Suşehri 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Suşehri sonuçlarında AK Parti %35,3 ile birinci, MHP %25,7 ile ikinci; fark 9,6 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%32,4) 2,9 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %25,7 (+19,1 puan). 84 mahalle ve köy arasından 58'inde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Karacaören Köyü (%72,8); MHP en güçlü Hödücek Köyü (%66,7). Katılım %81,5 (Türkiye %78,4).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Suşehri 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Suşehri, Sivas, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Suşehri | Sivas | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 5.408 | %35,3 | %27,9 | %32,4 | +2,9 |
| MHP | 3.936 | %25,7 | %17,5 | %6,6 | +19,1 |
| Büyük Birlik | 3.113 | %20,3 | %26,5 | %1,3 | +19,0 |
| CHP | 1.074 | %7,0 | %15,6 | %34,5 | −27,5 |
| Yeniden Refah | 891 | %5,8 | %5,7 | %7,0 | −1,2 |
| İYİ Parti | 476 | %3,1 | %1,7 | %4,6 | −1,5 |
| Saadet | 139 | %0,9 | %1,0 | %1,3 | −0,4 |
| Milli Yol | 113 | %0,7 | %0,4 | %0,0 | +0,7 |
| BTP | 54 | %0,4 | %0,4 | %0,4 | −0,0 |
| Gelecek Partisi | 26 | %0,2 | %0,1 | %0,1 | +0,1 |
| TİP | 22 | %0,1 | %0,4 | %0,6 | −0,5 |
| DEVA Partisi | 20 | %0,1 | %0,3 | %0,5 | −0,3 |
| Millet | 18 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| HÜDA PAR | 15 | %0,1 | %0,1 | %0,7 | −0,6 |
| Vatan Partisi | 15 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
Suşehri seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 112 | 19.767 | 16.110 | %81,5 | 15.320 | 790 |
Suşehri mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | MHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akçaağıl Köyü | AK Parti | %28,4 | %14,8 | %83,7 | 190 |
| Akıncı Köyü | AK Parti | %57,8 | %10,2 | %91,0 | 166 |
| Aksu Köyü | AK Parti | %49,7 | %24,0 | %82,5 | 229 |
| Akşar Köyü | MHP | %33,0 | %36,1 | %75,7 | 140 |
| Arpacı Köyü | AK Parti | %55,4 | %11,7 | %94,7 | 245 |
| Arpayazı Köyü | AK Parti | %52,9 | %23,5 | %77,6 | 49 |
| Aşağıakören Köyü | AK Parti | %36,7 | %18,9 | %82,8 | 116 |
| Aşağısarıca Köyü | CHP | %18,4 | %12,4 | %87,0 | 338 |
| Avculu Mahallesi | AK Parti | %43,1 | %23,1 | %93,9 | 147 |
| Balkara Köyü | AK Parti | %31,4 | %19,6 | %92,4 | 118 |
| Beydeğirmeni Köyü | MHP | %22,1 | %28,5 | %84,9 | 212 |
| Bostancık Köyü | AK Parti | %56,9 | %30,0 | %83,7 | 196 |
| Boyalıca Köyü | AK Parti | %40,5 | %10,7 | %75,7 | 115 |
| Büyükgüzel Köyü | AK Parti | %48,9 | %15,6 | %56,3 | 80 |
| Camiiorta Mahallesi | AK Parti | %36,7 | %28,0 | %84,2 | 278 |
| Camili Köyü | AK Parti | %44,3 | %20,8 | %87,9 | 132 |
| Cevizli Köyü | AK Parti | %53,2 | %35,1 | %88,3 | 94 |
| Cumhuriyet Mahallesi | Büyük Birlik | %21,0 | %30,1 | %84,5 | 746 |
| Çakırlı Köyü | AK Parti | %69,5 | %16,1 | %88,3 | 137 |
| Çamlıdere Köyü | MHP | %0,0 | %38,9 | %105,9 | 17 |
| Çataloluk Köyü | MHP | %32,6 | %35,7 | %80,9 | 508 |
| Çitlice Köyü | AK Parti | %40,0 | %12,7 | %82,2 | 73 |
| Çokrak Köyü | Büyük Birlik | %26,3 | %23,7 | %80,0 | 50 |
| Elmaseki Köyü | Büyük Birlik | %17,7 | %27,8 | %94,1 | 85 |
| Erence Köyü | AK Parti | %58,6 | %22,4 | %79,5 | 156 |
| Esenyaka Köyü | AK Parti | %42,3 | %34,3 | %81,7 | 355 |
| Eskimeşe Köyü | AK Parti | %53,7 | %22,1 | %78,6 | 126 |
| Eskişar Köyü | AK Parti | %48,4 | %7,5 | %92,2 | 102 |
