Karabağlar 2024 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
Karabağlar sonuçlarında CHP %46,3 ile birinci, AK Parti %38,9 ile ikinci; fark 7,4 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%35,8) 10,5 puan üstünde. AK Parti Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %38,9 (+5,9 puan). 58 mahalle ve köy arasından 25'inde CHP önde. CHP en güçlü Esentepe Mahallesi (%76,6); AK Parti en güçlü Tırazlı Mahallesi (%66,7). Katılım %76,3 (Türkiye %78,1).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Karabağlar 2024 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Karabağlar, İzmir, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Karabağlar | İzmir | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| CHP | 125.859 | %46,3 | %48,8 | %35,8 | +10,5 |
| AK Parti | 105.748 | %38,9 | %32,3 | %33,0 | +5,9 |
| DEM Parti | 15.269 | %5,6 | %3,9 | %5,4 | +0,2 |
| Zafer Partisi | 8.018 | %3,0 | %2,5 | %1,9 | +1,1 |
| İYİ Parti | 5.882 | %2,2 | %3,7 | %4,6 | −2,4 |
| Yeniden Refah | 3.452 | %1,3 | %1,0 | %6,8 | −5,5 |
| Saadet | 1.417 | %0,5 | %0,4 | %1,2 | −0,7 |
| DEVA Partisi | 1.063 | %0,4 | %0,3 | %0,4 | +0,0 |
| TİP | 1.052 | %0,4 | %0,7 | %0,4 | −0,1 |
| Memleket | 943 | %0,3 | %0,7 | %0,2 | +0,1 |
| TKP | 618 | %0,2 | %0,4 | %0,3 | −0,0 |
| BTP | 458 | %0,2 | %0,3 | %0,3 | −0,1 |
| HÜDA PAR | 446 | %0,2 | %0,2 | %0,6 | −0,4 |
| Gelecek Partisi | 364 | %0,1 | %0,0 | %0,1 | +0,0 |
| DP | 331 | %0,1 | %0,7 | %0,4 | −0,3 |
| Vatan Partisi | 260 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| DSP | 230 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| ANAP | 184 | %0,1 | %0,0 | %0,0 | +0,0 |
| Millet | 71 | %0,0 | %0,0 | %0,1 | −0,0 |
| Adp | 53 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | +0,0 |
Karabağlar seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 1.096 | 370.142 | 282.412 | %76,3 | 271.718 | 10.694 |
Karabağlar mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | CHP | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Abdi İpekçi Mahallesi | AK Parti | %18,0 | %47,5 | %74,1 | 5.020 |
| Adnan Süvari Mahallesi | CHP | %65,4 | %24,4 | %79,3 | 3.309 |
| Ali Fuat Cebesoy Mahallesi | AK Parti | %34,3 | %46,2 | %75,9 | 9.143 |
| Ali Fuat Erden Mahallesi | AK Parti | %28,9 | %35,1 | %79,9 | 1.618 |
| Arap Hasan Mahallesi | CHP | %70,0 | %20,5 | %76,9 | 7.933 |
| Aşık Veysel Mahallesi | CHP | %42,9 | %41,7 | %73,6 | 1.419 |
| Aydın Mahallesi | AK Parti | %34,8 | %51,7 | %77,6 | 6.386 |
| Bahar Mahallesi | CHP | %50,2 | %35,9 | %75,6 | 8.778 |
| Bahçelievler Mahallesi | CHP | %64,4 | %24,7 | %77,7 | 11.792 |
| Bahriye Üçok Mahallesi | AK Parti | %30,5 | %53,0 | %78,2 | 2.055 |
| Barış Mahallesi | AK Parti | %32,1 | %51,5 | %77,4 | 5.736 |
| Basın Sitesi Mahallesi | CHP | %70,2 | %19,2 | %78,6 | 13.275 |
| Bozyaka Mahallesi | AK Parti | %34,1 | %51,0 | %72,6 | 12.005 |
| Cennetçeşme Mahallesi | AK Parti | %26,9 | %46,5 | %80,2 | 2.308 |
