Bayraklı 2024 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
Bayraklı sonuçlarında CHP %47,2 ile birinci, AK Parti %38,3 ile ikinci; fark 8,9 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%35,8) 11,5 puan üstünde. AK Parti Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %38,3 (+5,3 puan). 24 mahalle ve köy arasından 15'inde CHP önde. CHP en güçlü Körfez Mahallesi (%66,7); AK Parti en güçlü Cengizhan Mahallesi (%59,2). Katılım %77,9 (Türkiye %78,1).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Bayraklı 2024 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Bayraklı, İzmir, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Bayraklı | İzmir | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| CHP | 82.465 | %47,2 | %48,8 | %35,8 | +11,5 |
| AK Parti | 66.942 | %38,3 | %32,3 | %33,0 | +5,3 |
| DEM Parti | 7.946 | %4,6 | %3,9 | %5,4 | −0,9 |
| Zafer Partisi | 5.274 | %3,0 | %2,5 | %1,9 | +1,1 |
| İYİ Parti | 4.491 | %2,6 | %3,7 | %4,6 | −2,0 |
| Yeniden Refah | 2.293 | %1,3 | %1,0 | %6,8 | −5,5 |
| TKP | 898 | %0,5 | %0,4 | %0,3 | +0,2 |
| Saadet | 867 | %0,5 | %0,4 | %1,2 | −0,7 |
| DEVA Partisi | 703 | %0,4 | %0,3 | %0,4 | +0,0 |
| Memleket | 609 | %0,3 | %0,7 | %0,2 | +0,1 |
| BTP | 486 | %0,3 | %0,3 | %0,3 | −0,0 |
| DP | 371 | %0,2 | %0,7 | %0,4 | −0,2 |
| AP | 288 | %0,2 | %0,0 | %0,0 | +0,2 |
| EMEP | 234 | %0,1 | %0,1 | %0,0 | +0,1 |
| DSP | 196 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| HÜDA PAR | 183 | %0,1 | %0,2 | %0,6 | −0,5 |
| Vatan Partisi | 168 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| ANAP | 101 | %0,1 | %0,0 | %0,0 | +0,0 |
| Millet | 48 | %0,0 | %0,0 | %0,1 | −0,0 |
| Ocak | 28 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | +0,0 |
Bayraklı seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 692 | 233.538 | 181.996 | %77,9 | 174.591 | 7.405 |
Bayraklı mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | CHP | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| 75. Yıl Mahallesi | CHP | %48,6 | %38,1 | %78,2 | 2.665 |
| Adalet Mahallesi | CHP | %46,1 | %39,9 | %77,0 | 14.874 |
| Alpaslan Mahallesi | AK Parti | %34,2 | %54,0 | %75,5 | 6.616 |
| Bayraklı Mahallesi | CHP | %50,9 | %36,2 | %79,3 | 5.234 |
| Cengizhan Mahallesi | AK Parti | %28,8 | %59,2 | %77,7 | 10.198 |
| Çay Mahallesi | AK Parti | %39,5 | %46,2 | %79,0 | 6.299 |
| Çiçek Mahallesi | AK Parti | %42,8 | %44,1 | %75,0 | 8.146 |
| Doğançay Mahallesi | CHP | %61,2 | %23,6 | %83,9 | 1.821 |
| Emek Mahallesi | AK Parti | %37,8 | %45,2 | %75,1 | 10.041 |
| Fuat Edip Baksı Mahallesi | CHP | %48,3 | %39,0 | %77,8 | 9.302 |
| Gümüşpala Mahallesi | AK Parti | %35,2 | %50,7 | %76,1 | 12.412 |
| Körfez Mahallesi | CHP | %66,7 | %19,0 | %75,3 | 4.526 |
| Manavkuyu Mahallesi | CHP | %66,5 | %23,0 | %82,1 | 20.211 |
| Mansuroğlu Mahallesi | CHP | %65,6 | %22,2 | %79,0 | 16.433 |
| Muhittin Erener Mahallesi | AK Parti | %36,2 | %50,1 | %77,2 | 6.540 |
| Onur Mahallesi | CHP | %40,3 | %36,2 | %76,2 | 11.223 |
| Org.nafiz Gürman Mahallesi | AK Parti | %32,3 | %47,7 | %75,5 | 10.574 |
| Osmangazi Mahallesi | CHP | %50,5 | %36,3 | %81,2 | 19.836 |
| Postacılar Mahallesi | CHP | %50,0 | %34,8 | %78,1 | 9.686 |
| R.şevket İnce Mahallesi | AK Parti | %37,4 | %49,3 | %76,9 | 11.334 |
| Soğukkuyu Mahallesi | CHP | %61,9 | %24,9 | %78,1 | 9.486 |
| Tepekule Mahallesi | CHP | %47,5 | %38,6 | %78,2 | 11.790 |
| Turan Mahallesi | CHP | %49,5 | %36,2 | %90,9 | 121 |
| Yamanlar Mahallesi | CHP | %39,5 | %39,5 | %76,5 | 14.170 |
İlgili sonuçlar