Koyulhisar 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Koyulhisar sonuçlarında AK Parti %37,9 ile birinci, MHP %20,8 ile ikinci; fark 17,0 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%32,4) 5,4 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %20,8 (+14,3 puan). 51 mahalle ve köy arasından 31'inde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Kurşunlu Köyü (%72,6); MHP en güçlü İkizyaka Köyü (%73,6). Katılım %79,7 (Türkiye %78,4).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Koyulhisar 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Koyulhisar, Sivas, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Koyulhisar | Sivas | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 3.037 | %37,9 | %27,9 | %32,4 | +5,4 |
| MHP | 1.672 | %20,8 | %17,5 | %6,6 | +14,3 |
| CHP | 1.173 | %14,6 | %15,6 | %34,5 | −19,9 |
| Büyük Birlik | 1.010 | %12,6 | %26,5 | %1,3 | +11,3 |
| Bağımsızlar | 480 | %6,0 | %0,6 | %0,3 | +5,7 |
| Yeniden Refah | 286 | %3,6 | %5,7 | %7,0 | −3,4 |
| BTP | 103 | %1,3 | %0,4 | %0,4 | +0,9 |
| Saadet | 85 | %1,1 | %1,0 | %1,3 | −0,2 |
| Vatan Partisi | 50 | %0,6 | %0,1 | %0,1 | +0,5 |
| TİP | 26 | %0,3 | %0,4 | %0,6 | −0,3 |
| Gelecek Partisi | 25 | %0,3 | %0,1 | %0,1 | +0,2 |
| DEVA Partisi | 22 | %0,3 | %0,3 | %0,5 | −0,2 |
| HÜDA PAR | 20 | %0,2 | %0,1 | %0,7 | −0,4 |
| Milli Yol | 17 | %0,2 | %0,4 | %0,0 | +0,2 |
| Millet | 14 | %0,2 | %0,1 | %0,1 | +0,1 |
Koyulhisar seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 70 | 10.842 | 8.646 | %79,7 | 8.020 | 626 |
Koyulhisar mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | MHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akseki Köyü | AK Parti | %31,2 | %29,8 | %61,8 | 259 |
| Aksu Köyü | AK Parti | %68,8 | %7,5 | %81,4 | 499 |
| Aşağıkale Mahallesi | AK Parti | %54,3 | %9,7 | %87,5 | 216 |
| Aydınlar Köyü | AK Parti | %66,5 | %16,5 | %80,8 | 208 |
| Bahçeköy | CHP | %0,9 | %0,5 | %89,4 | 263 |
| Ballıca Köyü | AK Parti | %51,4 | %5,9 | %76,2 | 311 |
| Boyalı Köyü | AK Parti | %57,6 | %20,6 | %89,5 | 382 |
| Bozkuş Köyü | MHP | %32,3 | %53,2 | %89,6 | 77 |
| Camiikebir Mahallesi | AK Parti | %37,0 | %16,1 | %76,9 | 1.230 |
| Çandır Köyü | AK Parti | %46,7 | %20,6 | %77,8 | 248 |
| Çaylı Köyü | AK Parti | %31,3 | %31,3 | %89,4 | 160 |
| Çiçeközü Köyü | MHP | %29,0 | %32,3 | %58,5 | 53 |
| Çukuroba Köyü | MHP | %15,9 | %63,8 | %60,3 | 116 |
| Değirmentaş Köyü | Büyük Birlik | %21,7 | %15,2 | %55,1 | 89 |
| Dilekli Köyü | CHP | %22,7 | %24,2 | %83,7 | 92 |
| Ekinözü Köyü | MHP | %26,7 | %36,7 | %91,9 | 37 |
| Gökdere Köyü | CHP | %9,2 | %2,7 | %86,9 | 321 |
| Gölcük Köyü | AK Parti | %52,2 | %19,9 | %87,4 | 199 |
| Gümüşlü Köyü | AK Parti | %56,8 | %15,2 | %71,0 | 183 |
| Günışık Köyü | AK Parti | %48,0 | %4,0 | %93,1 | 29 |
| Güzelyurt Köyü | MHP | %36,6 | %40,7 | %75,1 | 370 |
| Hacıilyas Köyü | AK Parti | %26,9 | %11,5 | %103,8 | 26 |
| İkizyaka Köyü | MHP | %13,8 | %73,6 | %87,0 | 108 |
| İskenderşeyh Köyü | CHP | %16,0 | %8,0 | %79,7 | 64 |
| Kadife Köyü | AK Parti | %34,5 | %30,3 | %81,1 | 222 |
| Kalebaşı Köyü | AK Parti | %48,4 | %28,7 | %88,9 | 153 |
| Karaçam Köyü | AK Parti | %42,3 | %24,4 | %84,4 | 96 |
| Kavacık Köyü | AK Parti | %35,8 | %4,0 | %83,5 | 224 |
| Kayaören Köyü | MHP | %27,0 | %47,2 | %77,3 | 128 |
| Kılıçpınarı Köyü | CHP | %14,3 | %10,2 | %62,0 | 79 |
| Kızılelma Köyü | Bağımsızlar | %13,6 | %1,6 | %83,5 | 339 |
| Kurşunlu Köyü | AK Parti | %72,6 | %4,1 | %69,0 | 113 |
| Küplüce Köyü | AK Parti | %40,5 | %24,3 | %53,5 | 71 |
| Orta Mahallesi | AK Parti | %32,2 | %16,5 | %81,9 | 304 |
| Ortaköy | MHP | %31,6 | %32,8 | %78,0 | 254 |
| Ortaseki Köyü | AK Parti | %34,7 | %24,0 | %79,2 | 409 |
| Sarıharman Köyü | AK Parti | %36,3 | %27,5 | %92,8 | 111 |
| Sarıkaya Köyü | AK Parti | %33,7 | %26,7 | %94,0 | 199 |
| Subaşı Mahallesi | AK Parti | %38,9 | %18,1 | %78,4 | 97 |
| Sugözü Köyü | AK Parti | %52,3 | %18,1 | %86,1 | 244 |
| Sütlüce Köyü | MHP | %8,6 | %70,4 | %82,4 | 102 |
| Şeyhler Mahallesi | AK Parti | %39,7 | %6,9 | %84,2 | 152 |
| Taşpınar Köyü | MHP | %19,6 | %55,4 | %62,4 | 93 |
| Tuğladağı Mahallesi | AK Parti | %38,7 | %23,3 | %79,5 | 837 |
| Yağcılar Köyü | MHP | %18,9 | %52,7 | %82,1 | 95 |
| Yalnıztepe Köyü | MHP | %24,8 | %49,6 | %78,6 | 168 |
| Yeniarslan Köyü | AK Parti | %43,3 | %30,8 | %85,2 | 149 |
| Yenice Köyü | AK Parti | %41,1 | %5,5 | %63,5 | 115 |
| Yeşilyurt Köyü | CHP | %6,2 | %10,8 | %86,1 | 79 |
| Yolüstü Köyü | AK Parti | %51,0 | %15,7 | %63,0 | 92 |
| Yukarıkale Mahallesi | AK Parti | %54,5 | %14,6 | %76,4 | 377 |
İlgili sonuçlar