Güzelbahçe 2024 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
Güzelbahçe sonuçlarında CHP %49,8 ile birinci, İYİ Parti %20,7 ile ikinci; fark 29,1 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%35,8) 14,0 puan üstünde. İYİ Parti Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %20,7 (+16,1 puan). 12 mahalle ve köy arasından 11'inde CHP önde. CHP en güçlü Payamlı Mahallesi (%62,5); İYİ Parti en güçlü Küçükkaya Mahallesi (%41,9). Katılım %78,9 (Türkiye %78,1).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Güzelbahçe 2024 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Güzelbahçe, İzmir, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Güzelbahçe | İzmir | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| CHP | 11.194 | %49,8 | %48,8 | %35,8 | +14,0 |
| İYİ Parti | 4.653 | %20,7 | %3,7 | %4,6 | +16,1 |
| AK Parti | 2.768 | %12,3 | %32,3 | %33,0 | −20,7 |
| TİP | 1.921 | %8,6 | %0,7 | %0,4 | +8,1 |
| Memleket | 596 | %2,7 | %0,7 | %0,2 | +2,4 |
| Zafer Partisi | 493 | %2,2 | %2,5 | %1,9 | +0,3 |
| DEM Parti | 295 | %1,3 | %3,9 | %5,4 | −4,1 |
| TKP | 143 | %0,6 | %0,4 | %0,3 | +0,4 |
| Bağımsızlar | 81 | %0,4 | %1,1 | %0,9 | −0,6 |
| Vatan Partisi | 61 | %0,3 | %0,1 | %0,1 | +0,2 |
| Yeniden Refah | 51 | %0,2 | %1,0 | %6,8 | −6,6 |
| DEVA Partisi | 46 | %0,2 | %0,3 | %0,4 | −0,2 |
| Saadet | 45 | %0,2 | %0,4 | %1,2 | −1,0 |
| BTP | 42 | %0,2 | %0,3 | %0,3 | −0,1 |
| DSP | 34 | %0,2 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| HÜDA PAR | 21 | %0,1 | %0,2 | %0,6 | −0,5 |
| HKP | 14 | %0,1 | %0,0 | %0,0 | +0,0 |
| ANAP | 8 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | +0,0 |
Güzelbahçe seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 89 | 29.256 | 23.071 | %78,9 | 22.466 | 605 |
Güzelbahçe mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | CHP | İYİ Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Atatürk Mahallesi | CHP | %39,1 | %37,1 | %80,5 | 2.324 |
| Çamlı Mahallesi | CHP | %53,8 | %18,4 | %80,9 | 1.540 |
| Çelebi Mahallesi | CHP | %43,4 | %26,1 | %78,8 | 2.059 |
| Kahramandere Mahallesi | CHP | %55,2 | %15,6 | %79,0 | 4.211 |
| Küçükkaya Mahallesi | İYİ Parti | %37,2 | %41,9 | %91,1 | 225 |
| Maltepe Mahallesi | CHP | %54,0 | %15,4 | %74,5 | 3.105 |
| Mustafa Kemal Paşa Mahallesi | CHP | %48,1 | %20,2 | %80,4 | 2.852 |
| Payamlı Mahallesi | CHP | %62,5 | %19,3 | %94,7 | 285 |
| Siteler Mahallesi | CHP | %55,1 | %15,4 | %76,2 | 2.411 |
| Yaka Mahallesi | CHP | %54,9 | %15,4 | %85,1 | 451 |
| Yalı Mahallesi | CHP | %45,8 | %20,8 | %77,4 | 5.021 |
| Yelki Mahallesi | CHP | %51,0 | %21,2 | %79,9 | 4.772 |
İlgili sonuçlar