Küçükçekmece 2024 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
Küçükçekmece sonuçlarında CHP %54,1 ile birinci, AK Parti %35,3 ile ikinci; fark 18,8 puan. CHP burada 30 büyükşehir ortalamasının (%42,0) 12,1 puan üstünde. 21 mahalle ve köy arasından 19'unda CHP önde. CHP en güçlü Atakent Mahallesi (%72,7); AK Parti en güçlü Yarımburgaz Mahallesi (%48,2). Katılım %78,9 (30 büyükşehir %78,1).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Küçükçekmece 2024 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Küçükçekmece, İstanbul, 30 büyükşehir karşılaştırması| Parti | Oy | Küçükçekmece | İstanbul | 30 büyükşehir | Büyükşehirlere göre (puan) |
|---|
| CHP | 233.897 | %54,1 | %51,2 | %42,0 | +12,1 |
| AK Parti | 152.733 | %35,3 | %39,6 | %36,4 | −1,1 |
| DEM Parti | 14.439 | %3,3 | %2,1 | %5,1 | −1,7 |
| Yeniden Refah | 10.494 | %2,4 | %2,6 | %6,1 | −3,7 |
| Zafer Partisi | 10.491 | %2,4 | %2,1 | %1,9 | +0,5 |
| İYİ Parti | 2.895 | %0,7 | %0,6 | %3,4 | −2,7 |
| Saadet | 2.254 | %0,5 | %0,6 | %1,0 | −0,5 |
| Memleket | 812 | %0,2 | %0,2 | %0,2 | −0,0 |
| Bağımsızlar | 786 | %0,2 | %0,2 | %0,2 | +0,0 |
| HAK-PAR | 633 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,1 |
| DEVA Partisi | 535 | %0,1 | %0,1 | %0,3 | −0,1 |
| BTP | 480 | %0,1 | %0,1 | %0,2 | −0,1 |
| YTP | 454 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| DSP | 404 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| TKP | 325 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,1 |
| Vatan Partisi | 218 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| Millet | 136 | %0,0 | %0,0 | %0,1 | −0,0 |
| Abp | 129 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | +0,0 |
| AB Parti | 122 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | −0,0 |
| ANAP | 114 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | −0,0 |
| TKH | 89 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | −0,0 |
| Milli Yol | 47 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | −0,0 |
| Ocak | 34 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | +0,0 |
Küçükçekmece seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 1.663 | 568.586 | 448.659 | %78,9 | 432.521 | 16.138 |
Küçükçekmece mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | CHP | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Atakent Mahallesi | CHP | %72,7 | %20,6 | %81,0 | 72.081 |
| Atatürk Mahallesi | CHP | %51,9 | %35,8 | %77,3 | 30.069 |
| Beşyol Mahallesi | CHP | %52,4 | %38,6 | %79,7 | 1.209 |
| Cennet Mahallesi | CHP | %58,7 | %33,7 | %79,7 | 22.258 |
| Cumhuriyet Mahallesi | CHP | %51,1 | %39,8 | %79,0 | 39.923 |
| Fatih Mahallesi | CHP | %60,1 | %31,9 | %78,5 | 7.931 |
| Fevzi Çakmak Mahallesi | CHP | %56,0 | %35,5 | %79,0 | 18.891 |
| Gültepe Mahallesi | CHP | %56,2 | %35,2 | %80,3 | 21.883 |
| Halkalı Merkez Mahallesi | CHP | %57,4 | %33,3 | %78,8 | 56.093 |
| İnönü Mahallesi | CHP | %45,9 | %42,6 | %79,2 | 52.589 |
| İstasyon Mahallesi | CHP | %51,9 | %37,6 | %79,9 | 31.569 |
| Kanarya Mahallesi | CHP | %46,2 | %31,0 | %74,0 | 47.398 |
| Kartaltepe Mahallesi | CHP | %52,8 | %37,7 | %78,0 | 9.780 |
| Kemalpaşa Mahallesi | CHP | %56,4 | %36,0 | %78,2 | 10.201 |
| Mehmet Akif Mahallesi | CHP | %43,5 | %42,6 | %78,5 | 37.080 |
| Söğütlü Çeşme Mahallesi | AK Parti | %42,8 | %44,5 | %78,3 | 24.545 |
| Sultan Murat Mahallesi | CHP | %49,7 | %42,0 | %79,0 | 11.337 |
| Tevfikbey Mahallesi | CHP | %51,1 | %39,4 | %79,2 | 26.321 |
| Yarımburgaz Mahallesi | AK Parti | %40,3 | %48,2 | %80,4 | 6.403 |
| Yeni Mahalle Mahallesi | CHP | %55,6 | %36,7 | %81,1 | 15.724 |
| Yeşilova Mahallesi | CHP | %55,6 | %35,9 | %80,3 | 25.301 |
İlgili sonuçlar