| Eskitoprak Köyü | AK Parti | %43,6 | %33,3 | %71,9 | 57 |
| Gelengeç Köyü | AK Parti | %44,2 | %21,2 | %84,4 | 64 |
| Gökçekaş Köyü | Büyük Birlik | %31,7 | %9,4 | %81,3 | 230 |
| Gökçekent Karaağaç Köyü | Büyük Birlik | %8,6 | %37,9 | %86,8 | 68 |
| Gökçekent Köyü | AK Parti | %27,4 | %22,6 | %74,1 | 85 |
| Göllüköy Mahallesi | AK Parti | %36,2 | %35,2 | %84,8 | 125 |
| Gönüloğlu Mahallesi | AK Parti | %30,3 | %29,7 | %78,2 | 1.388 |
| Gözköy | AK Parti | %30,8 | %28,5 | %82,9 | 164 |
| Güdeli Köyü | AK Parti | %35,9 | %21,9 | %80,7 | 83 |
| Gümüştaş Köyü | AK Parti | %43,3 | %32,8 | %91,9 | 74 |
| Güneyli Köyü | AK Parti | %47,5 | %20,2 | %85,0 | 127 |
| Güngören Köyü | MHP | %19,0 | %31,0 | %80,6 | 108 |
| Günlüce Köyü | AK Parti | %46,0 | %28,3 | %80,5 | 154 |
| Hödücek Köyü | MHP | %9,5 | %66,7 | %63,6 | 33 |
| Kaleköy | AK Parti | %59,6 | %24,0 | %72,2 | 212 |
| Karacaören Köyü | AK Parti | %72,8 | %12,3 | %61,2 | 134 |
| Karalar Köyü | MHP | %30,2 | %45,7 | %93,7 | 126 |
| Karşıyaka Mahallesi | AK Parti | %39,2 | %22,6 | %86,3 | 263 |
| Kavşıt Köyü | AK Parti | %45,1 | %27,5 | %89,8 | 59 |
| Kayadelen Köyü | AK Parti | %58,3 | %20,8 | %75,0 | 32 |
| Kekeç Köyü | AK Parti | %53,1 | %34,0 | %82,0 | 211 |
| Kemalli Köyü | AK Parti | %57,6 | %27,3 | %97,3 | 37 |
| Kemalpaşa Mahallesi | AK Parti | %34,2 | %28,1 | %82,2 | 1.554 |
| Kesikkaş Köyü | AK Parti | %69,8 | %9,3 | %80,0 | 60 |
| Kışlalar Mahallesi | CHP | %19,0 | %2,4 | %107,7 | 39 |
| Kızıltaş Köyü | MHP | %28,2 | %51,3 | %96,4 | 84 |
| Kiziryurdu Köyü | MHP | %11,1 | %44,4 | %95,1 | 41 |
| Kozçukur Köyü | Yeniden Refah | %13,9 | %5,9 | %76,3 | 139 |
| Kurugöl Köyü | AK Parti | %27,3 | %18,2 | %81,3 | 32 |
| Kuzdere Köyü | AK Parti | %69,4 | %1,9 | %96,7 | 121 |
| Küçükgüzel Köyü | MHP | %26,3 | %36,8 | %95,0 | 20 |
| Merkez Karaağaç Köyü | MHP | %21,1 | %35,5 | %92,0 | 87 |
| Olucak Köyü | AK Parti | %72,0 | %20,0 | %96,4 | 28 |
| Öksülü Mahallesi | Büyük Birlik | %38,1 | %14,4 | %97,1 | 105 |
| Polat Köyü | MHP | %29,6 | %33,3 | %51,9 | 52 |
| Sağpazar Köyü | AK Parti | %49,2 | %11,5 | %80,3 | 76 |
| Saraycık Köyü | Büyük Birlik | %22,5 | %22,5 | %82,4 | 51 |
| Solak Köyü | AK Parti | %37,6 | %24,7 | %89,5 | 95 |
| Sökün Köyü | AK Parti | %56,7 | %15,5 | %93,6 | 109 |
| Şarköy | CHP | %18,9 | %11,7 | %93,6 | 125 |
| Taklak Köyü | AK Parti | %45,1 | %23,1 | %75,2 | 125 |
| Taşbayır Köyü | AK Parti | %44,4 | %21,1 | %85,3 | 136 |
| Taşköprü Mahallesi | AK Parti | %32,0 | %26,3 | %79,1 | 2.836 |
| Tatarköy | AK Parti | %37,1 | %37,1 | %70,2 | 191 |
| Tepeardı Mahallesi | AK Parti | %25,3 | %24,1 | %84,7 | 393 |
| Türkmenler Köyü | AK Parti | %35,3 | %23,5 | %57,6 | 59 |
| Üzümlü Köyü | AK Parti | %37,5 | %26,6 | %85,5 | 76 |
| Yalnızbağlar Mahallesi | AK Parti | %29,7 | %27,9 | %78,1 | 2.922 |
| Yamaç Köyü | AK Parti | %48,1 | %28,8 | %67,1 | 79 |
| Yaygınsöğüt Köyü | AK Parti | %59,6 | %14,9 | %93,6 | 156 |
| Yelkesen Köyü | AK Parti | %49,6 | %20,9 | %85,3 | 177 |
| Yeni Mahallesi | MHP | %20,0 | %39,5 | %75,7 | 280 |
| Yeşilyayla Köyü | AK Parti | %37,2 | %27,0 | %86,0 | 164 |
| Yoncalı Köyü | Büyük Birlik | %25,5 | %14,9 | %96,4 | 55 |
| Yukarıakören Köyü | AK Parti | %51,1 | %6,8 | %76,7 | 180 |
| Yürekli Köyü | MHP | %35,3 | %41,2 | %62,8 | 86 |
İlgili sonuçlar