Şişli 2024 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
Şişli sonuçlarında CHP %70,0 ile birinci, AK Parti %23,6 ile ikinci; fark 46,3 puan. CHP burada 30 büyükşehir ortalamasının (%42,0) 28,0 puan üstünde. 25 mahalle ve köy arasından 25'inde CHP önde. CHP en güçlü Teşvikiye Mahallesi (%88,8); AK Parti en güçlü Yayla Mahallesi (%37,5). Katılım %76,5 (30 büyükşehir %78,1).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Şişli 2024 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Şişli, İstanbul, 30 büyükşehir karşılaştırması| Parti | Oy | Şişli | İstanbul | 30 büyükşehir | Büyükşehirlere göre (puan) |
|---|
| CHP | 104.819 | %70,0 | %51,2 | %42,0 | +28,0 |
| AK Parti | 35.380 | %23,6 | %39,6 | %36,4 | −12,8 |
| Zafer Partisi | 2.754 | %1,8 | %2,1 | %1,9 | −0,1 |
| DEM Parti | 2.392 | %1,6 | %2,1 | %5,1 | −3,5 |
| Yeniden Refah | 1.529 | %1,0 | %2,6 | %6,1 | −5,1 |
| İYİ Parti | 952 | %0,6 | %0,6 | %3,4 | −2,8 |
| Saadet | 423 | %0,3 | %0,6 | %1,0 | −0,7 |
| Memleket | 256 | %0,2 | %0,2 | %0,2 | −0,0 |
| TKP | 234 | %0,2 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| Bağımsızlar | 195 | %0,1 | %0,2 | %0,2 | −0,0 |
| YTP | 171 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| HAK-PAR | 137 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| DEVA Partisi | 112 | %0,1 | %0,1 | %0,3 | −0,2 |
| DSP | 106 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| Vatan Partisi | 88 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| BTP | 85 | %0,1 | %0,1 | %0,2 | −0,1 |
| TKH | 47 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | −0,0 |
| Millet | 37 | %0,0 | %0,0 | %0,1 | −0,0 |
| ANAP | 33 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | −0,0 |
| Abp | 28 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | +0,0 |
| AB Parti | 20 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | −0,0 |
| Milli Yol | 12 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | −0,0 |
| Ocak | 11 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | +0,0 |
Şişli seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 596 | 201.665 | 154.175 | %76,5 | 149.821 | 4.354 |
Şişli mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | CHP | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| 19 Mayıs Mahallesi | CHP | %75,4 | %18,3 | %73,8 | 7.987 |
| Bozkurt Mahallesi | CHP | %85,3 | %10,7 | %74,8 | 8.339 |
| Cumhuriyet Mahallesi | CHP | %86,1 | %10,1 | %68,1 | 5.549 |
| Duatepe Mahallesi | CHP | %80,2 | %15,2 | %78,7 | 6.232 |
| Ergenekon Mahallesi | CHP | %79,1 | %15,6 | %73,0 | 1.809 |
| Esentepe Mahallesi | CHP | %74,1 | %19,5 | %78,9 | 5.417 |
| Eskişehir Mahallesi | CHP | %66,3 | %26,3 | %73,8 | 8.634 |
| Feriköy Mahallesi | CHP | %77,6 | %18,1 | %78,2 | 11.108 |
| Fulya Mahallesi | CHP | %77,5 | %17,6 | %77,9 | 13.184 |
| Gülbahar Mahallesi | CHP | %64,0 | %28,4 | %75,2 | 17.040 |
| Halaskargazi Mahallesi | CHP | %82,6 | %13,0 | %73,8 | 1.234 |
| Halide Edip Adıvar Mahallesi | CHP | %56,6 | %35,9 | %79,8 | 12.629 |
| Halil Rıfat Paşa Mahallesi | CHP | %71,8 | %22,3 | %83,5 | 4.126 |
| Harbiye Mahallesi | CHP | %83,3 | %14,3 | %76,0 | 1.544 |
| İnönü Mahallesi | CHP | %67,7 | %25,3 | %72,6 | 2.268 |
| İzzet Paşa Mahallesi | CHP | %56,2 | %36,5 | %78,6 | 5.860 |
| Kaptanpaşa Mahallesi | CHP | %78,2 | %17,4 | %84,4 | 2.392 |
| Kuştepe Mahallesi | CHP | %55,5 | %36,5 | %68,3 | 10.871 |
| Mahmut Şevket Paşa Mahallesi | CHP | %70,0 | %20,1 | %80,4 | 13.739 |
| Mecidiyeköy Mahallesi | CHP | %62,2 | %30,7 | %75,1 | 14.561 |
| Merkez Mahallesi | CHP | %84,7 | %11,4 | %74,4 | 10.314 |
| Meşrutiyet Mahallesi | CHP | %76,4 | %18,8 | %76,3 | 5.553 |
| Paşa Mahallesi | CHP | %57,6 | %34,5 | %77,6 | 13.938 |
| Teşvikiye Mahallesi | CHP | %88,8 | %8,3 | %78,7 | 8.798 |
| Yayla Mahallesi | CHP | %52,6 | %37,5 | %78,1 | 8.539 |
İlgili sonuçlar