22,2 | %28,9 | %90,4 | 52 |
| Madenköy | AK Parti | %18,2 | %54,5 | %34,4 | 32 |
| Mansurlu Köyü | AK Parti | %0,0 | %80,0 | %96,2 | 26 |
| Olukbaşı Köyü | CHP | %91,6 | %0,8 | %71,0 | 169 |
| Otmanalan Köyü | CHP | %80,8 | %0,0 | %61,9 | 42 |
| Oymadere Köyü | AK Parti | %0,0 | %83,3 | %62,1 | 29 |
| Özen Köyü | AK Parti | %7,0 | %38,0 | %94,8 | 77 |
| Pirhüseyin Köyü | CHP | %80,8 | %1,4 | %92,5 | 80 |
| Pusat Köyü | AK Parti | %8,3 | %58,3 | %64,6 | 113 |
| Sofular Köyü | AK Parti | %14,5 | %31,7 | %91,9 | 161 |
| Süleymaniye Köyü | CHP | %34,2 | %7,9 | %95,0 | 40 |
| Şahinköy | AK Parti | %23,8 | %42,9 | %70,0 | 30 |
| Tavşanlı Köyü | CHP | %47,2 | %17,9 | %98,3 | 236 |
| Tepe Mahallesi | AK Parti | %4,6 | %53,9 | %91,6 | 178 |
| Topçuyeniköy | CHP | %35,2 | %23,9 | %93,5 | 77 |
| Tuzhisar Köyü | CHP | %41,5 | %12,3 | %95,7 | 138 |
| Üreğil Köyü | MHP | %18,2 | %33,3 | %37,9 | 87 |
| Üzeyir Köyü | CHP | %64,7 | %7,8 | %52,5 | 99 |
| Yakaboyu Köyü | AK Parti | %10,1 | %67,6 | %93,5 | 168 |
| Yalıncak Köyü | CHP | %75,7 | %1,4 | %87,7 | 81 |
| Yalnızağıl Köyü | CHP | %54,5 | %0,0 | %85,7 | 14 |
| Yarhisar Köyü | MHP | %6,6 | %29,5 | %86,8 | 152 |
| Yeni Mahallesi | AK Parti | %5,0 | %57,5 | %85,3 | 278 |
| Yeniköy | AK Parti | %8,5 | %52,5 | %76,2 | 210 |
İlgili sonuçlar