| Cennetoğlu Mahallesi | AK Parti | %40,5 | %43,7 | %74,8 | 3.173 |
| Çalıkuşu Mahallesi | AK Parti | %38,7 | %44,6 | %72,7 | 8.700 |
| Devrim Mahallesi | AK Parti | %29,1 | %55,3 | %79,7 | 5.843 |
| Doğanay Mahallesi | CHP | %58,5 | %29,6 | %76,0 | 8.819 |
| Esenlik Mahallesi | CHP | %57,2 | %31,2 | %76,2 | 6.515 |
| Esentepe Mahallesi | CHP | %76,6 | %14,8 | %80,2 | 5.150 |
| Esenyalı Mahallesi | CHP | %75,8 | %15,6 | %80,3 | 6.265 |
| Fahrettin Altay Mahallesi | CHP | %72,1 | %16,5 | %80,5 | 7.934 |
| Gazi Mahallesi | AK Parti | %31,1 | %52,2 | %75,7 | 3.123 |
| General Asım Gündüz Mahallesi | CHP | %43,7 | %37,0 | %71,4 | 1.352 |
| General Kazım Özalp Mahallesi | CHP | %57,7 | %28,7 | %78,8 | 4.051 |
| Gülyaka Mahallesi | AK Parti | %42,5 | %44,1 | %72,8 | 8.780 |
| Günaltay Mahallesi | AK Parti | %29,9 | %52,7 | %75,8 | 14.728 |
| İhsan Alyanak Mahallesi | AK Parti | %19,4 | %45,5 | %70,1 | 7.384 |
| Karabağlar Mahallesi | AK Parti | %40,4 | %45,3 | %75,4 | 6.003 |
| Kavacık Mahallesi | AK Parti | %44,3 | %46,9 | %86,1 | 548 |
| Kazım Karabekir Mahallesi | CHP | %49,2 | %38,7 | %76,7 | 9.651 |
| Kibar Mahallesi | AK Parti | %24,5 | %56,0 | %76,6 | 3.863 |
| Limontepe Mahallesi | AK Parti | %38,4 | %43,9 | %80,3 | 3.577 |
| Maliyeciler Mahallesi | CHP | %55,4 | %32,6 | %76,8 | 4.676 |
| Metin Oktay Mahallesi | CHP | %57,1 | %31,8 | %77,0 | 5.406 |
| Muammer Akar Mahallesi | CHP | %75,1 | %15,6 | %79,6 | 6.024 |
| Osman Aksüner Mahallesi | AK Parti | %41,4 | %42,3 | %81,6 | 580 |
| Özgür Mahallesi | AK Parti | %23,1 | %64,1 | %79,6 | 4.148 |
| Peker Mahallesi | AK Parti | %20,6 | %58,3 | %72,8 | 8.020 |
| Poligon Mahallesi | CHP | %75,6 | %15,6 | %80,6 | 3.340 |
| Refet Bele Mahallesi | AK Parti | %39,3 | %45,6 | %75,9 | 9.264 |
| Reis Mahallesi | CHP | %57,1 | %32,4 | %75,2 | 8.341 |
| Salih Omurtak Mahallesi | AK Parti | %33,9 | %54,1 | %74,7 | 4.405 |
| Sarıyer Mahallesi | AK Parti | %40,2 | %46,2 | %73,9 | 6.622 |
| Selvili Mahallesi | AK Parti | %39,3 | %47,6 | %79,5 | 6.708 |
| Sevgi Mahallesi | AK Parti | %34,6 | %47,9 | %74,9 | 7.324 |
| Şehitler Mahallesi | CHP | %42,4 | %41,7 | %76,8 | 2.520 |
| Tahsin Yazıcı Mahallesi | CHP | %50,1 | %37,5 | %74,9 | 6.829 |
| Tırazlı Mahallesi | AK Parti | %23,4 | %66,7 | %90,8 | 142 |
| Uğur Mumcu Mahallesi | AK Parti | %36,6 | %50,1 | %77,4 | 6.513 |
| Umut Mahallesi | AK Parti | %39,1 | %43,9 | %75,3 | 7.448 |
| Uzundere Mahallesi | CHP | %65,1 | %23,1 | %75,7 | 3.116 |
| Üçkuyular Mahallesi | CHP | %73,4 | %16,4 | %77,2 | 7.775 |
| Vatan Mahallesi | CHP | %50,6 | %37,2 | %74,6 | 19.918 |
| Yaşar Kemal Mahallesi | AK Parti | %34,8 | %45,4 | %74,7 | 6.015 |
| Yunus Emre Mahallesi | AK Parti | %32,7 | %50,9 | %76,2 | 16.292 |
| Yurdoğlu Mahallesi | CHP | %49,4 | %34,4 | %77,8 | 8.128 |
| Yüzbaşı Şerafettin Mahallesi | AK Parti | %23,6 | %48,3 | %78,0 | 4.352 |
İlgili sonuçlar